El Capitan'da Ext4 Dağı


47

Yakın zamanda Mac'ime OS X 10.11 yükledim.

Linux bölümü olarak gösterilmiş Disk Utilityolmasına rağmen, daha önce gösterilmeyen bir Ext4 bölümüne sahip bir SD kart okumaya çalıştım diskutil.

Bölmeyi monte edemiyorum ( mountkomut değişmiş görünüyor, ancak bunu tam olarak incelemedim).

Ben FUSE for OS Xkurdum ve 2.8.1'e güncelledik. Ayrıca, vardı fuse-ext2, ancak bu Tercihler'de gösterilmiş olmasına rağmen, "Yüklenmedi" i gösteriyor. Sourceforge sitesinden yeniden yüklemeyi denedim, ancak aşağıdaki hatayı aldım: -

This package is incompatible with this version of OS X and may fail to install.

Ext4 bölümlerinin monte edilmesine izin verecek herhangi bir çözümü olan var.


Hey, sadece bu soruna bir çözüm bulabildin mi diye merak ettin mi?
dhruvvyas90

@dastaan ​​Orijinal görevimde Linix makineye monte ederek çalıştım. Ayrıca bir sanal makineye bir Linix OS (Ubuntu MATE) kurdum ve bir USB kart okuyucusu kullanarak Ext4'ü bağlayabilirim (dahili okuyucuya erişilemiyor gibi). Bunların hiçbiri tamamen tatmin edici değil; SIP'yi devre dışı bırakıp bırakmamak konusunda kararsızım. Apple'ın neden beni makinemi kullanmayı durdurmak istediğini veya neden Ext4 desteğinde (yıllarca NTFS'ye olduğu gibi) derlemeyi reddettiğini anlamıyorum - en azından bu açık kaynak. Hala birinin SIP ile çalışan Ext4 desteği sağlayacağını umuyorum.
Milliways

Hızlı cevabınız için teşekkür ederim. Lemme, yöntemine göre yap, en azından şimdilik. BTW Çalışıp çalışmadığını görmek için SIP modunu devre dışı bırakmayı denedim. Ama işe yaramadı.
dhruvvyas90

Yanıtlar:


44

Kullanmayı deneyin ext4fuse.

ext4fuse Bu, FUSE için ext4'ün salt okunur bir uygulamasıdır. Bunun var olmasının temel nedeni OSX'ten linux bölümlerini okuyabilmektir. Ancak, herhangi bir FUSE uygulamasının üzerinde çalışmalıdır.

Temel kullanım, Nve Mde /dev/diskNsMdisk ve bölüm numaraları (örneğin gibidir 7ve 1sizin ext4 ( "Linux") veri). Makineniz için bu uygun numaraları OS X 'Disk Yardımcı Programında bulabilirsiniz.

mkdir -p "$HOME/tmp/my-linux-mount"
ext4fuse "/dev/diskNsM" "$HOME/tmp/my-linux-mount"

MacOS Sierra'da seçenek -o allow_otherşu şekildedir :

ext4fuse /dev/diskNsM $HOME/tmp/my-linux-mount -o allow_other

İkisini de yükleyin ext4fuseve Homebrewosxfuse kullanarak .

brew cask install osxfuse
brew install ext4fuse

Dokümanlara göre <your user>, operatorgruba eklemek zorunda kalabilirsiniz . İşte whoamimevcut kullanıcı adınızı bulmak için kullanarak .

sudo dscl . append /Groups/operator GroupMembership "$(whoami)"

İçin de düzeltme bakınız için "Sistem Uzatma Engellendi" mesajı için "izin" tıklayarak sorunlaraosxfuse ve osxfusegibi seçenekleri, montaj için docs allow_otherve defer_permissions.


5
Bu cevap için teşekkürler! Çok kullanışlı. Kullanıcımla sudo ext4fuse /dev/diskNsM ~tmp/my-linux-mount -o allow_otheraçmadan önce onu takmak zorunda kaldım ... sudoSistemim olmadan diski
Sean W.

2
Burada hızlı not: ~/kullanarak bir komutta "alıntı yapmak" zshaslında \~ev dizini kullanmak yerine klasör yaratacaktır . Tırnakları kaldırmayı veya $HOMEbunun yerine kullanmayı düşünün . Bunun MacOS Sierra 10.12.3'de kusursuz çalıştığını onaylıyorum :)
GabLeRoux

1
@ GabLeRoux: oldukça doğru! Süper kullanıcı üzerinde ne kadar kopya pastası olduğunu bilerek, teklifleri sakladım ama değiştim $HOME. Teşekkürler!
Joel Purra

Bazı hata raporlarında belirtildiği gibi, bu düzgün çalışmıyor gibi görünüyor: github.com/gerard/ext4fuse/issues/44
slhck

1
@JanM: dan ext4fuseBenioku'da : "OS XI kullanırsanız, homebrew projesi güvenmek öneririm."
Joel Purra

9

El Capitan ile OSX için Paragon ExtFS kullanmayın. Paragon, El Capitan'ı desteklediğini iddia etmesine rağmen, liman çok deneysel.

Bir MacBook Pro ve MacBook Air'deki iki bağımsız EL Capitan (10.11.3) kurulumunu kullanarak, iki kez 1.5TB'lik bir ext4 dosya sistemini onarılamaz sınırların ötesine zarar verdim. fsck -y /dev/sda(x)dosya aktarımının tamamlanmasından sonra bir linux kutusunda, yüzlerce binlerce çeşitli dosya ve dizin içeren çarpılmış talep blokları olduğunu iddia ediyor - filesytem gitti!

ExtF'ler Ela Capitan'daki DiskUtilty içinde de uygulanmaz, bu nedenle dosya sisteminizin bütünlüğünü kontrol edemezsiniz veya formatta ext2 / 3/4 ...

Paragon Guys lütfen acilen yazılımınızı düzeltin! El Capitan'ı destekleyen iddianız çok yanıltıcı!

Özet bölümünde, Paragon ExtFS'yi OSX 10.11.x ile doldurun ve 20 $ 'ınızı boşa harcamayın ya da Yosemite ya da önceki OSX'lere geri sarmayın. Alternatif olarak GB ağınıza bir Linux Kutusu yerleştirin ve SMB üzerinden kopyalayın. Bu daha guvenli....


Bu bir korku hikayesi gibi okuyor! Bu deneyimi güncelleyeceğinden beri Paragon'un ExtFS'si ile daha sonra herhangi bir iş yaptınız mı ya da o zamandan beri kullanmaktan kaçındınız mı? Bir seçenek olarak düşünüyordum, ancak bu bana bunu yapmadan önce daha fazla okumak için meşru endişeler veriyor.
TCAllen07

Son zamanlarda benzer bir korku yaşadım, ama neyse ki, dosyalarımı kurtarabildim (sadece Windows araçlarını kullanarak).
Nyxee

4
Olabildiğince korkunç, bu ext4 bölümünü Mac'te nasıl okuyacağımız sorusuna bir cevap değil.
Aleks G


5

Mac OS X El Capitan'da SIP'yi devre dışı bırakmak zorunda kalmamanız için / Library / / usr / local içindeki her şeyi yükleyen fuse-ext2 çatalını yaptım . Eğer denerseniz sevindim ;-).


Homebrew basamağına gelene kadar ilginç görünüyordu. Birisinin kurulabilir bir paket hazırlaması mümkün mü?
Milliways

1
Homebrew, yalnızca e2fsprogs paketi için gereklidir (yeni bir ext dosya sistemi oluşturma komutları, bir ext dosya sisteminin kontrolünü yapma, vb.). fuse-ext2, bir ext biriminin etiketini almak için sadece efsprogs'dan gelen e2label komutunu kullanır. Bunun, cihaz yerleştirme sırasında otomatik montaj için gerekli olduğunu düşünüyorum (USB bellek çubukları, harici sabit sürücüler, SD kartlar). El ile bağlamaya uygunsanız ve yeni ext dosya sistemleri yapmanız veya mevcut dosya sistemlerini denetlemeniz gerekmiyorsa, Homebrew ve e2fsprogs kurulumunu bırakabilirsiniz.
gpz500

Sisteminizde zaten bir e2fsprogs yüklemesi varsa (MacPorts'dan, Fink'ten veya kaynaklardan derlenmiş) /Library/Filesystems/fuse-ext2.fs/fuse-ext2.utile2fsprogs yüklemenizi kullanmak için dosyayı düzenleyebilirsiniz .
gpz500

Bir noktada, didsks'i kontrol ederken, e2fsck'in daha yeni bir sürümünü kurmam istendi, bu yüzden eski e2fsprogs kurulumları olanlara bile yükseltme yapmaları önerilir.
nyxee

5

Bu sayı ile bu sayfayı ziyaret ettikten sonra, bu benim için işe yaradı.

brew cask install osxfuse
brew install ext4fuse

Şimdi linux dosya sisteminizi bulmanız gerekiyor.

diskutil list 

Benim için vardı

  #:            TYPE NAME          SIZE    IDENTIFIER
  5:      Linux Filesystem             149.0 GB  disk0s5

@Sean W.'nin yorumunu takip ederek,

sudo ext4fuse /dev/disk0s5 ~tmp/my-linux-mount -o allow_other

Ve şimdi monte edilmelidir.


3
Bu çözüm işe yarıyor, sadece Mac'imde Synology NAS tarafından biçimlendirilmiş bir EXT4 harici sürücü ile denedim. İyi monte edilmiş. Teşekkür @Nicolas
James Wong

2
MacOS 10.13.3 ext4fuse'un çalışmasını engeller. Güvenlik ayarlarına gitmem ve geliştiricinin 'Benjamin Fleischer' yazılımının çalışmasına izin vermem gerekiyordu. Lütfen bunun güvenli bir işlem olup olmadığı konusunda kendi kararınızı verin.
Guy C

Bu çözüm onu ​​salt okunur mu yoksa yazılabilir mi?
knocte

1
Bu çözüm salt okunur.
Diogo Cardoso

1
Bu benim için macOS Mojave'de harika çalıştı! diskutil listSürücünüzü fişe takmadan önce sağa, daha sonra diskutil listçıkışı karşılaştırmak ve hangi sürücünün eklendiğini görmek için tekrar yardımcı olur .
cgenco

3

Uyarı: Schnorch'ın cevabında açıklanan sorunlardan bazılarını tecrübe ettikten sonra, bu programı artık tavsiye edemem! Gelecek kimliği için asıl cevap aşağıda ...


Ticari (20 $) bir seçenek, ext2 / 3 / 4'ün okuma / yazma montajını destekleyen OS X için Paragon ExtFS'dir . Şimdi El Capitan'da kullanıyorum.

Fstab'ta belirtilen seçeneklerin kurulmasına dikkat edilmemesi gibi bazı sıkıntıları var ... Ama genelde işi iyi yapıyor gibi görünüyor.


OSX'te fstab nerede? OSX 10.12 kullanıyorum. Artık ext4'e salt okunur modda erişebiliyorum. Ext4 bölümlerimi kaybettim ama hala Paragon ile savaşıyorum ..
nyxee

2
Sadece Linux'a git ...
tehlike89
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.