El Capitan'da MAC Adresi değiştirilemiyor


8

Bu sorunun cevabını okudum ve Mac'imin en0 MAC adresini değiştirmeye çalıştım. Kullandığımda ifconfing, yeni ayarlanan MAC adresini bildirir, ancak Ağ Ayarları'nda hala eski olanı bildirir.

Kullanma ifconfig: resim açıklamasını buraya girin

Kablosuz açılır menüsünde: resim açıklamasını buraya girin

Wi-Fi'yi açmayı ve kapatmayı denedim ( sudo ifconfig en0 up/ kullanarak down), yine de aynı. Yanlış bir şey mi yapıyorum yoksa bu El Capitan'da sunulan Sistem Bütünlüğü Koruması'nın bir parçası mı?

MAC adresimin değişmediğini düşünüyorum, UniFi AP kullanarak bant genişliği kısıtlamaları kullanıyorum, ancak MAC adresimi değiştirmek bu kısıtlamalara aykırı görünmüyor.


1
Bunun yalnızca Sistem değiştirme /Systemve diğer dosyaları etkilemesi nedeniyle Sistem Bütünlüğü Koruması (SIP) ile ilişkili olması olası değildir . Ağ tercihleri ​​ve seçenekleri gibi bilgisayar genelindeki ayarlar SIP'den etkilenmez.
Graham Miln

Yanıtlar:


5

SIP ile bir ilgisi yok çünkü gerçek şu ki, bir NIC'nin gerçek fiziksel MAC Adresini EPROM'da kodlandığı şekilde değiştiremezsiniz. Bir MAC Adresini bu şekilde taklit edebilirsiniz , ancak bir NIC'nin gerçek fiziksel MAC Adresi, EPROM'da yeniden programlanana kadar her zaman programlandığı adres olacaktır. MAC'imi raporlarınızla değiştirdim, ifconfig sahte adresi gösterirken gerçek fiziksel MAC Adresi başlangıçta programlandığı gibi kalır. Wireshark, sahte adresi bildiriyor, ancak bu, adresinin gerçek fiziksel donanımının gerçek adresi görmesini isteyen bir donanım doğrulama uygulamasını durdurmuyor.


1
Evet teşekkür ederim. Ağ açılır listesinde gösterilen MAC adresi, sahte adres değil, fiziksel olarak sabit kodlanmış adresi gösterir. (Aslında benim UniFi AP ile bir buggy yapılandırma buldum ve bunu da düzeltti!)
Behdad

1
Kullandığım SpoofMac . Harika çalışıyor.
15:58

6

MAC adresinizi gerçekten değiştirmek istediğinizi anlıyorum, ancak başka bir MAC adresi olarak görünmek için parodi yapmak istiyorsanız, bunu tavsiye ederim:

SpoofMac kullanın . Sadece çalışıyor. Nasıl edinilir ve kullanılır:

$ git clone https://github.com/feross/SpoofMAC.git
$ cd SpoofMAC
$ python setup.py install
$ cd scripts
$ python spoof-mac.py list
- "Ethernet" on device "en0" with MAC address 3C:07:54:55:71:41
- "FireWire" on device "fw0" with MAC address A4:B1:97:FF:FE:9E
- "Wi-Fi" on device "en1" with MAC address 68:A8:6D:1B:FE:E4 currently set to 00:E0:B8:1B:FE:E4
$ python spoof-mac.py set 00:00:00:00:00 en1 # or whatever mac address you want

Umarım algılanan mac adresini değiştirmeye çalışan ve başarısız olan herkese yardımcı olur.


1
Benim için iyi çalışıyor. Teşekkür ederim! Tek fark, setdeğiştirmek için komutu kullanması gerektiğidir: Kullanım: spoof-mac list [--wifi] spoof-mac randomize [--local] <devices> ... spoof-mac set <mac> <devices> ... parodi-mac sıfırlama <devices> ... parodi-mac normalleştir <mac> parodi-mac -h | --help spoof-mac --version Bu değişiklikle cevabı düzenledi.
Bruno Volpato

@BrunoCandidoVolpatodaCunha harika! Çalıştığına sevindim.
jamescampbell

7
Gerek yok, sistem kaplamak sadece çalıştırmak için brew install spoof-macdaha sonra vesudo spoof-mac randomize en1
dhchdhd

@Barry homebrew olduğunu görmek güzel. Şerefe
jamescampbell
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.