Microsoft Uzak Masaüstü'nde fareye sağ tıklatma nasıl taklit edilir?


24

MacBook'umdaki OS X'te sağ tıklamayı entegre bir izleme dörtgeni ile taklit etmek için ctrl düğmesini kullanıyorum.

Uzak Masaüstü ile bir Windows bilgisayara bağlandığımda ctrl düğmesini aynı şekilde kullanamıyorum.

İzleme dörtgeninden sağ tıklamayı alacak şekilde yapılandırmanın bir yolu var mı?


1
OS X'te fare tıklamaları oluşturmak için hangi donanımı kullanıyorsunuz? İçeriksel menüler için desteğin yaklaşık 20 yıl önce Apple tarafından eklendiğine inanıyorum, bu yüzden herhangi bir yazılımın bunu desteklemeyeceğini düşünmek için başımı kaşıyorum.
bmike

MacBook Pro'mun izleme dörtgenini kullanıyordum. Uzak Masaüstü, klavyemdeki ctrl tuşunu devralır, bu nedenle normalde OS X'te yaptığım gibi ctrl tuşunu kullanamam.
Joachim Bratteli

İnsanların görebilmesi için bu bilgileri ana gönderiye düzenledim - yorumlar, eski / çok / kötü olduklarına göre silinir ve gizlenir. Bunlar fena değil, ama bu önemli kısmı kaybetmek istemiyorum.
bmike

1
Lütfen bana acı veren bir kaybeden olduğunu düşünmeyin, ancak kabul edilen cevabım cevabımdan nasıl daha iyi, bu sadece 3 giriş yöntemi için alternatifler
sunmakla

1
JoachimBratteli & @bmike - nazik ve rasyonel açıklamalar için ikinize de teşekkür ederiz. ['at', bildirimlerdeki sistem sınırlaması içindir @ ]
Tetsujin

Yanıtlar:


35

Aslında her zaman bir Mac'ten Windows sunucularına RDP kullanıyorum. Sağ tıklama, kaydırma tuşuna iki parmakla dokunarak simüle edilebilir . Aynı davranış, sihirli bir fare ve sihirli izleme panelinden de işe yarar.


Yaradı! Uzun zamandır "yanlış" yaptığım için, muhtemelen trackpad için biraz daha fazla hareket öğrenmeliyim.
Joachim Bratteli

Çok teşekkürler! Mac üzerinde 2 parmakla dokunuş yerine Ctrl-Click kullandığımıza inanamıyorum!
Hampden123

bunun Sistem Tercihi -> İzleme Dörtgeni -> İşaretle ve Tıkla seçeneklerinde etkinleştirilmesi gerektiği belirtilmelidir.
Michael

3

RDP gerçekten herhangi bir şekilde yapılandırılamaz.
Tek seçeneğiniz aslında sağ tıklama göndermektir. Windows'un doğrudan erişimle bile ctrl / click alternatifi yoktur.

Gönderen Mac Uzak Masaüstü Client: SSS

Alternatif donanım giriş yöntemleri ve aktivasyon detayları: -

  • Standart PC iki düğmeli USB fare
  • Apple Magic Mouse: Sağ tıklamayı etkinleştirmek için, dock'ta Sistem Tercihleri'ni, Fare'yi ve ardından İkincil tıklamayı etkinleştirin.
  • Apple Magic İzleme Dörtgeni veya MacBook İzleme Dörtgeni: Sağ tıklamayı etkinleştirmek için, dock'ta Sistem Tercihleri'ni, Fare'yi ve ardından İkincil tıklamayı etkinleştirin.

1
Benim durumumda, her zaman bilgim olmadan her zaman böyle yapılandırıldığı için İkincil Tıklamayı iki parmakla dokunarak kullanmalıydım. Uzak Masaüstü istemcisi @tetsujin hakkında bilgilendirici bir sayfaya bağlantı verdiğiniz için teşekkür ederiz
Joachim Bratteli

Öyleyse sıradan bir tek tuşlu elma fareniz varsa, değil mi?
John Hascall

@JohnHascall - Mac'lerin 2001'den beri tek düğmeli bir faresi yok ....
Tetsujin

Çok abartıyorsun. Sihirli Fare 2009 yılına kadar tanıtılamadı
John Hascall

@JohnHascall - tbh, hatırlamakta zorlanıyorum, aslında Apple'ı çok fazla kullanmıyorum ... 90'ların ortasında 3 düğmeli [ADB logitech?] Vardı, o günlerde kaydırma tekerleği yoktu. Bondi iMac'in hokey topu 2 ​​gün sonra çekmeceye gitti, o zamandan beri her 'sihirli' fare varyasyonu ile aynı. Hala Logitech'liyim, ama bu günlerde 8 düğmeli MX518.
Tetsujin

0

Apple Magic Mouse ile MacOS Sierra çalıştıran Mac bilgisayarımdaki Microsoft Uzak Masaüstü uygulamasından erişilen bir Windows 7 VM'sinde sağ düğme fare tıklamalarını çalıştırmam gerekiyordu.

Mac'te "Sistem Tercihleri ​​..." ne gidin, "Fare" yi seçin, "İkincil tıklama" yı işaretleyin / kontrol edin ve "Sağ tarafa tıklayın" ı seçmeyi denedim.

Sonra Windows VM'ime eriştiğimde, farenin sağ tarafına bir kez tıklamak erişmem gereken açılır menüyü etkinleştirdi.


Sorunun sihirli bir fare ile ilgiliyse bunun bir cevap olacağını kabul ediyorum. İzleme dörtgeni için "Sistem Tercihleri ​​..." -> "İzleme dörtgeni" altında benzer bir yapılandırmaya sahipsiniz. İzleme dörtgeninden "İkincil Tıklama" elde etmek için varsayılan kurulum "İki parmağınızla tıklayın" gibi görünüyor. "Microsoft Uzak Masaüstü'nde fareye sağ tıklatma nasıl taklit edilir?" bunun izleme dörtgeni ile ilgili olduğunu belirtmeliydim.
Joachim Bratteli

0

Bu eski olmasına rağmen, bu sorun beni vurdu ama yukarıda belirtilen izleme paneli değişiklikleri ile tatmin edici sonuçlar elde edemedim. Ancak, Keyboard Maestro kullanarak benim için iyi çalışan bir şey elde etmeyi başardım . İki yeni makro oluşturdum ve yalnızca Microsoft Uzak Masaüstü uygulaması etkinken çalışmalarını kısıtladım. Her iki makro da "Taşı veya Tıkla Fare" eylemini kullanır, biri "orta düğme" veya diğeri "sağ düğme" yayar. Makro tetikleyici için, sağ fare düğmesi olayını tetiklemek için değiştiriciler "^" (Kontrol) ve "⌥" (seçenek) olarak ayarlanmış "Apple Dahili Klavye / İzleme Dörtgeni Düğmesi 1" olarak ayarlanmış "Bu cihaz anahtarı" kullanıyorum orta düğme olayı.

Sağ Fare Gönder Düğmesi


-1

Bağlam tuşu, diğer bir deyişle menü tuşu, metin satırının bulunduğu yeri sağ tıklatmayla aynı olmalıdır. Shift-F10, bağlam anahtarıyla aynı olmalıdır.


Mac'in bir İçerik / Menü Anahtarı yok. Bunlardan herhangi birini gerçekten bir Mac'ten test ettiniz mi?
Tetsujin

Shift-F10, Windows'taki bağlam anahtarını MacBook Pro'mdan taklit ederse ve işaretçi konumu dikkate alınırsa bu bir çözüm olabilir. Her iki noktada da yok. MacBook Pro'mda Shift-Fn-F10, içerik menüsü işlevini çağırmak için çalışıyor. Yine; Windows'daki bağlam menüsü işlevi, geçerli seçimdeki bağlam menüsünü almak için tasarlanmıştır ve sağ tıklamanın yaptığı gibi fare işaretçisi bulunmadı.
Joachim Bratteli
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.