MacBook Pro'da zaman makinesi nasıl başarılı bir şekilde kullanılır?


-1

Sadece zaman makinesini duydum, benim için Xcode 7.0.1'i kaldırabilir ve Xcode 6.1'i geri verebilir. Bunu nasıl yaparım? Bu MacBook Pro’yu Aralık 2012’den beri kullandım ve daha önce hiç zaman makinesi kullanmadım. Ben bilgisayar adamı değilim. Zaman makinesini en fazla 1 hafta geri dönmek için nasıl kullanabilirim?

Bana zaman içinde 1 hafta boyunca başarılı bir şekilde çalışacak adım adım prosedürü verebilir misiniz?


1
Herhangi bir yedekleme gibi ilk TM yedeklemenizden önce hiçbir şeyi geri alamazsınız. TM sadece bir yedekleme sistemi kullanımı kolaydır. Ut kullanmadığınız için mevcut yedeklemelerinizden Xcode 6.1'i geri almanız gerekiyor
Mark

Yanıtlar:


0

Time Machine'in mekaniği oldukça basit. İlk denemeniz için Xcode gibi bir şeyi geri yüklemekle ilgili gecikmeleri önlemek için masaüstünüzde iki dosya bulunan bir klasörü geri yüklemenizi tavsiye ederim. İşlevi nasıl kullanacağınızı öğrenmeye çalışıyorsanız, geri yüklemek veya hatta silmek için 5 GB veya daha fazlasını beklemek, geri bildirim almanın kötü bir yoludur.

  1. Test verilerinizi hazırlayın ve Time Bar'ı menü çubuğunuza ekleyerek manuel olarak yedekleyin.
  2. Klasörle iki yedekleme yaptıktan sonra (aranabilir bir şey yazın 3821F8D0-E590-4AD5-95A3-7826E1484887veya uuidgenbenzersiz bir ish adı yapmak için kullanın . Spotlight, Finder'daki ve Time Machine'deki şeyleri bulmanıza yardımcı olur.
  3. Orijinal klasörü masaüstünüzden silin. (bu, klasörü / dosyayı değiştirmeyi istemekten kaçınır - bu yüzden hazır olduğunuzda, / Applications / Xcode öğesini siler ve sonra geri yüklemek için yedeklerinize gidersiniz.
  4. Time Machine'e girin ve klasör ışığında spot adını arayın.
  5. İstediğiniz zaman aralığını bulun ve klasörü seçin.
  6. Geri yükle tıklayın

Orijinal konuma geri yüklenir ve dosya / klasörün mevcut bir sürümü olmadıkça sizden istenmez. OS X'te bir klasörü geri yüklediğinizde, davranış neredeyse her zaman eski klasörü ve içerdiği her şeyi silmek ve sonra kopya ile değiştirmek olduğunu unutmayın.


Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.