10.11'de eski Wacom tableti kullanmak mümkün müdür?


10

Wacom Graphire 3, diğer adıyla CT-630 var. Bu model eski Wacom tabletidir. Yani, 10.11 için bir sürücüsü yok.

Bu tableti Mac bilgisayarımda kullanabilir miyim? Herhangi bir çözüm?


Ben bile daha eski [sanırım] Intuos, Hala son yayınlanan sürücüleri kullanarak bir 'yüzey' olarak çalışır, ancak gelişmiş işlevselliği ayarlamak için kontrol panelini kullanamazsınız
Tetsujin

Yanıtlar:


3

Aynı tablete sahip olduğuma inanıyorum. Bilgisayarı 10.10.x çalıştıran yeğenime verdim. Ben sadece burada onlar için yapılmış en güncel sürücüye göz attım inanıyorum: http://us.wacom.com/en/support/legacy-drivers

Bu işe yaramazsa, sahip olduğunuz bir sonraki tablet modelini ve en güncel sürücüsünü dener ve çalıştığından daha yeni olanlara geçmeye devam ederim.

Sorunsuz çalışmasını sağlayabildim. Bir dahaki sefere ziyaret ettiğim hangi sürücüyü ziyaret ettiğimi kontrol edeceğim.


Ne yazık ki bu bağlantı artık çalışmıyor. Birisi bu sürücü sürümünü başka nerede bulacağını biliyor mu?
Samuel De Backer


9

Sonunda bunu çözdüm.

TLDR: Wacom Intuos GD-0912-U (birinci nesil Intuos A4 boyutunda) tabletimi High Sierra'da, tamamen işlevsel bir Wacom Tercih Bölmesi ile, daha yeni bir sürücü ve tercih bölmesi kullanarak ve tercih bölmesi dosyasını hacklemeyi başardım : Daha yeni tercih bölmesinin (6.3.15-3) paketindeki Info.plist'i, eski macOS'ta çalışan eski tercih bölmesinden (6.2.0w4) Info.plist ile değiştirdim. Daha sonra Sistem Tercihleri'ni 32 bit ve geri olarak değiştirerek ön paneli önce, arasında ve sonrasında açın. Bu tamamen çalışan bir prefpane geri yükler.

Açıklama;

Eski bir ilk Wacom Intuos birinci nesil (GD-0912-U) tabletim var ve Mountain Lion'dan High Sierra'ya yükselttikten sonra yukarıda açıklananlarla aynı problemlerle karşılaştım.

Birçok okuma ve deneme yanılma işleminden sonra, Sistem Tercihleri'nde tamamen çalışan bir Wacom tercih bölmesi ile tamamen çalışan eski bir Wacom tabletim var.

Bu ve diğer konulardaki tüm çözümleri okudum.

İlk olarak, aşağıdaki adımlar bana bu konuda açıklandığı gibi az çok çalışan bir tablet verdi:

 1. Eski bir sürücü kullanmak, benim durumumda 6.2.0w4, Wacom web sitesinde indirilebilir: http://www.wacom.com/en-gb/support/product-support/drivers

 2. Wacom tercih dosyasını High Sierra öncesi (benim durumumda Mountain Lion) bilgisayarımdan / yedeklememden doğru ayarlarla, Uygulamalar> Wacom-tablet'teki Wacom Tablet Yardımcı Programı ile dışa aktarın / yedekleyin. Ardından, aynı Wacom Tablet Utility ile bu ayarları alın / geri yükleyin.

Yukarıdaki işler, çalışan bir tabletiniz var, ancak bu iş parçacığında açıklandığı gibi Sistem Tercihleri'nde çalışan bir Tercihler bölmesi yok.

 1. Önceki MacOS sürümleri için çalışan bir Tercihler Bölmesi için çözüm, Sistem tercihlerini bu iş parçacığında açıklandığı gibi 32 bit modunda açmaktı. Ne yazık ki bu High Sierra'da artık çalışmıyor.

Aşağıdaki hile / adımlarla çalışan bir Wacom Tercih Panosu almayı başardım:

 1. Çalışan eski sürücüyü indirin. Intuos1 tabletimle, benim durumumda bu sürüm 6.2.0w4 idi

  • Sürücüyü yükleyin

  • Kütüphane Libray / PreferencePanes / wacomtablet.prefpane'deki tercih bölmesi dosyasına bakın veya burada Kullanıcı kütüphanenizde olabilir; ~ / Libray'deki / PreferencePanes / wacomtablet.prefpane

  • bu prefpane dosyasını Masaüstünüze kopyalayın.

 2. High Sierra'da çalışan daha yeni bir sürücü indirin. Benim durumumda bu sürüm: 6.3.15-3:

 3. Masaüstünüze kopyaladığınız eski prefpane wacomtablet.prefpane dosyasını açın: sağ tıklatın> Paket İçeriğini Göster. /Contents/Info.plist adresine gidin

  • Bu dosyayı kopyalayın veya pencereyi açık tutun.
 4. Yeni sürücünün ön paneline gidin:

  • Libray / PreferencePanes / wacomtablet.prefpane veya ~ / Libray / PreferencePanes / wacomtablet.prefpane

  • Şununla açın: sağ tıklayın> Paket İçeriğini Göster.

  • İçeriklere git / Info.plist
  • Bu Info.plist dosyasını, 3. adımdaki eski tercih bölmesi dosyasından biriyle değiştirin.
  • Daha yeni prefpane dosyasını sakladığınızdan ve Info.plist'i eski prefpane'deki Info.plist ile değiştirdiğinizden emin olun. Kafanız karışırsa prefpane dosyasının sürümlerini Cmd-i ile kontrol edebilirsiniz.
 5. Bilgisayarı yeniden başlat

Sonra:

 1. Sistem tercihlerini açın. Wacom tercihleri ​​bölmesi şimdi gösteriliyor ve açılıyor, ancak garip davranıyor.
 2. Sistem tercihlerini kapatın.
 3. Sistem tercihlerini 32 bit moduna değiştirin (Sistem tercihleri ​​uygulamasındaki CMD-i> '32 bit modunda aç' onay işareti).
 4. Açık Sistem tercihleri
 5. Wacom tercih bölmesinde bazı değişiklikler yapın. Ön bölme hala bu noktada biraz garip davranıyor.
 6. Sistem tercihlerini kapatın.
 7. 32 bit modu seçeneğinin seçimini kaldırarak 32 bit modu açıklığını geri alın.
 8. Açık Sistem tercihleri ​​ve Wacom tercih bölmesi: Voila: herhangi bir tuhaflık olmadan tamamen çalışan tercih bölmesi.

6-13 arası adımlar çok önemlidir, 32bit anahtarlama ve geri dönüş olmadan, ön panel düzgün çalışmaz.

Sürücü versiyonlarında bahsedilen durumla ilgili olarak, tamamen çalışan bir ön panom var. Tüm seçenekler / ayarlar çalışıyor ve kaydedilebilir. Bir haftalığına High Sierra'da eski tabletimle çalışıyorum, sorun ya da hickup yok.

Notlar;

 • Bu kesmek diğer eski sürücü kombinasyonları için işe yarayabilir, ancak emin değilim, sadece deneyin.

 • MacOS'un sonraki sürümlerinde artık 32 bit seçeneği bulunmayabileceği bir yerde okudum, bu nedenle 6-13. Adımlar High Sierra'dan sonra çalışmayabilir. Bu durumda, saldırıya uğramış tercih dosyasının hala çalışabileceğini hayal ediyorum, ancak sadece gelecek söyleyecek. Saldırıya uğramış prefpanın sadece System Prefs 32bit'e ve geri dönüşüne geçildikten sonra doğru çalışmasına neyin neden olduğundan emin değilim. Belki yeni bir MacOS sürümünde, kopyalanan, saldırıya uğramış prefpan sadece işe yarayacak. Güvenli olmak için ön panelin ve sürücülerin bir kopyasını sakladığınızdan emin olun.

 • Buradaki tercih bölmesini kesmek için bu fikrim var: https://magicutilities.net/unrelated/75-wacom-preferences-and-os-x burada bu düzeltme bir Graphire 3 - CTE-430 için açıklanmıştır. Ancak 32bit System Prefence anahtarı garipliği olmadan.

Umarım bu, herkesin eski sevgili Wacom'larımıza tam işlevselliği geri yüklemesine yardımcı olur!


Oh, bu çok yakın, ama El Cap'da bile çalıştıramıyorum. Gerçek kalem / fare işlevini alabilirim, ancak 64 bitlik ince ayardan sonra bile, Pref bölmesinde herhangi bir işlevsellik yok. Hatta "Ekran 1" olarak ayarlanmış bir Lion VM'de "iyi" tercihleri ​​yeniden kaydettim, ancak kalem her iki ekranımı da kaplamak istiyor ve kalem paneli tamamen boş, ayar yapmanın bir yolu yok. Çaba için + 1'leyeceğim, ama hala burada çalışabileceğim bir çözüm arıyorum. BTW, 6.3.x GD'mi hiç göremiyor, sadece 6.2.0 hiç göremiyor. Pref bölmesi plist'in birçok varyantını denedim, ancak altında 6.2 sürücülerin olması gerekiyor.
Tetsujin

AMAN TANRIM! Şimdi tam olarak ne yaptığımla ilgili hiçbir fikrim yok ... ancak son adım, 6.3.15 Pref bölmesinde manuel olarak kopyalama eylemini tekrarlamak , ardından eski plist'i ona eklemekti. Tabii bunu zaten 10 kez yapmıştım ... ama şimdi işe yarıyor ve sadece ekran 1'e eşleştirebiliyorum. Tercihlere tekrar bakarsam geri dönmeye devam eder, ancak dokunmazsam her şey iyi görünüyor, şimdiye kadar.
Tetsujin

32 bit seçeneği olmadan bile bir cazibe gibi çalışır. Şimdi macOS 10.13 üzerinde çalışan bir Intuos 2 (XD) var!
Stefan

8

Burada ve bu başlıkta söylenen her şeyi özetlemeniz yeterlidir: https://discussions.apple.com/thread/6035388?tstart=0

1. Eski bir sürücü kullanın

Çalışan bir sürücü için bir bağlantı buldum : http://cdn.wacom.com/U/Drivers/Mac/Consumer/530/PenTablet_5.3.0-3.dmg

2. Sistem Tercihlerini 32 bit modunda açın

Şimdi, bu hatadan kurtulmak için:

resim açıklamasını buraya girin

Uygulama klasörünüzdeki Sistem Tercihlerini bulun sağ tıklayın> bilgi alın:
[x] 32 bit modunu açın
[x] düşük çözünürlükte açın

resim açıklamasını buraya girin

Açık Sistem Tercihleri> Bambu: resim açıklamasını buraya girin

Bitti.


Korkarım OSX 10.10 (915)
Gwyneth Llewelyn

Sistem Tercihleri ​​tekniği de macOS Sierra 10.12.2'de çalışmıyor gibi görünüyor.
kimerik

Artık 10.12'de çalışmıyor.
Nik

10.12'de Tercihler Bölmesini açmanın bir yolu bulunamıyor. 32 bit uyumluluk modu yardımcı olmaz.
Nik

CTE-630 - PenTablet_5.2.6-5 sürücüsü ile deneyimlerim çalıştı, ancak sistem tercihlerinin kapanması ve yeniden açılmasında sonsuz bir döngüye neden oldu. Mimari ile ilgisi yok; İkili bir yağ x64 / x32 olanıdır. Bunun yerine, kod imzalamaya ihtiyaç vardı:sudo codesign -f -s - /Library/PreferencePanes/PenTablet.prefPane/Contents/MacOS/PenTablet
Landak

6

1/30/15 tarihinde wacom yazdı ... "Maalesef tabletiniz mevcut işletim sisteminizle (El Capitan OS X10.11.3) uyumlu değil çünkü zaten eski bir model. Ancak yine de Windows 7 ile uyumlu olacak , Vista veya XP ve Mac OS X s. 10.6, 10.5, 10.4 & 10.3. Tabletinizin Intuos Pro olan en son modelini de kontrol etmeyi deneyebilirsiniz. " .... Yani ... sanırım ... eski bir bilgisayar mı yoksa yeni bir tablet mi? ...Ey ... iţe yarayan bir tane bulana kadar sürücüleri yüklemeye ve yüklemesini kaldýrdým. İşte http://www.wacom.com/en-us/support/faqs/legacy-tablet-driver-pages/what-is-the-latest-driver-for-the-intuos-gd-tablets İyi şanslar Daniel PS ... az önce tercih bölmesinin işe yaramadığını gördü. Belki bu hile http: //www.trackpadmagic için işe yarar. Şimdilik mutluyum .. Sadece tercih edersem bu tercihi deneyeceğim.

EDIT 2020: trackpadmagic-link waybackmachine üzerinde bulunur - ne yazık ki oradan kaydedilmiş sürücü yok. https://web.archive.org/web/20160828171735/http://www.trackpadmagic.com/unrelated/75-wacom-preferences-and-os-x


1
Teşekkür ederim! Son olarak CTE-630'umu (Sapphire) OS X 10.11.5 üzerinde bu bağlantıyla çalıştıralım ( trackpadmagic.com/unrelated/75-wacom-preferences-and-os-x )
Pavel Alexeev

Güzel! CTF-420 / G için bir sürücü kurmaya çalışıyorum, ama maalesef şimdiye kadar hiç şansım olmadı ...
Gwyneth Llewelyn

Düzeltme: CTF-420 / G'nin şu talimatları kullanarak tablet modunda (fare modunda değil) çalışmasını sağladım : trackpadmagic.com/unrelated/75-wacom-preferences-and-os-x - ne yazık ki, tercih bölmesi çalışmıyor ('tablet bulunamadı' veya benzeri bir şey yazıyor), ancak Mürekkep etkinleştirildi ve tablet Photoshop altındaki basınç ve düğmelerle mükemmel bir şekilde çalışıyor.
Gwyneth Llewelyn

Intuos 2 cihazımın Sierra'da çalışmasını sağlamaya çalışıyorum, Wacom desteği yardımcı olmadı, ancak trackpadmagic link tekniği 6.3.23 ve 6.2.0w4 sürücüleri ile mükemmel çalıştı, teşekkürler!
BenJacob

3

Tabletinizin X.11'de çalışmasını sağlamak için tabletinizin kurulu ve çalıştığı en son sisteme dönün. Benim durumumda Mavericks'ti.

Orada,

 1. Tablet ayarlarını zevkinize göre yapılandırın.

 2. 'Wacom Tablet Utility'yi açın ve' Backup ... 'yapın. Bu bir dosya oluşturur (Preferences.wacomprefs). İsterseniz adı değiştirebilirsiniz, örneğin: photoshop01.wacomprefs (uzantıyı değiştirmeyin!)

 3. EL Capitan'a gidin, tabletinizi beraberinde gelen orijinal sürücüyle yükleyin, 'Wacom Tablet Utility'yi açın ve oluşturulan tercihler dosyasıyla bir' Geri Yükle 'yapın.

 4. Benim durumumda (ilk model olan Graphite ET) işe yarıyor. Orta fare düğmesinin işlevselliğini değiştirmem gerekirse, Mavericks'e geri dönmem, ayarları değiştirmem ve tüm işlemi tekrarlamam gerekiyor, ama en azından tabletim çalışıyor.

Umarım bu sana yardımcı olur,

R,


2

Yukarıdakileri okudum ve işe yarayan başka bir şey denedim! (intuos3 elektrik 10.11.4 Mac (24 inç 2007 Ortası).

Sadece başka bir usb portu seçin! Intuos'u klavye usb portundan çıkardım ve Imac'ın arkasına usb kablosunu tekrar taktım. Sanırım güç paylaşmak ya da aynı usb bağlantı noktasında iki giriş cihazı olmamak olabilir mi? Bilmiyorum, ama benim için çalıştı, size iyi şanslar beyler.


1

Bir Wacom Graphire 3 ve El Capitan var. Hayal kırıklığı dışında, tüm seçenekler, kaydırma tekerleği vb. Tercih bölmesi ile kurduğum Mac kaydırma tekerleğine geri döndüm. Sürprizime göre, ayarlar daha sonra Wacom tablet / fare ile çalıştı. Mac faresinin bağlantısını kestiğimde, tercih bölmesi temel olana döndü, ancak ayarlar kaldı ve Graphire'ı Snow Leopard ile yaptığım gibi kullanabiliyorum. Ayarları değiştirmek için Mac fareyi yeniden bağlarım.


1

Çizelge 4 CTE-640 ve El Capitan OSX 10.11. Bütün gün çeşitli çözümleri çevrimiçi deniyorum ama her zaman iki hatadan birini yaşadım: ya "Wacom Tablet tercih bölmesini yükleyemedim" ya da "sistemde desteklenen bir tablet bulunamadı" diyen bir tercih bölmesi aldım. Yaklaşık 4 saat boyunca bir ton farklı şey denedim, ama sonunda benim için çalışan bir sürücü buldum (btw, yukarıda bağlantılı eski sürücüye erişmeye çalışırken 404 hatası almaya devam ettim, wacom aslında sadece indirdiğinden emin değilim veya bir ABD sitesi olduğu ve Japonya'dan erişmeye çalıştığım için). Neyse:

 1. tabletinizi çıkarın, uygulamalar klasörünüze gidin ve Bamboo / Wacom / Tablet klasörünü bulun ve Bamboo / Wacom / Tablet yardımcı programını "Kaldır" "Tablet Yazılımı" nı çalıştırın.

 2. reboot

 3. "PenTablet_5.2.6-5.dmg" adında "OS X 10.8, 10.7, 10.6 ve 10.5 için Sürücü 5.2.6-5 (RC) sürücüsünü indirin ve yükleyin" https://www.wacom.asia/en/driver- 526-5rc-için-os-x-107-106-105

 4. tabletinizi takın, tercihleri ​​açın ve tadını çıkarın!

Bu Bambu, Bambu Komik, Bambu El Sanatları Kalem ve Dokunmatik, Bambu Eğlenceli Kalem ve Dokunmatik, Bambu Manga, Bambu Bir, Bambu Kalem, Bambu Kalem ve Dokunmatik, Cintiq 17SX, DTF-510, DTF-720 / PL-720, DTU-710, Graphire Bluetooth, Graphire3 ve Graphire4. Umarım bu sizin için çalışır, böylece benim yaptığım gibi kutlama yapabilirsiniz; ve gelecekte bu hayal kırıklığını önlemek için dmg'yi kaydettiğimden emin olabilirsiniz.


Tamam, bu yüzden kalem modunun doğru çalıştığı ve tabletin sadece bir fare olarak çalışmadığı için biraz heyecanlandım. Hala düğme değerlerini yeniden atayamıyorum, ancak her şey çalışıyor gibi görünüyor, bu yüzden şimdilik bununla yaşayabilirim.
user155016

Kesinlikle çok erken kutladı. Sistemimi yeniden başlattım ve "Bambu tercih bölmesini yükleyemedim" e geri döndüm. Hala kalem modunda, bu yüzden korkunç değil, ama bundan sonra hala berbat olması saçma.
user155016

Bu bağlantı artık çalışmıyor, birisi bu sürücüyü başka nerede bulabileceğini biliyor mu?
Samuel De Backer

1

Eski Wacom'umu Yosemite veya el Capitan üzerinde çalıştırmanın tek yolu kar leoparındaki ayarları yapılandırmak (eski) ve ardından ayarları kütüphane / launchagents'tan yeni sisteme kopyalamak. Yeni sistemdeki ayarları yönetmenin bir yolunu bulun.


1

Bambu CTH470'im var ve aniden EL Capitain'de işe yaramadı. Bu yüzden mevcut en son sürücüyü yükledim ... tabletimin desteklenmediğini söyledi. Bu yüzden tabletim için mevcut olan en son sürümü yükledim ... ve bir fare olarak tekrar kullanabildiğim kadar çalıştı (ana kullanımım). Başka işlevleri test etmedim ama işe yarayabilir.


1

Intuos 2'imi çalışmaya çalışırken aynı sorunları yaşıyordum (en az 10 yıldır bu şeyi seviyorum) ve El Capitan'ın yeni bir kopyasını yüklediğimde tercihler işe yaramadı.

Önceki işletim sistemim ile Wacom tercihlerinin hala çalıştığı bir yedek sabit diskim var.

Herkes umutsuz ihtiyaçları ve büyük bir Intous 2 (10x12 ya da o zaman büyük boyutu ne olursa olsun) size El Capitan Wacom yardımcı programı kolayca yüklenen özel bir Intous 2 tercih dosyası gönderebilirsiniz.

Ancak bir yedekleme geri yükleme sürücünüz varsa, bunu önyükleyebilir ve tercihleri ​​Wacom yardımcı programına kaydedebilirsiniz (Wacom tercihleri ​​değil, sadece El Capitan'da çalışan tek seçenek olan Wacom yardımcı programını arayın).1

El Capitan'daki eski tercih bölmesini kullanmanın bir yolu var.

Mac OS X El Capitan 10.11.4 ile bir Wacom Intuos 2 6x8 (Model XD – 0608-U) tablet kullanıyorum.

Bu sayfayı Wacom'un web sitesinde bulduktan sonra: http://www.wacom.com/en-us/support/faqs/legacy-tablet-driver-pages/what-is-the-lates-driver-for-the-intuos -2-xd-tabletleri Eski sürücüyü indirip yükledim.

Tercih bölmesini normal olarak açmaya çalıştığımda, "Wacom Tablet tercih bölmesi yüklenemedi" iletisini alıyorum.

Tercih bölmesine erişmek için Sistem Tercihleri'nin 32 bit modunda açılması gerekir.

Uygulamalar klasörünüzde Sistem Tercihleri'ni bulun. Vurgulayın ve Bilgi kutusunu almak için cmd-I (Bilgi Al) tuşuna basın. '32 bit modunda aç' seçeneğini (ve retina ekranınız varsa düşük çözünürlüğü) işaretleyin. Şimdi Wacom Tablet tercih panelini Sistem Tercihleri'nde açabilirsiniz. Tabletinizi ayarlayın. Ardından cmd-I'yi tekrar Sistem Tercihleri'nde açın ve 32 bit modunu kapatın.

Tablet için tercihleri ​​ayarlamanız gerektiğinde, Sistem Tercihlerini 32 bit moduna geçirmeyi unutmayın.


1

El Capitan Mac OS X 10.11'de Wacom Intuos 2 için şu şekilde çalışır:

 1. Wacom aracıyla herhangi bir Wacom sürücüsünü kaldırın.
 2. Bunu yükleyin .
 3. Bu Wacom sürücüsünü yükleyin .

Benim için işe almanın tek yolu bu.


1

Çok eski Intuos GD-0192-U grafik tabletim var. Çok büyük, ama buna alışkınım ve yeni bir tane almak istemiyorum.

Yosemite'den El Capitan'a geçtim ve bu benim için çalışan tek sürücü: Eğer bulabilirseniz WacomTablet_615-2.dmg. (Ayrıca beni Maverick'ten Yosemite'e getirdi). Mevcut olan (615-3) çalışmadı. Neyse ki her zaman her durumda çalışan herhangi bir .dmg dosyasını arşivlerim.


Bu sürücü, Aralık 2016 itibariyle Wacom'un Asya destek sitesinden hala ulaşılabilir ve Sierra ile çalışır. Bu siteye Wacom desteği ile atandım, ancak Googling "wacom asia legacy drivers" ile bulabilirsiniz. David'e beni doğru yöne yönlendirdiği için teşekkürler!
Flic


1

Asya sitesi benim için çalıştı. Onlar benim Intous 3 Wacom Tablet için sürücü vardı. İndirdim, yeniden başlattım ve VOILA! 2007 iMac (20 inç) üzerinde 10.11.6 çalıştırıyorum0

Burada Intuos'un ilk nesli ve High Sierra'm için bir cevap gönderdim. Ancak bu muhtemelen Mojave ve hatta Catalina ile çalışmaz.

Bugün yüksek Sierra, Mojave ve Catalina eski Wacom tablet bağlamak için çalışması gereken bu uygulamayı 'tabletimi bağlayın' bulundu. Henüz test etmedim, önce yükseltmeliyim, ancak bunu Mojave veya Catalina'da en fazla işlevsellik almak isteyen eski Wacom tabletleri olan diğer kullanıcılara yardımcı olmasını umuyorum.

https://wptrnpt.co.uk/wp/connect-my-tablet/

https://itunes.apple.com/app/id1352696344


Bu uygulamayı satın aldım ve test ettim. MacOS Catalina'daki Wacom PTZ-930 ile tam kalem işlevselliğini geri yükler. Tablet düğmesi ayarları çalışmıyor, ancak uygulama geliştiricileri de bunun üzerinde çalışıyor.
RemBem
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.