Yanlışlıkla GNU find -delete kullanarak silinen dosyalar - nasıl kurtarılır?


1

OSX ile oynuyordum find ve GNU find itibaren findutils (v 4.4.2) öğrenme amaçlı paket. GNU bulmak bir -delete açıklayıcı olan seçenek. Ancak, "-delete kullanımı -depth seçeneğini otomatik olarak açar" anlamına gelmez; bu, geçerli çalışma dizini içeriğini bir uyarı olmadan yinelemeli olarak kaldırır.

Sorun, yanlışlıkla uzak kabuk oturumu yerine, sistemimde böyle bir komutu çalıştırmamdır.

İnternettekileri araştırmaya çalıştım -delete ama gelebildiğim tek şey resmi GNU bulguları docs .

Olanları fark ettiğimde, sektörlerin üzerine yazılmasını önlemek için sistemi kapattım. Sonra kullanarak "standart kurtarma yaklaşımı" kullandım.

  • Mac için EaseUS Veri Kurtarma Sihirbazı
  • Prosoft Veri Kurtarma 3
  • Disk Matkap
  • Mac Veri Kurtarma Guru

ama sonuç yok. Kaldırılan dizin aslında bir git birçok küçük dosya içeren depo. Silme işleminden bu yana sıfıra yakın disk işlemi yapıldığından, hepsinin üzerine yazılabileceğinden şüpheliyim. Bu feci bir durum değil, çünkü depo içeriğini uzaktan kumandadan çekiyorum. Yine de, yayımlanmamış yerel şubeleri ve .gitignore altındaki dosyaları kaybettim.

Bu dosyaları geri almak için kullanabileceğim OSX mekanizmaları var mı?


Time Machine yedeklemesi silme işleminden önce ve sonra bir noktada mı çalışıyordu? Peşinde olduğunuz dosyaları içerebilir.
Saaru Lindestøkke

Hayır, Time Machine devre dışı.
cellardoor_ncx

Yanıtlar:


1

OS X, yerel bir mağazayı etkinleştirdiyseniz (veya sistemi etkinleştirdiyseniz), yerel zaman makinesi depolama alanında silinmiş dosyaları tutar.

tmutil snapshot

Bir anlık görüntü yapabilirseniz, Time Machine uygulamasına girebilir ve bu dosyaları kurtarabilirsiniz. ** gibi bir hata alırsanız, Yerel anlık görüntüler etkin değildir. ** o zaman dosyaları işletim sistemi seviyesinden kurtaramazsınız. Dosya sisteminde başka geri alınmamış bir mekanizma olmadığından, kurtarma araçlarına ilişkin iyi bir ankete sahipsiniz (yalnızca Veri Kurtarma'yı hemen hemen kullanıyorum) ve tek üçüncü seçeneğiniz, sistemin veya söz konusu dosyaların uygulanabilir bir yedeğini bulmak olacaktır.

Kök veya terminalden pişman olabileceğim herhangi bir şey yapmadan önce yerel mağazayı etkinleştirmeyi ve anlık görüntüyü zorlamayı alışkanlık haline getiriyorum. Yıllar boyunca böyle hatalar yaptıktan sonra, yedeklemeyi kontrol etmek ve sözdizimini iki kez kontrol etmek için bu “önsezi” almayı öğrendim. Genel olarak, silmek ve bir dosyaya kaydetmek için dosyaların bir listesini çıkarmaya çalışıyorum, böylece onları bir araya getirmekten çok bir duraklama ve kaldırma işlemi yapan ikinci bir komut dosyası kullanıyorum. Yardım etmeyecek, ama bu iyi bir yedekleme sağlayamadığımda benim deneyimim ve azaltma yolum.

sudo tmutil enablelocal
sleep 8 && tmutil snapshot

Tavsiyeler için teşekkürler. Tabii ki sistemin kritik kısımlarını yedekliyorum. Ancak, git repoları doğaya göre dağıtılmış olarak - hariç tutulur. Time Machine, sistemde hiçbir zaman etkin değildi.
cellardoor_ncx

@cellardoor_ncx Yazarken her zaman kendimi kötü hissediyorum - bu bir seçenek olmadığı sorusundaki teknik detay seviyesinden net olduğunda yedeğinizi kullanın. Mobil yedeklemeler otomatik olarak etkinleştirilebildiğinden, pastırmanızı koruduğu ve güvenmediğiniz harika bir keşif.
bmike
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.