Yosemite'de yanlışlıkla izleme dörtgeni girişi nasıl devre dışı bırakılır?


11

OS X'in önceki sürümlerinde bu sorunun çözümü, trackpad tercihlerinde "yanlışlıkla trackpad girişini yoksay" yazan bir onay kutusuydu. Bu seçenek artık Yosemite'de yok.

Etkinleştirmek hala mümkün mü, eğer öyleyse nasıl?

Yanıtlar:


8

Eğer bir varsa multi-touch trackpad Mac o kadar otomatik olarak etkin çünkü seçenek artık Sistem Tercihleri görünür. Bkz. Https://support.apple.com/tr-tr/HT201822 .

Güncelleme 2016-04-03-1007 BetterTouchTool'u denemek
isteyebilirsiniz . İzleme dörtgeni davranışının ince taneli kontrolünü sağlar. İlginizi çekebilecek üç öğe:

 1. Yazarken yanlışlıkla hareketleri önlemek için bir klavye tuşuna bastıktan sonra hareket tuşu hareketlerini devre dışı bırakın
 2. Başparmak tanıma (başparmağı ve avuç içini filtreler.)
 3. Hareketleri yalnızca hareket tuşunun orta alanına dokunduktan sonra yeniden etkinleştirin

2
İlginç ... Sanırım sorun, o zaman girdimin tesadüfi olmadığını düşünüyor olması. Belki de bu yeni donanım çünkü ellerim değişmedi ve önceki macbook'larda bu seçeneği etkinleştirdikten sonra bu sorunla karşılaşmadım. Ne olursa olsun cevap için teşekkürler.

@ tüpler Ben aynı sorunu yaşıyorum, yazıyorum sonra avuç içi trackpad, kuvvetli dokunmatik yeni trackpad dokunun ve sonra farklı bir satırda yazıyorum. Gerçekten düzeltmeyi umuyordum
Jaketr00

@tubes Bu komut sizin için çalışıyor mu? defaults write -g com.apple.trackpad.setWantsRestingTouches -bool TRUE
Itay Grudev

10

Menüde "Tıkla" yı "Firma" olarak değiştirdim.

Sistem Referansları> İzleme Dörtgeni> İşaretle ve Tıkla

Yardımcı olmuş gibi görünüyor.


Bu ayara sahiptim ama yine de bazen üstüme atladı. Elektrik bandı yöntemi bir cazibe gibi çalışır! :)
lacostenycoder

Definitley, varsayılan kuruluma karşı biraz yardımcı olur. Hala sorun yaşıyorum, ancak sorunun sıklığını azalttığı görülüyor.
Benzo

6

Yeni bir MBP satın aldıktan sonra benzer sorunlar yaşıyordum. Benim için düzeltmek gibi görünen şey System Peferences > Trackpad > Point & Click, aşağıdaki öğelere girip devre dışı bırakmaktı:

Look up & Data (Tap with three fingers)
Force Click and haptic feedback

Bu özelliklerin hiçbirine ihtiyacım olmadığından hepsini devre dışı bıraktım. Kod ve çok fazla fantezi trackpad özelliği kullanmıyorum. Sizin için en uygun olanı görmek için bu seçeneklerle oynamayı deneyin. Bu seçeneklere zaman zaman ihtiyacınız varsa, bunları hızlı bir şekilde açıp kapatmak için bir komut dosyası oluşturabilirsiniz.

GÜNCELLEME: Teknik olmayan HACK:

Bu hilelerden bazıları yardımcı olmuş gibi görünse de, yazarken yanlışlıkla başparmak tıklamalarını ortadan kaldırmak için çok kolay bir yol buldum. İzleme dörtgeninin üst kısmına 1/2 inç genişliğinde bir elektrik bandı şeridi yerleştirin. Güzel görünmeyebilir, ancak daha fazla kesmek gerekmeden işi alır!

Elektrik bandı alanının izlenebilir olmadığından emin olmak için, katmanlar arasında ince bir alüminyum folyo şeridi olan 2 kat bant kullanın. Daha ince bir profil için muhtemelen üst katman için şeffaf veya viski bandı kullanabilirsiniz. Sadece, izleme dörtgenini devre dışı bırakacağından folyo izleme dörtgeninin kendisiyle doğrudan temas etmemesine dikkat edin. Folyoyu elektrik bandından biraz daha küçük olacak şekilde kesmenizi öneririm.

Kolay Elektrik Bant Hack


1
Denediğimde dokunuşlar iki kat elektrik bandından geçti. Orta alüminyum folyo tabakası bunu durdurur, ancak bu oldukça kalınlaşır. Folyo için izleme dörtgenine dokunmak neden kötü?
arlomedia

Belirtildiği gibi, daha ince profil için 2. kat şeffaf bant ile deneyebilirsiniz. Folyo pede temas ederse, ped çalışmaz.
lacostenycoder

1
Bir kat elektrik bandı ile kaplı bir kat alüminyum folyo kullanıyorum. İzleme dörtgenine dokunan alüminyum benim için herhangi bir soruna yol açmadı. Bu oldukça iyi çalışıyor çünkü kasa yüzeyinden izleme paneli yüzeyine düşme ile neredeyse aynı kalınlıkta. Hepsini dört tarafa da koydum (dört tarafı da), çünkü farenin alt kısmına farenin eliyle avuç içi veya dokunmatik yüzeyin yanına klavyede kalan el ile dokunmamanın zor olduğunu gördüm.
arlomedia

3

Bu sorunu tam olarak ele almak için bir proje oluşturdum . İzleme Dörtgeninde yok sayılan alanın boyutunu ayarlamanıza izin verin, Yok sayılan alan herhangi bir dokunuşa yanıt vermez. Sanki izleme dörtgeninin bir parçası değil.

resim açıklamasını buraya girin resim açıklamasını buraya girin

resim açıklamasını buraya girin


2

Güncelleme

Karabiner Multitouch uzantısı artık MacOS'un daha yeni sürümlerinde çalışmıyor, bu yüzden yazarken tıklamak için tıklamanızı tavsiye ederim.

İzleme tuş takımınızın çılgın yazma oturumları sırasında sizi karıştırmayacağından emin olmak istiyorsanız "Yazma modunu" değiştirmek için bu Apple Script'i kullanın

Applications > Utilities > Script Editorbu komut dosyasındaki kodu açıp yapıştırın:

tell application "System Preferences"
  reveal anchor "trackpadTab" of pane "com.apple.preference.trackpad"
end tell
tell application "System Events" to tell process "System Preferences"
  click checkbox 3 of tab group 1 of window 1
end tell
quit application "System Preferences"

Ardından seçin File > Exportve kaydedin Applicationsancak kaydetmeden File Format > Applicationönce seçtiğinizden emin olun .

Geçişi açıp kapatmayı çok kolay hale getirmek istiyorsanız , geçiş uygulamasını çalıştıracak özel bir klavye kısayolu eklemek isteyebilirsiniz

demode

Şu anda El Capitan'dayım ancak bu, desteklenen herhangi bir https://pqrs.org/osx/karabiner/ sürümüyle çalışmalıdır.

Gerçekten ayarlarla oynayabilir ve izleme dörtgeninin üst kısmındaki başparmak tıklamalarını devre dışı bırakabilirsiniz. resim açıklamasını buraya girin yani bu az ya da çok teyp hack teyp sans ne yapar!

GÜNCELLEME: Bu yazarken yanlışlıkla musluk tamamen düzeltmek almak mümkün değildi. İşte benim son tavsiyem:

6,50 $ için , yanlışlıkla başparmak dokunuşlarını geliştiren ancak% 100 mükemmel olmayan Mac için Better Touch Tool satın almak isteyebilirsiniz .

Aşağıdaki gelişmiş ayarları deneyin: resim açıklamasını buraya girin

resim açıklamasını buraya girin


Karabiner'de dokunmatik yüzey ayarlı pencereyi nasıl elde edersiniz? İndirdim ama hiçbir yerde bulamıyorum, ayrı bir uzantı mı, yoksa bir şey mi?
AlexVPerl

Karabiner tercihlerinden Misc & Uninstall > Launch "multi-touch extension" > Area
@AlexVPerl

1
cevap için teşekkürler, ama dl'ed son sürümü bu düğmeye sahip değil, hangi sürümü kullanıyorsunuz?
AlexVPerl

@AlexVPerl muhtemelen çok eski bir tane kullanıyorum. Hala El Cap'dayım.
lacostenycoder

2

Bu sorunu tam olarak çözmek için TouchGuard'ı oluşturdum . TouchGuard, macOS'a yazarken dokunmatik yüzeyi devre dışı bırakır. Önceden derlenmiş, ikili bir çalıştırılabilir dosya ve bir plist dosyası olarak dağıtılır ve kurulduğunda sistem çapında bir arka plan programı olarak çalışır.

TouchGuardİkili dosyayı ve plist dosyasını aşağıdaki şekilde indirip yükleyebilirsiniz :

 1. Havuzu GitHub'dan indirin :

  resim açıklamasını buraya girin

 2. ZIP dosyasını Masaüstüne ayıklayın.

 3. TouchGuardYürütülebilir dosyayı yapmak için Terminal'de bu komutu çalıştırın:

  cd Desktop
  chmod +x TouchGuard
  
 4. Kopya TouchGuardiçin /usr/bin/klasör.

 5. Kopya org.amanagr.TouchGuard.driver.Daemon.plistiçin /Library/LaunchDaemons.
 6. Yeniden Başlatma.

Not: kaynak kod: https://github.com/thesyntaxinator/TouchGuard


1
Bu bağlantı soruyu cevaplayabilse de, cevabın temel kısımlarını buraya eklemek ve bağlantıyı referans olarak sağlamak daha iyidir. Bağlantı verilen sayfa değişirse, yalnızca bağlantı yanıtları geçersiz olabilir.
grg

@lacostenycoder Bu yanıtın, genel kaynak kodu olmayan bir ikili dosyayı indirmenizi öneren diğer yanıtlardan daha tehlikeli olduğunu düşünmenize neden olan şey nedir?
nohillside

@lacostenycoder Bu sitede ikili dosyalar öneren birçok yanıt var. Herkes açık kaynağı desteklemez.
nohillside

BU KENDİ RİSKİNİZDE KOŞUYORSUNUZ. Github'da kaynak kodunu göstermek isteyen bir sorun açtım ve kullanıcı sorunu kapattı ve sorunları genel görünümden kaldırdı. Buna nasıl güvenebilirsin?
lacostenycoder
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.