USB kablosu üzerinden OS X ve Android 6 arasında nasıl dosya kopyalarım?


14

OS X'ten (El Capitan) Nexus telefonuma (Android 6 kullanan) ve tam tersine dosyaları kopyalamak istiyorum. Ve sadece yerel olarak kopyalama, yani USB kablosu üzerinden, aracı sunucular üzerinden yükleme ve indirme ile aşırı karmaşık şeylerden kaçınmak istiyorum.

Geçmişte bunun için Android Dosya Aktarımı'nı kullandım. Ancak bu, önceki bir OS X sürümü ve Android 5'li eski telefonumla oldu. Tekrar denedim, ancak artık çalışmıyor, diyor ki:

Cihaz depolama alanına erişilemiyor.

Cihazınızın ekranı kilitliyse, USB kablosunu çıkarın, ekranınızın kilidini açın ve ardından USB kablosunu yeniden takın.

Ekran kesinlikle kilitli değil ve USB kablosunu (her iki uçta) yeniden takmak yardımcı olmuyor.


Bunu bir USB kablosu olmadan yapmak istiyorsanız, Airmore: File Transfer uygulamasına bir göz atın.
james.garriss

Yanıtlar:


16
  1. Bildirim menüsünü aşağı çekin.
  2. "Şarj için USB / Daha fazla seçenek için dokunun" a hafifçe vurun
  3. "Dosyaları aktar (MTP)" seçeneğine hafifçe vurun

Müthiş! Görünüşe göre bu Android 6'da yeni, sanırım bu da Alexey'nin atıfta bulunduğu yerdi. Harika çalışıyor!
RocketNuts

1
Bunu yapmak zorunda kaldım ve aşağıdaki TheBro21 tarafından başvurulan Android dosya aktarım yardımcı programını yüklemeliydim. Cihazın bir USB sürücü gibi Finder'da görünmesini bekledim, ancak zar yok. Stand-along transfer programını kullanmak zorunda kaldı.
Trenton

Ayarlar -> Ses ve bildirimler -> Bildirimler? Android 6'da sadece "Cihaz kilitliyken" ve "Uygulama bildirimleri" var. Bu cevabın güncellenmesi gerekiyor.
bitsand

1. Tek parmağınızla ekranın üstünden aşağı doğru hızlıca kaydırın 2. Bildirimler ekranına parmağınızı yerleştirin ve "Bu cihazı USB şarj ediyor / Daha fazla seçenek için dokunun" seçeneğini görene kadar parmağınızı ekranın üstüne doğru hareket ettirin. cihaz / Diğer seçenekler için "4." Dosya aktar "a hafifçe vurun
Cedric

Mac tarafında ne olacak? Bu adımlar PC'imde çalışıyor ve burada Dosya klasörleri aracılığıyla Android klasörlerine erişebiliyorum. Ama Mac'imde aynı USB kablosuyla aynı Android, Mac hiçbir şey yapmıyor gibi görünüyor. Finder'da cihazın hiçbir işaretini bulamıyorum. Telefon kablodan şarj oluyor.
hippietrail

3

Android 6'da yeni bağlantı modu var - usb'den şarj . Bu modda herhangi bir veri aktaramazsınız. El Capitan ile Nexus 5'imle karşılaştım.

Çözüm kolaydı - bağlantı modunu veri aktarımına değiştirin . Bu modu daha önce kullandım, ancak Android 6 telefonu varsayılan bağlantı modunu "şarj" olarak ayarladı.


2
Kulağa hoş geliyor, bu bağlantı modunu tam olarak nasıl veya nerede değiştiriyorsunuz?
RocketNuts

USB şarjından Dosya aktarımına geçiş hilesi sizin için birden fazla mı çalıştı? Benim için bir kez çalıştı ama bir dahaki sefere aynı geçici çözümü kullanmaya çalıştığımda artık Android dosya aktarımı yoluyla dosya aktarımına erişemedim.
Tanja

Yeterli puanım olsaydı, detay vermediğim için -1 olurdum. Tembel.
geotheory

1

Bildiğim kadarıyla bunu yapabilmek için sürücülere ihtiyacınız var. Sen mesela android sürücüleri indirebilirsiniz burada . Linux Ubuntu görünüşte buna izin veriyor gibi görünüyor ama her zaman işe yaramadı ve hatalar attı. Köklü telefonlar da dosya aktarımını kolaylaştırır.

İnsanlar Android 6 veya El Capitan güncellemesinde sorun yaşayabilir. Bu durumda, geliştirici seçeneklerini yeniden yüklemeyi veya etkinleştirmeyi deneyebilirsiniz (Geliştirici seçeneklerinin kilidini açmak için bu cihazla ilgili yapım numarasına 7 kez hafifçe vurun, ardından USB Hata Ayıklamayı etkinleştirin).


Zaten Android Dosya Aktarımı var (bahsettiğiniz aynı siteden) ve geçmişte iyi çalışıyor, ancak şimdi telefonumun kilitli veya bağlı olmadığını söylüyor. Bağlı ve kilitli olmasa bile. Bunun EL Capitan ve veya Android 6 yükseltmesi ile ilgili olup olmadığından emin değilim? Bu arada hiç sürücülerle uğraşmak zorunda kalmadım (yine, geçmişte iyi çalıştı, o zaman da hiçbir sürücü dahil değildi).
RocketNuts

@RocketNuts Sürücüleri yeniden yüklemeyi deneyin. Android 6 değişikliği de olabilir. Ayrıca geliştirici seçeneklerini de deneyin (Ayarlarda 7 kez Build Build tuşuna basın)
TheBro21 15:15

Üzgünüz, aynı şeyden mi bahsediyoruz? Android Dosya Aktarımı'nı yeniden indirdim (yüklenecek bir şey yoktu, gerçekten uygulamayı Uygulamalar klasörüne sürükledim) ve tekrar çalıştırdım, yine aynı sorun. 'Ayarlarda 7 numaralı binaya basın' ile ne demek istediğinizden emin değilim, bu nasıl / nerede? Android Dosya Aktarımı uygulamasında herhangi bir ayar görünmüyor ...?
RocketNuts

1
Evet, etkin USB hata ayıklaması. USB hata ayıklamasını kapatıp açtığımda, USB kablosunu çıkartıp tekrar taktığım gibi Android Dosya Aktarımı penceresinin de açıldığını fark ettim. Yani bir şey yapıyor ya da bir tür sinyal gönderiyor. Ama yine de, hemen "bu cihaza erişemiyorum" ile geliyor (kabloyu tekrar taktığım zamana benzer).
RocketNuts

1
Ne de olsa buldum! Cedric'in çözümüne bakınız.
RocketNuts

0

Bu yüzden LG G4 + OSX El Cap arayüzümde aynı sorunu yaşıyordum ve bir USB bağlantısı elde etmek için hiçbir şey bulamadım. LG Bridge ile tekrarlanan zayıf veri aktarımlarından (hatalar) sonra tekrar aramaya başladım ve kalan sistem dosyalarını temizlemek için AppCleaner'ı indirmesini ÖNCE öneren bir site buldum. Sonra tüm android arayüz uygulamalarını (Bridge, Kies, vb.) Silin. Hatta yolsuzluk olasılığını ortadan kaldırmak için Android Dosya Aktarımı'nı sildim. Dosya temizleyicimi çalıştırdım ve kalan sistem dosyalarını sildim, ardından AFT'yi yeniden yükledim. İŞE YARADI!!! Umarım bu fikirlerden hiçbiri işe yaramazsa sorununuzu çözer.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.