El Capitan'a yükselttikten sonra Mac, WiFi giriş kutusunu göstermiyor


31

El Capitan’a yükseltmenin alakalı olup olmadığını bilmiyorum, ancak son zamanlarda MacBook Pro'mla halka açık WiFi noktaları üzerinden İnternete bağlanamadığımı farkettim.

WiFi ağlarına kendileri bağlanabilir ve bir WPA şifresi gerektiren ev WiFi ağımı söyleyebilirim. Ama şimdi halka açık WiFi bağlantı noktalarına bağlandığımda, artık hesabımı bu sağlayıcı ile kullanarak giriş yapmamı isteyen kalıcı pencere alamıyorum.

Bu bir ayar mı yoksa El Capitan'da devre dışı bırakılmış bir şey mi? Öyleyse, Mac'in bu modelleri tekrar görüntülemesini nasıl sağlayabilirim? (Ne dendiklerini bile bilmiyorum, bu yüzden hangi arama terimlerini kullanacağınızdan emin değilim.)


1
Oturum açma iletişim kutusunu ve içeriğini yüklemek için hangi uygulamanın veya işlemin sorumlu olduğunu bilen var mı?
Jason Harrison

Shadowsocks çoraplarımın kapatılması5 vekil (Çin'deydim) bu sorunu benim için düzeltti.
Sumesh

Catalina'da bu problemi yaşıyorsan, benim için çalışan tek çözüm bu: poweruser.blog/…
Lucas Janon

Yanıtlar:


31

benim için bu hile her zaman çalıştı - hatta iphone'da!

Doğrudan oturum açma ekranına göz atın: http://captive.apple.com/hotspot-detect.html


2
Farklı sormaya hoş geldiniz! Lütfen sadece link vermeyin. Soruyu neden cevapladığının yanı sıra neden en iyi cevap olduğunu açıklayan cevaplar arıyoruz. Bağlantılar zaman içinde değişebilir ve ardından soru-cevap içeriğini kaybederiz. Bkz Cevap Nasıl iyi bir cevap oluşturan ne bilgi için. - Şu kaynaktan:
fsb

Esir Wifi Ağları hakkında biraz daha bilgi - Ama cevabın içeriğine daha fazla sahip olmanız gereken nokta - support.apple.com/en-us/HT204497
YoYo

2
@ fsb Ben bu durumda bir bağlantı sadece cevap tamam bence çünkü çözüm sadece bağlantıya gitmek.
Tot Zam,

@TotZam'a teşekkürler. Tek adım URL'ye gitmek ise, beklenen sonucu belirtmek için cevap düzeltilmelidir. Bunu yapmak istiyorsanız ve uygun bir üne sahipseniz, bu bilgileri eklemek için düzenlemeyi yapabilirsiniz .
fsb

Bu bilmek harika bir ipucu, paylaşım için teşekkürler! WiFi bağlı olmasına rağmen internet alamayan bir konuk wifi üzerinde olmuştum. Bağlanırken artık esir portalı açılmayacağını fark ettim, bu yüzden bir çözüm bulamadığım halde sorunun bunun olduğunu anladım. Bu hemen çalıştı ve bana çok sık kullanacağım ve paylaşacağımdan emin bir şey öğretti.
Try TryAgain '

24

Özel DNS girişlerimi kaldırarak bu sorunu çözdüm. Google Public DNS'i kullanmayı tercih ediyorum ve bu giriş ekranını bozuyordu.

Bu sorunu, yakın zamanda yükseltilmiş bir MBP Retina'da (Yosemite -> El Capitan) yaşadıktan sonra Network Diagnostics uygulamasını çalıştırarak keşfettim . Uygulamayı çalıştırmak için aşağıdakileri yapın:

 1. Sistem Tercihlerini
 2. Şebeke Seç
 3. Bana yardım et ... seçeneğini tıklayın .
 4. Teşhis'i tıklayın ...
 5. Uygulama başladığında, Wi-Fi ve Devam'ı seçin.
 6. Uygulama raporlarının bildirdiği sorunları giderin (sorunlarınız benimkinden farklı olabilir)

DNS’imi Google’ın DNS sunucularını kullanmak için değiştirmek benim için yaptı.
Evan R,

6
Evet, bu Montréal havaalanında benim için yaptı. Google (8.8.8.8) DNS ve OpenDNS sunucularını kullanıyordum. Bu ayarları silmek yerine, Sys Prefs> Ağ> Konumlar (açılır)> Konumları Düzenle'yi seçtim ve yeni bir Konum profili oluşturmak için "+" düğmesini tıklayın. Varsayılan olarak, yeni ayarların DNS için geçersiz kılma yoktur. Etkili olması için "Uygula" düğmesini tıklayın. Her şey iyi gitti. Havaalanı wifi tekrar katıldı ve giriş paneli hemen belirdi. Daha sonra normal "Konum" profilime geri dönebilirim. Teşekkürler!
Basil Bourque

@BasilBourque bunu gerçek bir cevap haline getirmelidir. Özel DNS girişlerim de karışıyordu.
RubberDuck

9

Saatlerce aradıktan sonra bu çözüm işe yaradı: Mac OS X'te İnatçı Wi-Fi Bağlantı Sorunlarını Çözme

Özetlemek için, WiFi'nizi kapatın, ardından aşağıdaki dosyaları Masaüstünüzdeki bir klasöre taşıyın (örneğin).

/Library/Preferences/SystemConfiguration/com.apple.airport.preferences.plist

/Library/Preferences/SystemConfiguration/com.apple.network.identification.plist

/Library/Preferences/SystemConfiguration/NetworkInterfaces.plist

/Library/Preferences/SystemConfiguration/preferences.plist

Sonra yeniden başlatın, WiFI'nizi tekrar açın, ağa bağlanın ve oturum açma iletişim kutusu açılmalıdır. Benim için yukarıda listelenen ikinci mevcut değildi, bu yüzden diğer 3'ü yeni taşıdım. Bu sizin için çalışıyorsa, taşıdığınız dosyaları silebilirsiniz.


bu benim için işe yarayan son çözümdü: diğerleri etkisizdi ... Teşekkürler adamım beni 1 saat saç dökülmesinden kurtardın!
numediaweb

Bu mkdir wifi && sudo mv /Library/Preferences/SystemConfiguration/com.apple.airport.preferences.plist ~/wifi && sudo mv /Library/Preferences/SystemConfiguration/NetworkInterfaces.plist ~/wifi
MacOs

8

Düzeltmem çok basitti. Kurulum yaptığım sabit kodlu DNS girişlerini kaldırdım. 8.8.8.8 ve 8.8.4.4’ün Google DNS sunucuları olduğuna inanıyorum. Umarım bu birine yardımcı olur.


3

OS X El Capitan'ın yeni kurulumunda bu sorunu yaşadım. Yeni bir standart kullanıcı (yönetici değil) oluşturmalı ve herkese açık internet giriş sayfama ulaşmak için giriş yapmalıydım. Daha sonra yöneticiye dönmek, Wi-Fi'yi normal şekilde restore etti. Kesinlikle bir hata.

PS Bu geçici çözümü bulundu: https://discussions.apple.com/message/29042350#29042350


Çok teşekkürler! Bunu bir dahaki sefere MacBook'umla çıkacağım.
Martin Bean

Yukarıdakileri denedim ve işe yaramadı. Bugün farkına vardım, çünkü daha önce yarattığım kullanıcı bir yönetici kullanıcıydı. Standart bir kullanıcı olmalı.

Link dead, ne dedi, "neden" hakkında bir şey var mı?
rogerdpack

Evet, bu benim için Catalina'da işe yaradı, gerçekten ideal değil ama hiç olmamasından daha iyiydi - diğerlerinin hiçbiri benim için çalıştı
sdailey

1

Ben de aynı problemi yaşadım ve birçok deneme yanılma sonrasında bu benim için işe yaradı: -

 1. Ağ Tercihlerine Git
 2. Wi-Fi'yi kapatın
 3. Wi-Fi özelliğini tekrar açın
 4. Ağ, 'katılmadan önce', ağ, Ağ Adı açılır menüsünden el ile seçin.
 5. Benim için bu nihayet pop-up görünmesine neden oldu

Vudu çiçeği gibi geliyor - bunun neden işe yaradığı hakkında bir fikrim yok, ama oldu!


Bu benim için 2019 Macbook Pro'da tam olarak buydu.
Jason Southwell

1

Ben de aynı problemi yaşadım. Bu bölümde belirtilen her seçeneği denedim ama hala işe yaramadı, sonra farklı bir forumdan biri www.apple.com yazmayı denedi ve gayet iyi çalıştı. Uzun vadeli bir düzeltme olup olmadığından emin değilim, ancak açılan giriş ekranı sonunda açıldı.

Bu yardımcı olur umarım


tarayıcınıza yazarak mı?
rogerdpack

0

Modal (giriş) penceresinin sadece bir web sayfası yüklediğini düşünüyorum. Wifi ağına bağlıysanız, ancak çoğu zaman modal penceresini kullanarak giriş yapmanız gerekiyorsa, adres çubuğuna bir şey yazarsanız, bir giriş sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu aynı zamanda telefonumda da oluyor, ancak mobil verileri kapatmam gerekiyor, yoksa tarayıcı sayfayı mobil verileri kullanarak yüklüyor.

Herhangi bir nedenden dolayı yönlendirilmezseniz, yönlendirilmeniz gereken sayfanın adresini biliyorsanız, bunu manuel olarak girmek bazen benim için işe yarar.

Telefonunuzun tarayıcısında yönlendirilmeyi başarabiliyorsanız, bu adresi de bilgisayarınıza girebilirsiniz. Bu şimdi benim için çalıştı, gibi bir adres kopyalamak zorunda kaldı http://10.19.0.1:3442. URL aslında daha uzundu, ancak yalnızca bu ilk bölüme ihtiyaç vardı. Bu beni başarıyla wifi şifresini girebileceğim sayfaya getirdi. Her nasılsa ben wifi kapatmak ve sonra ondan sonra (bu daha önce işe yaramadı), ama neyse ki şifreyi tekrar girmek zorunda değildi.


0
 1. Wifi Ağını Kaldırma
 2. Tekrar katıl
 3. Kimlik bilgileri sorduğunda, giriş bilgilerini hatırlama seçeneğini kapattığınızdan emin olun.

İşin garibi oturum açma ekranından geçmiyor, sadece modal iletişim kutusu görüntüleniyor.

Ayrıntılara bakmamakla birlikte, yeni bir oturum açma belirtecinin oluşturulması gerektiğini ve hatırlanan oturum açma işleminin iyi olmadığını varsayalım.

Benim için işe yarayan bir başka seçenek de yerine Firefox'u başlatmak. Ya bir giriş ekranı açılır veya başlıkta ilk önce bir oturum açmanız gerekebileceği bildirilir (başlıktaki düğmeyi / bağlantıyı tıkladığınızda oturum açma ekranına yönlendirilir)


0

Kamu ağına giriş yapmaya çalıştığımda Sierra'da bile aynı sorunu yaşadım. Ağ "Assist me ..." işi benim için yapmadı. Aslında, ağ bağlantısının iyi olduğunu bildirdi. Ağ ayarları ve DNS sekmesinde "Gelişmiş" i tıklamam gerekiyor. Tarayıcıda Arama Etki Alanı altındaki bağlantıyı tıklayın ve sonuçta terim sayfası göründü.


0

Bu blog bugün bu sorunla karşılaştığımda yardımcı oldu.

Özellikle DNS önbelleğini yıkadıktan sonra WiFi'yi yeniden bağlamak sorunu çözdü:

sudo killall -HUP mDNSResponder
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.