İMac cihazımda son öğe menüleri çalışmayı durdurdu


36

Son zamanlarda, El Capitan çalıştıran iMac'imde, En Sonları Aç menüsünün hem Apple menülerinde hem de uygulamalar için hem de Son Kullanılanlar menü öğesinin ve Dock'tan çıkan listenin güncellenmesinin durduğunu fark ettim.

Sistem Tercihleri'ni kontrol ettim | Genel | Son Öğeler ve Yok diyor. 20'ye sıfırlamak için birkaç kez denedim, ancak Sistem Tercihleri'ne geri döndüğümde Yok olarak görünüyor.

Umarım birileri bu sorunu çözmeme yardımcı olabilir.

Yanıtlar:


17

Benim için bu kısmen düzeltilmiş şeyler:

 1. Tüm açık uygulamaları kapatın.
 2. ~ / Library / Preferences / com.apple.recentitems.plist (ve ~ / Library / Preferences / com.apple.recentitems.plist.lockfile dosyasını bir yedek dizine taşıyın).
 3. Yeniden Başlatma.

Benim durumumda bu, her bir uygulamadaki Dosya menüsünün ve Apple menüsündeki son öğelerin listelerini düzeltti. Ancak Dock simgelerindeki içerik menüleri hala güncellenmiyor.


1
3 aydır güncellemeyi bekliyorum.
BG

Bu cevap seçilmiş olmalı, harika çalışıyor
mattgabor

1
Bunu yaptığımda işe yaradı. Beni gerçekten şaşırtan şey, Sonların hemen ortaya çıkmasıydı . Bozuk .plist bozuk bir önbellek değildi, Son Çağrılar görüntüsünü bozuyordu.
benc

6

Bugün bununla bir aylık iMac’de karşılaştım. Bu konuda yeni olmayan tek şey benim hesabım, 5 makinede ve 12 büyük MacOS sürümünde, mümkünse Migration Assistant kullanılarak çoğaltılmış ve bunu ~ / Library / Preferences / 'da biraz sıkıntıyla bırakmış. Ne yazık ki, son sürümlerde, Apple bu dizini etkili bir şekilde temizleyerek karmaşık hale getirmiştir, çünkü gerçek tercih bilgisini cfprefsdyönetir ve yardımcı programla güzelce konuşmanız gerekir .defaults

Her neyse, tercihimi değiştirmeye çalıştığımda her zaman şöyle bir günlük girdisi elde ettiğime düşkünüm:

Jul 14 18:14:03 extravagant sharedfilelistd[411] <Critical>: [default] [<CFString 0x7fff77ea0e00 [0x7fff77f58440]>{contents = "com.apple.LSSharedFileList.RecentApplications"}] List write failed invalid info items: (null) properties: (null)
Jul 14 18:14:03 extravagant sharedfilelistd[411] <Error>: -[ListStore writeListItems:properties:withListIdentifier:notificationHander:] [com.apple.LSSharedFileList.RecentApplications] List write failed invalid info items: (null) properties: (null)
Jul 14 18:14:05 extravagant com.apple.preference.general.remoteservice[85562] <Warning>: Error getting number of recent items of type 2, LSSharedFileListCopyProperty returned NULL
Jul 14 18:14:11 extravagant com.apple.preference.general.remoteservice[85562] <Warning>: New number of recents: 30
Jul 14 18:14:11 extravagant com.apple.preference.general.remoteservice[85562] <Warning>: Error getting number of recent items of type 1, LSSharedFileListCopyProperty returned NULL
Jul 14 18:14:11 extravagant com.apple.preference.general.remoteservice[85562] <Warning>: Error getting number of recent items of type 2, LSSharedFileListCopyProperty returned NULL
Jul 14 18:14:11 extravagant com.apple.preference.general.remoteservice[85562] <Warning>: Error getting number of recent items of type 3, LSSharedFileListCopyProperty returned NULL
Jul 14 18:14:13 extravagant com.apple.xpc.launchd[1] (com.apple.preference.general.remoteservice[85562]) <Notice>: Service exited due to signal: Killed: 9

Ayrıca, hem defaults domainsve Tercihler birkaç düzine dosyaları gibi uygun bir varsayılan etki alanı ile çok uygulama söyledi com.example.appname da benzeri bir varsayılan etki alanını vardı com.example.appname.LSSharedFileList son kullanılan dosyaların listeleri içeriyordu. Ancak son zamanlarda hiç kullanılmamışlardı. * .LSSharedFileList.plist dosyalarının hiçbiri eski Yosemite makinemden geçişimden beri değişmedi ve hiçbirinde com.apple.recentitems.plist yoktu. Bu yüzden ~ / Library / Preferences / içinde şu komutları çalıştırarak evi temizledim:

defaults delete com.apple.recentitems
rm com.apple.recentitems.plist*

defaultsKomut söyler cfprefsd42-bayt mantıksal boş .plist dosyası ve dosyanın .plist.lockfile bir 0 bayt bırakır o etki, içinde tüm ayarları kaldırmak için rmkomut kaldırır.

defaults find LSSharedFileList |grep 'keys in domain .*LSShared'|cut -d"'" -f2 |xargs -L1 defaults delete
rm *LSSharedFileList.plist*

Daha az aşikardır, fakat asıl adı LSSharedFileList olan tüm defaultsalan adları için aynıdır .

find . -name "*.plist" -print0 |xargs -0 -L1 plutil -lint |grep -v ': OK$'|cut -d: -f1|sed 's/.*/"&"/' |xargs rm

Daha az belirgin, ama görünüşe göre çok önemli. Bu boru hattı, mevcut dizindeki * .plist dosyalarının tümünü bulur (bu, ~ / Library / Preferences /, idi), her birini geçerlilik için denetler plutil -lint, "OK" olmayanların dosya adlarını ayrıştırır, korunmalarını ister. gömülü boşluklar ve benzerleri ile hepsini kaldırır. Benim durumumda geçersiz * .plist dosyalarının tümü, Bay Cap'te çalışamayan şeyler için 0 baytlık antika dosyalardı, bu yüzden herhangi bir gerçek bilgiyi silmediğimden emindim. YMMV !!

find . -size 42c -name "*plist" -delete

Bu, 42 bayt uzunluğunda olan * .plist dosyalarını, mantıksal olarak boş bir plistin ikili formatta büyüklüğünü temizledi. Etrafta dolananlardan birkaç tane vardı ve şikayete neden olmuş olabilirlersharedfilelistd .

killall sharedfilelistd

Bu sharedfilelistdbenim hesabımda çalışan örneğini sonlandırdı . Sistem otomatik olarak yeni bir örneği yeniden başlattı. Buna ihtiyacım olduğundan emin değilim, ancak sharedfilelistdEl Cap'ta görünüşte yaptığı şeyi yapmanın eski yöntemiyle ilgili olan tercihler alt sisteminden bir kaç bilgiyi silmekten dolayı mantıklı görünüyordu .

NOT: Bu 7 komut, ne anlama geldiğini ve etki yarattığımın, 3 saat boyunca etrafa dağılmadan ve sharedfilelistdboşuna uğramayacak bir bilgi bulmaya çalışırken test ettiğim ve etkilediğimin kısaltılmış versiyonudur .

Buraya dahil olmadığımı da belirtmekte fayda var sudo, çünkü kendi tercihlerim alemini manipüle ederek kendi ~ / Library / Preferences / içerisindeydim. Son Öğeler menüsü ve dolayısıyla ayarları kullanıcıya özeldir; bu nedenle, bu ayarın depolandığı her yerde (asla işe yaramadı ...) aynı zamanda kullanıcıya özel olması gerekir, düzeltilmesi için kök gerektiren bir şey değil. Açıklanamayan bir kitlesel izin / ACL / flag wipe, sudo ile çalışan, yazar için bile çalışmayan ve ciddi sistemik zararlara neden olabilecek önceki bir yanıt var. Bu böyle bir şey değil. Ayrıca, Kurtarma Modunda oturumu kapatmayı, yeniden başlatmayı, yeniden başlatmayı veya rahatsız edici olabilecek başka bir şey yapmayı gerektirmediğini de unutmayın.


Benim sistemimde, sadece killall sharedfilelistdtek başıma koşmak , püf noktasını mükemmel yapıyor gibi görünüyor! (Yine de kesinlikle farklı bir durumdayım: Eski bir taşınmış profilim yok, bu sorun rastgele başlıyor gibi görünüyor, yeniden başlatma işlemi bir süreliğine ortadan kalkıyor).
peterflynn

Diğer çözümlerin hiçbiri işe yaramadığında harika çalışıyordu - son komutlarım bu komutları çalıştırdıktan sonra bile geri yüklendi. Sli
Slipp D. Thompson 28:16

4

Geçici çözüm

Dock'ta Son Kullanılan Uygulamalar listesi için aşağıdakileri deneyin:

 1. Finder'ı açın, Dosya> Yeni Akıllı Klasör
 2. Kaydet'in yanındaki + düğmesine basın
 3. Seçin "Tür" "Uygulama"
 4. + Düğmesine basın "Son açılan tarih" i seçin "bu hafta"
 5. Kaydet'i tıklayın ve "Kenar çubuğuna ekle" yi işaretleyin.

 6. Kenar çubuğunda, oluşturulan Akıllı Klasörü sağ tıklayın ve "Dock'a Ekle" yi tıklayın.


4

Son kullanılan öğeleri aç: Elma menüsü> Son Öğeler'i seçin. En son kullandığınız uygulamaları, belgeleri ve sunucuları görürsünüz. Bazı uygulamalar için yakın zamanda çalıştığınız belgeleri de görebilirsiniz. Menüde gördüğünüz öğe sayısını değiştirmek için, Apple menüsü> Sistem Tercihleri'ni seçin, Genel'i ve ardından "Son öğeler" açılır menüsünü tıklayın ve bir numara seçin.


3
Benim durumumda Apple menüsü> Sistem Tercihleri> Genel “Son Kullanılanlar” 0 olarak ayarlandı.
Fred K,

4

Aşağıdaki benim için çalıştı!
Önceki cevapların hepsini denedim, ancak hiçbiri işe yaramadı.
Sonra burada Apple Forumlarında açıklanan bir düzeltme ile karşılaştım :

İlk tur (denendi, ancak benim için işe yaramadı):

Not: Aşağıdaki komut, ev / kullanıcı dizininizdeki tüm dosyalar üzerindeki mülkiyet ve erişim haklarını değiştirir ve beklenmeyen (ve zararlı) yan etkileri olabilir.

Terminal'i açın ve şunu yazın:

echo $TMPDIR

Eğer ( ve sadece eğer ) /var/folders/8b/mn2vgjs10gs83krfy1fwxwb80000gp/T/bir sonuç gibi bir şey görürseniz ,

sudo find ~ $TMPDIR.. \
     -exec chflags -h nosappnd,noschg,nosunlnk,nouappnd,nouchg,nouunlnk {} + \
     -exec chown -h $UID {} + -exec chmod +rw {} + \
     -exec chmod -h -N {} + -type d -exec chmod -h +x {} + 2>&-

İkinci tur (bu benim için işe yaradı):

 • Kurtarma modunda başlat.
 • Kurtarma modunda, terminali başlatın (araçlar menüsünden)
 • Yaz resetpasswordve enter tuşuna bas (endişelenme)
 • Başlangıç ​​hacminizi seçin
 • İlgili kullanıcıyı seçin
 • En alttaki Giriş Dizini İzinlerini ve EKL’leri Sıfırla altında, Sıfırla'yı tıklayın.
 • Tüm kullanıcılar için kök son adımları tekrarladım
 • Bilgisayarı yeniden başlatın

Apple Forumlarındaki açıklamalar gerçekten açık, bu yüzden şüpheniz varsa oraya gidin. Umarım başkalarına da yardımcı olacaktır.

Bilginize: Son tüm ürünlerim tüm uygulamalarda, Apple menüsünde tüm menü öğeleri bile gitmiş ve Sistem Tercihleri'nde hiçbirinden diğerine geri dönmeye devam edenleri değiştirmekteydi.
El Capitan 10.11.3’ü çalıştıran bir MacBook Air’de (2014’ün başında)


Bu benim için çalıştı ama uyardı: Bu komutu çalıştıran bir dosya senkronizasyonu kullanıyorsanız, dosyalarınızı yeniden yüklenmek üzere tetikleyebilir. Dropbox kullanıyorum ve başıma gelen de buydu; > 50.000 dosya senkronize edilmeye başlandı. Sadece ev yerine belirli klasörler yapmak isteyebilirsiniz (~).
Chadwick

2
Sizin için işe yaramadığını söylediğiniz bu 'sudo' korkusu , her tür koruma korumasını önemli bir dosya ve dizin koleksiyonundan gizlice kaldırır. Bu olabilir biri normalde olmazdı açıklarını açın.
Bill Cole,

2

Uygulamalar arasında da aynı şeyi yaşadım, ancak bulucumun son öğelerinde aynı son öğenin birden fazla kopyasını gösteriyor ve uygulamayı tekrar açtığımda bir tane ekliyor gibi görünüyor. Komutu basılı tuttuğunuz için son öğeleri ekran görüntüsü almaya çalıştım ama elbette shift-command-4'e basmaya çalışırsanız, son öğeleri "XXXX bulucuda göster" olarak değiştiriyor. Sık kullanılanlar ayrıca iletişim kutularından da gider. smh son birkaç yılda F nin içinde Apple'ın dev ve QA departmanı ile neler oluyor?

uygulama son öğeleri

son öğeleri bulma


Ben de aynı sorunu yaşıyorum. Herhangi bir çözüm var mı?
Stefan Arn

2
Elmaya radar böceği raporu verdim. Radar Böceği # 23370920. Cevaplarını bekleyelim.
Stefan Arn

Yararlı bilgiler olsa da, bu malzeme bir Borsa Değişimine Cevap olarak uygun değildir. SE fikri, dar odaklı bir soruya özel bir Cevaptır. Bu yazı bir tartışma sağlar ancak doğrudan soruya bir çözüm getirmez. Ve bu bir teğet, çünkü Soru, Sistem Varlıklarına yapışmayan bir ayar hakkında. Buradaki sorun doğrudan ilişkili olabilir veya olmayabilir. Kendi Sorunu olarak göndermeyi öneririm, ama tesadüfen zaten "Kayıp" Son Öğeler "menü öğesini gönderdim .
Basil Bourque

Ekran görüntüsü sorununa yardımcı olmak için, Mac OS X ile birlikte gelen Grab uygulamasını kullanın. Bu Timed Screenözelliği kullanın .
Basil Bourque

Lütfen asıl soruya cevap vermeyen "cevapları" göndermeyin. Başka bir sorunuz varsa, lütfen ayrı olarak gönderin. Yorumunuz varsa, lütfen yorum olarak gönderin. Eğer sadece rant yapmak istiyorsanız, bir blog girişi yapın. StackExchange'i temiz tutmak için hep birlikte çalışalım. Teşekkürler!
Olie

2

Çözüm çok daha basit. Sistem Tercihleri'ne gidin. Genel. Son öğeler: hiçbiri ile 50 arasında seçim yapın.

Sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın


Yani gerektiğini çalışır, ancak bütün sorun o kötü yeterince çalışmadığını tercihlerinizi zarar nadir değildir olmasıdır.
Bill Cole

0

Bir geçici çözüm olarak, "Son Öğelerinizi" istediğiniz değere ayarlamak için TinkerTool kullanın.

Şimdiye kadar beklendiği gibi davranıyor gibi görünüyor…


-3

"sistem tercihleri"> "genel"> "son öğeler" e gidin el capitan, herhangi bir nedenden ötürü istediğiniz sıfıra ayarlayarak sıfıra sıfırlar ve tekrar çalışmaya başlayacaktır.


3
Şu sorudan: "Sistem Tercihleri ​​| Genel | Son Öğeler bölümünü kontrol ettim ve Yok diyor. Hiçbiri için 20'ye sıfırlamak için birkaç kez denedim, ancak Sistem Tercihleri'ne geri döndüğümde Yok olarak görünüyor. "
Timothy Mueller-Harder

Bana da aynı şey oluyor; Bunu "Yok" olarak değiştiremiyorum.
Rick
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.