Calendar.app El Capitan son derece yavaş. Önbellek yeniden oluşturulsun mu? Başka çözüm?


11

El Capitan'a güncelledikten sonra arkadaşım onu Calendar.app'ın çok yavaş çalıştığını buldu . Bir sonraki haftanın ekranına geçmek için düğmeye tıklamak, plaj topunun ( yeni ) dönmesine neden olur . Plaj topu yarım dakika gibi bir şey için döner. Müşteri beklerken randevu rezervasyonu birisi için uygulamayı pratikte kullanılamaz hale getirir.

İCloud üzerinden paylaşılan aynı takvimler neredeyse bir iPad Takvim uygulamasında (iOS 9.0.2) çalışır. Yani sorun sadece Mac'te görünüyor.

Diğer tüm uygulamalar iyi çalışır. Sadece Takvim plaj topu yavaş dönüyor.

Calendar.app, Mountain Lion & Yosemite'de rahatsız edici derecede yavaştı, ancak El Capitan'da çok daha kötü. Bu bilgisayar yıllar boyunca bu işletim sistemlerinde yükseltildi.

Belki de bu takvimler için Mac'in yerel dosyalarında crud birikmiştir. Mac'in bu takvimleri önbelleğini yeniden oluşturmanın veya değiştirmenin ve iCloud'dan yeni kopyalar almanın bir yolu var mı ?

Başka geçici çözümler veya çözümler var mı?

Yanıtlar:


6

Aynı sorunu yaşadım ve sadece bir çözüm buldum - en azından benim durumumda çok yardımcı oldu. Geçmişte olduğu kadar hızlı değil ama El Capitan'a güncelledikten sonra olduğundan çok daha hızlı. Ve artık dönen toplar yok;)

Calendar.app uygulamasını kapatın, ~/Library/Preferences/ana klasörünüze gidin ve silin com.apple.iCal.plist.

İyi şanslar!


Doğru Kütüphane / Tercihler klasörüne gitmeye dikkat edin! Siz Stefan'ın dediği gibi, kullanıcı klasörünüzdeki ana sisteme değil, o klasöre gitmek istiyorsunuz.
Harv

1
Takvim duyarlılığımı kesinlikle geliştirdim. Ayrıca, hesap ayarlarını kaybetmezken bazı garip varsayılanları da sıraladı.
GlennG

2

Ben kapatarak benim yavaş takvim çözüldü Birthday calendars, Holiday Calendarve Siri Found in Apps CalendarTakvim tercihlerinde.

Hızda ani bir iyileşme fark ettim. Takvim'i yeniden başlattım ve hız daha da arttı.

Yavaşlamanın doğum günü takvimi özelliğinden kaynaklandığından şüpheleniyorum. 5.787 temasım var ve bu başka yerlerde yavaşlığa neden oluyor. Takvim uygulaması RAM kullanımının, özel takvimleri kapattıktan sonra yaklaşık 300MB'dan yaklaşık 100MB'ye gittiğini fark ettim.

Stefan'ın Calendar.app uygulamasını kapatması, ana klasörünüzdeki ~ / Library / Preferences / dizinine gitmesi ve com.apple.iCal.plist'in silinmesi başlangıçta yardımcı oldu, ancak işler tekrar yavaşladı ve plistin başka bir silinmesi yardımcı olmadı.

takvim tercihleri


0

Bir Apple Store'daki bir Genius randevusu hile yaptı.

Ne yazık ki bize yardım eden adam tam olarak ne işe yaradığından emin değil. Sildiği bir tür tercih, önbellek vb. Dosya olduğundan emin. Ama o kadar çok şey denedi ki tam olarak ne yaptığını bilmiyoruz.

Ayrıca Console.app üzerindeki günlükleri yok etti, ancak buzul yavaşlığına neyin neden olduğuna dair hiçbir ipucu bulamadı.

Ama işe yaradı. Gündüz ve gece karşılaştırması. Takvim artık hızlı çalışıyor.

Özel bir çözümüm olmadığına üzgünüm. Ben sadece onlar biraz umut olmalı bu sorunu acı başka kimseyi iletişim kurmak için bu cevap post ediyorum edebilirsiniz kendi Mac üzerinde bu sorunu çözmeye. Bu bir istemci tarafı sorunudur, sunucu tarafı Apple kontrollü bir sorun değildir.

Denemeden önce iyi bir yedeğe (veya iki) sahip olduğunuzdan emin olun.


0

Bu bir cevap değil, belki de doğru yönde bir ipucu. Benim iCalendar uygulaması ile senkronize 2 takvimler var: Biri iCloud ve hızlı, diğeri bir değişim takvimi ve plaj topu sorunu var.

Belki bu bir takas meselesidir?

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.