Captive.apple.com nasıl devre dışı bırakılır?


15

Özel bir LAN oluşturmak için klasik bir AT&T (* coughAT & Tsymbollookslikedeathstarcough *) yönlendirici kullandım. Servis / DSL bağlantısı yok, orada hiçbir internet erişimi tespit etmiyor (doğal olarak) ve bana Mac'te bu pop-up'ı verecek:

Mac'te açılır pencere

Gördüğünüz gibi bu, captive.apple.com kaynağını sağlayan bir Safari penceresi gibi görünüyor. DSL bağlantım olmadığı için, tüm DNS çözünürlükleri yönlendiricinin web ana bilgisayarına çevrilir. Bu, her 5 ila 10 dakikada bir bu pop-up'ı aldığım anlamına gelir. WiFi bağlantısı çalışıyor, ancak işimi kesintiye uğratan bu can sıkıcı pop-up'ı alıyorum.

Bir iPhone'da, daha sonuçsal olmasına rağmen benzer bir sorunum var. Ayarlar -> Kablosuz'da bana Oturum Açmamı isteyen aynı sayfayı verir. Bunun captive.apple.com'un işlevi olduğunu varsayıyorum. McDonalds veya Starbucks gibi yerlerin, WiFi'ye girmeden önce içeri girip bir şey satın aldığınızdan emin olmak için bunu yapacağını biliyorum.

Sorum şu: Artık bu pop-up ile endişelenmemek için Mac'te bunu nasıl devre dışı bırakabilirim? İPhone ikincil bir sorundur, ancak bunun için bir çözüm bulmak güzel olurdu. / Etc / hosts girişi sorunu düzeltir mi, yoksa bundan daha mı karmaşıktır?

OS X sürüm 10.11 El Capitan
2011 Mac Mini

Yanıtlar:


15

3 yolu var.

  1. sudo defaults write /Library/Preferences/SystemConfiguration/com.apple.captive.control Active -boolean false

  2. Sadece silin (veya yeniden adlandırın) /System/Library/CoreServices/Captive Network Assistant.app

  3. /etc/hostsİçeren bir giriş ekleyin127.0.0.1 captive.apple.com


Ve aslında olmalı127.0.0.1 captive.apple.com
Daniel

Ve / etc / hosts girişi işe yaramadı
Daniel

Varsayılan yazma yazmadı
Daniel

2
@Daniel El Capitan'da mısınız? Öyleyse , Sistem dosyalarıyla uğraşmadan önce Sistem Bütünlüğü Korumasını devre dışı bırakmanız gerekir .
user24601

1
Bunun iPhone'a hiç değinmeyeceğini unutmayın.
samh
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.