Mac için Outlook - klavye kısayoluyla tek e-posta arşivleme


10

Thunderbird'de "A" tuşuna basabilir ve vurgulanan e-postayı geçerli yılın ardından adlandırılmış bir klasöre arşivleyebilirim. Outlook'ta bir klasöre klavye kısayoluyla taşınmanın çeşitli yollarını gördüm ve sonra taşınacak klasörü seçin (iki aşamalı bir işlem); Bir e-postayı tek bir klavye kısayoluyla belirli bir klasöre taşımak için bir yol bulamadım.

Mac için Outlook 2016'da bir e-postayı tek bir klavye kısayoluyla belirlenmiş bir klasöre taşımanın bir yolu var mı?

Not : Bu soruyu daha önce kişisel üretkenlikte sormuştum, ancak sorum “çok özel” kabul edildi.

Yanıtlar:


14

Keyboard ShortcutsAltında yapılabilirSystem Preferences

E-postayı bir kez el ile istediğiniz klasöre taşıyın, e-postayı Archivessağ tıklatarak ve kullanarak ya da kullanarak seçin Shift Cmd M. Bundan sonra Archivesbaşka bir hamle e-postası denediğinizde seçeneklerden biri olarak gösterilmeye başlanır.

Arşiv klasörünü kısayol için kullanılabilir yap

İletiyi taşıdıktan sonra, klasör Outlook'ta Taşı menüsü düğmesinin altında son bir öğe haline gelir ve şimdi bir klavye kısayolu atanabilir.

Keyboard ShortcutsAltında açın System Preferencesve favori klavye kısayolunuzu atayın, örneğin Control-Option-Amesajları bu klasöre ( Archives) taşımak için .

Sistem Tercihlerinde kısayol atama


1
Detaylı cevabınız için teşekkürler. Ne yazık ki bu, Outlook 2016 ile birlikte çalışmaz (15.15). Bu sürümde test edebiliyor musunuz?
Fred Clausen

Evet, benim için 2016 görünümünde benim için çalışıyor. Bir e-postayı bir defa sağ tıklatarak istediğiniz klasöre taşımanız gerekir Move.
sdayal

Bu cevabı gerçekten kesin olarak kabul ettiğim için üzgünüm - son denediğimde yukarıdaki adımları alamadım ama tekrar deneyeceğim. Diğer taraftan, Mac için Outlook'un en son sürümünde artık tek bir tuşa basma kadar iyi olmayan, kesinlikle bir iyileştirme olan tek bir tıklama arşivlemesi var!
Fred Clausen

17

Bu tam olarak sorduğunuz soru değil, ancak Ctrl-e bir mesajı arşivlemek için kullanılan klavye kısayolu (en azından Mac için sürüm 15.36'dan itibaren).


1
Windows'ta Backspace = Arşivle ve Sil = Çöp Kutusuna taşı. Mac’e geçtiğimde, aynı şeyi kullandım ve şaşırdım, e-postaları sildim, arşivlemiyordum. CTRL + E'nin arşivlemenin doğru yolu olduğunu zor yoldan öğrendim ...
Korayem

Bu benim için çalıştı!
Joseph Drane

1

Bu benim için v15.30'da çalışıyor. Püf noktası "Arşivler" tam klasör adı ile değiştirilir. "Arşivler" komut adı değil, kısayolun postayı taşımasını istediğiniz klasörün adıdır.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.