BootChamp artık El Capitan'da çalışmıyor, Windows'a önyüklemenin en hızlı yolu nedir?


11

OS X El Capitan, BootChamp, menü çubuğundan (seçenek tuşunu tutmaya gerek kalmadan) doğrudan Windows'u yeniden başlatmanıza izin veren yardımcı program artık çalışmıyor. Geliştiricinin açıklaması burada bulunabilir .

İdeal olarak menü çubuğundan Windows'a nasıl hızlı bir şekilde önyükleme yapabilirim?

AppleScript'i menü çubuğu simgesine paketlemenin bir yolu olabilir mi? SIP'yi yalnızca BootChamp için devre dışı bırakmak istemiyorum.


İlginç. Boot Runner'ın Mac ucunda SIP'in devre dışı bırakılmasına gerek kalmadan BootCamp'i desteklediğini biliyorum. Windows görüntünüzü Sistem Tercihleri ​​Başlangıç ​​Diski tercih bölmesinde önyüklenebilir bir seçenek olarak görüyor musunuz?
bmike

@bmike yaparım. Açıklığa kavuşturmak için, Boot Camp Windows 10 ile mükemmel bir şekilde çalışıyor. Boot Champ, önyükleme işlemi sırasında OS X içinden hızlı bir yeniden başlatma ile tüm tutma seçeneğini atlamama izin verin. Geliştiricinin notundan: "'Windows'ta Yeniden Başlat'ı tıkladığınızda a 'Önyükleme başarısız oldu' hatası 'Önyükleme aygıtı özelliği ayarlanamadı' ile gösterilecek ... Apple'ın belgeleri açık bir şekilde korusun aracının SIP nedeniyle artık kullanılamayacağını belirtiyor, bu nedenle BootChamp için hiçbir güncelleme bu soruna geçici bir çözüm bulamayacak. " Düşünceler?
user2957365

Evet - yavaş yol şimdi en hızlı olabilir. Hızlı bir yeniden başlatma için SIP'yi devre dışı bırakmanın ticarete değdiğini görmüyorum, ancak sanırım bunu da yapabilirsiniz.
bmike

Yakın zamana kadar SIP olmadan yaşadığımız için, kişisel olarak hayatımı kolaylaştırırsa kapatmak için herhangi bir sorunum olmazdı. Özellikle Windows'taki çalışmalarınızın çoğunu yaparsanız ve bu nedenle OS X'i çalıştırırken tehditlerle karşılaşma olasılığınız yoksa
Dav

Yanıtlar:


1

El Captain ile birlikte gelen Sistem Bütünlüğü Korumasını devre dışı bırakmayı deneyebilirsiniz. Bunu yapmak istiyorsanız (kendi sorumluluğunuzdadır) bkz. Sistem Bütünlüğü Korumasını Devre Dışı Bırakma (köksüz) .

Aslında verdiğiniz bağlantıda söyledikleri şey bu:

Bunun El Capitan'ın yeni “köksüz” veya Sistem Bütünlüğünü Koruma özelliği ile ilgili değişikliklerden kaynaklandığını düşünüyorum (daha fazla bilgi). Bu noktada bir hata veya özellik olup olmadığını söylemek imkansızdır. Bu bir hata ise, Apple'ın gelecekteki bir nokta sürümünde düzeltmesi gerektiği anlamına gelir, örneğin 10.11.1. Bir özellikse, nimet araçlarını güncellemeleri ve özellik kümesini tamamen kaldırmaları gerekir.

Köksüz veya Sistem Bütünlüğü Koruması, sistemle ilgili dosyaları düzenlemek için uygulamayı reddetmek için tasarlanmıştır. BootChamp'in çalışma şekli bless, geçerli önyükleme diskini değiştirmek için komutu kullanır . Köksüz etkin durumdayken bu artık çalışmaz. Refind gibi diğer yazılımlar artık rootless sayesinde çalışmaz. Sistem Bütünlüğü Koruması, uygulamaların bilgisayarınıza zarar vermesini önlemek için vardır. Devre dışı bırakmak nispeten güvenlidir, ancak mac'unuzda hangi uygulamaların yürütüldüğünü bildiğinizden emin olun.


0
  • Açık Sistem Tercihleri
  • Başlangıç ​​Diski
  • kapalı görünüyorsa asma kilidin (pencerenin sol altında) kilidini açın
  • Windows işletim sistemini seçin
  • Yeniden başlat tuşuna basın

Kullanıcı arabirimi komut dosyasını etkinleştirirseniz, bunu Automator aracılığıyla da otomatikleştirebilirsiniz.

OS X'i yeniden başlatmaya gerek kalmadan BootCamp bölümünden çalışmanıza izin veren bir sanallaştırma yazılım paketi almak daha az iyi seçenek olacaktır. performansınız.


Başlangıç ​​Diskinde Windows işletim sistemini göremiyorum. Başlangıç ​​diskimi nasıl onarabilirim?
aeroxy

@aeroxy Kaba kuvvet her şeyi yedeklemek, silmek ve yeniden kurmak olacaktır. Durumunuzu anlamak için yeterli ayrıntıya sahip yeni bir soru faydalı olabilir mi? Onarılması gereken şey daraltıldıktan sonra düzeltme prosedürü daha açık olacaktır. Birkaç şey olabilir ...
bmike

Bunu yapmanın kaba olmayan yolu nedir?
aeroxy

Bu, Windows'u eski modda mı yoksa EFI modunda mı çalıştırdığınıza bağlı olacaktır.
Dav

-4

Idk sadece DragonVale adlı bir uygulamayı indir


1
Cevabınızı geliştirebilir misiniz? Detay biraz düşük. Belki de bir indirme bağlantısı ve uygulamanın bazı açıklamalarını ve nasıl çalıştığını ekleyebilirsiniz.
Arc676
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.