Neden 'metin ikamelerimi' kaybetmeye devam ediyorum?


10

OS X / iOS'un 'metin ikameleri' veya metin değiştirmelerinin yoğun kullanıcısıyım. Muhtemelen bunlardan yüzlerce var.

Yakın geçmişte bir noktada (son birkaç yıl?) Apple sessizce aynı iCloud uygulamasında oturum açmış cihazlar arasında senkronize etmeye başladı; bir süre harikaydı.

Ne yazık ki, bir noktada, Macbook'um , belirgin bir nedenden ötürü tüm değiştirmelerimi kaybetti . Hala tüm iOS aygıtlarımda mevcutlardı, ancak şimdi hiçbir tamamlamam (ccommand veya ooption veya sshrug gibi) dizüstü bilgisayarımda çalışmadı. Bu nihayetinde kendini düzeltti (belirgin bir sebep olmadan tekrar)… ama yeni bir Mac Pro satın aldıktan ve kurduktan hemen sonra tekrar oldu .

Bu ikinci kez olduğu için, başka birinin bu davranışı görüp görmediğini veya geçen sefer yaptığım gibi Sihirli Kendiliğinden Düzeltmek için iCloud'u beklemeden nasıl düzeltileceğini bilmeye başladım mı merak ediyorum?


2
Tam olarak bu sorun var. Dosyayı iCloud'dan silmek için Apple tartışmalarında önerilenleri yapmaya çalıştım. Bu bana yardımcı olmadı, çünkü şimdi yenilerini bile oluşturamıyorum. Umarım bir çözüm bulursunuz, çünkü bu son derece sinir bozucudur.
At0mic

Mac'te silindikten sonra iPhone'dan Mac'e yeniden senkronizasyon ile ilgili bir sorun yaşadım. Bunun için çalışan tüm sürümleri sildiğimden emin olmak. Umarım bu konuda iyi bir cevap alırsınız, çünkü bu aksaklıkların kaynağını bilmek iyi olur.
Tetsujin

@ IronCraftBen çoğaltabilirsem daha sonra kendi kendine cevap vereceğim; ancak iOS cihazıma yeni bir tamamlama ekledikten sonra (eski olanların hala gösterildiği yerlerde), hepsi kısa bir süre sonra makinelerimden birine yeniden senkronize edildi …
ELLIOTTCABLE

Yanıtlar:


1

Com.apple.InputMethodKit.TextReplacementService klasörünü ~ / Library heirarchy derinliklerinden kaldırdıktan ve bilgisayarları yeniden başlattıktan sonra, geçerli Metin Değiştirme kısayolları listem daha önce senkronize edilmeyi reddeden iki Mac'te kullanılabilir. Bu Mac'lerin her ikisi de meşru bir şekilde Sierra'yı işletiyor, ancak hayata bu şekilde başlamadı. Com.apple.InputMethodKit.TextReplacementService klasörü ~ / Library içinde gömülüdür . Maalesef, tam yolu not etmedim - bir Finder Search kullanarak buldum.

Güncelleme: Ars Technica: Macintosh Achaia forumundaki bir arkadaş yolun ~ / Library / Group Containers / com.apple.InputMethodKit.TextReplacementService olduğunu bildirdi

Jeff Berg - - Macintosh Metin Değiştirme Sync için bir VooDoo düzeltme Mini'app'les


OP bağlantısı?
ELLIOTTCABLE

Bunun kırpıldığı orijinal blog yayınım için bir bağlantı demek istediğinizi varsayalım. Maalesef URL'ye başıboş bir karakter atladı ve bağlantı görünmüyordu. Şimdi düzeltildi.
jaberg

0

Bunu da fark ettim ve bir yıl sonra rahatsız olduktan sonra "kaba kuvvet" ile düzeltmeyi başardım ;-) Benim için işe yarayan, en son iOS ve OS X'te ilgili ekranları yan yana açmak ve aynı şeyi yazmak her biri için değer. Sadece 5 veya 6 kısayol kullanıyorum, bu yüzden kolaydı. Geçmişte iOS VEYA Mac cihazını güncelledim ve değişikliklerim diğeri tarafından geçersiz kılındı. Bu işe yaradı, bir deneyin.


0

Yani, bu bana iki kez daha oldu (dört kata kadar, Go Go Apple ™! (。-_-。) ve başlangıçta sorulduğunda iki kez çalıştığımda bunu çözen aynı düzeltme. Bunu gerçek bir çözüm olarak değerlendirmek için, bu noktada (bunun sizin için de işe yarayıp yaramadığını bana bildirin!)

Kaybolmadıkları başka bir cihazınız varsa (örneğin, bir iPhone), ayarları bilgisayarınızda tamamen yalnız bırakın ve iOS cihazınıza yeni bir tamamlama ekleyin . Herhangi bir şansla, tüm eski tamamlamalarınız (elbette yeni olanla birlikte) masaüstü makinenizde sihirli bir şekilde görünmelidir!

(Nota Önemli ki, olsa size zor bulabilir için kaldırmak alternatifler, bu yüzden sorunun gerçekten ne, ben 'afwrdhd' gibi bir şey önermek! Sonradan irade sorun size bunu kaldıramazsınız eğer bu senin girdi şey yapmazlar asla gerçekten yazmaya çalışmayın.)


Bu geçen hafta başıma tekrar geldi. Yukarıda belgelediğim düzeltmenin 'senkronize edilmesi' yaklaşık iki gün sürdü, ancak yine işe yaradı. Uf.
ELLIOTTCABLE

0

Benim için bunun nedeni, "Unutulan öğeleri Masaüstüne Kaydet:" menüsünde onay oluşturduktan sonra Flycut uygulamasının çalışmasıydı. Onayı sildikten sonra masaüstündeki kısa mesajları tarayın.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.