Mac 10.11 (El Capitan) - Yinelenen system.log hatası: airportd [57]: SecTaskLoadEntitlements başarısız hata = 22


12

10.11'in (El Capitan) temiz kurulumundan (USB kurulumundan önce HD silinmiş) sonra /var/log/system.log dosyasında aşağıdaki hatayı fark ettim:

Oct 21 09:06:35 computer airportd[57]: SecTaskLoadEntitlements failed error=22
Oct 21 09:07:05 --- last message repeated 5 times ---

Sürekli tekrar ediyor gibi görünüyor. Sorunun veya kaynak sürecinin nasıl bulunacağı hakkında herhangi bir fikriniz var mı?

Teşekkürler


wi-fi ile bir ilgisi var, o mesajı durduran devre dışı bırakmak; Bununla birlikte, şimdi, bu bir çok bakınız: networkd [211]: - [NETClientConnection effectiveBundleID] (bu grup kimliği olmadan cinleri beklenmektedir grup kimliği gibi işlem adı APSD kullanılarak
Saad

her 14 saniyede bir gerçekleşiyor ve şu anda benim için iki kez
Saad

SecTaskLoadEntitlements kodu burada: opensource.apple.com/source/libsecurity_codesigning/… . Bundan, muhtemelen 22 hatasının ne olduğunu belirleyebiliriz.
Saad

@SaSha bilgi için teşekkürler, biraz daha kazma yapacağım. Btw - Sistem günlüklerimde herhangi bir "[NETClientConnection effectBundleID]" görmedim.
Tom Baker

Aynı sorun burada (düzenli WiFi kesintileri ile birlikte). Bu konuda haber var mı?
qqilihq

Yanıtlar:


1

Sorunuzu cevaplamak için SecTaskLoadEntitlements'in gerçekte ne olduğuna bir giriş:

OS X'teki bir uygulama (.app), gerçek program, kaynaklar (grafikler, sesler, vb.) Ve plist dosyaları gibi sistem dosyalarını içeren bir dizi dosya içeren bir klasördür.

Bu plist dosyalarından biri, uygulamanın yetkilerinin açıklamalarını içerir. Bir yetki, ya uygulamanın belirli bir şeyi "yapabileceği" ya da belirli bir şeyi yapma iznine sahip olmasıdır.

OS X'teki örnekler, bir uygulamanın Müzik klasörünüze salt okunur erişim iznine sahip olması veya Bluetooth cihazlarıyla etkileşime girmesine, mikrofonunuzdan kayıt yapmasına vb. İzin vermesidir.

OS X App Store'daki uygulamaların, kendi içinde bir hak olan korumalı alan olması için yetkileri kullanması gerekir.

Hakların değiştirilemeyeceğinden veya haksız yere kazanılamayacağından emin olmak için haklar "imzalanır". Bu, uygulamanın geliştiricisinin yetkileri "imzalamak" için belirli bir şifreleme anahtarı kullandığı anlamına gelir.

OS X, yeni uygulamalara yüklenirken imzayı kontrol eder ve yalnızca doğru şekilde imzalandıysa yetkileri yükler ve bunları programa uygular.

Hata iletiniz, "airportd" programının bir uygulamanın yetkilerini yüklemeye çalıştığı, ancak 22 numaralı hata ile başarısız olduğu anlamına gelir. 22 sayısı, geçersiz bir bağımsız değişken (parametre) verildiği anlamına gelir.

Airportd, Mac'inizdeki kablosuz arayüzleri (WiFi) yönetir.

Özetlemek gerekirse: Kaynak süreç "airportd" dir ve sorun yetkileri yüklemek için geçersiz bir argümandır.

Ancak bu, kullanıcının karşılaştığı hatalarla karşılaşacağınız anlamına gelmez. WiFi arayüzlerinde herhangi bir sorun yaşamıyorsanız, günlük mesajlarını göz ardı edebilirsiniz.


0

El Captain'da wifi sürücüleri ile ilgili bazı sorunlar var gibi görünüyor. Bu hata mesajıyla büyük havaalanı kazası aldım. OS X'in (10.11.2) son sürümüne güncellemeyi deneyin, biraz daha iyi görünüyor.


1
Teşekkürler @tourdetour, 10.11.2 sürümüne geçtim ve hala aynı mesaj sıklığını alıyorum.
Tom Baker

Havaalanı ile küresel bir sorun gibi görünüyor, gerçekten de kendi syslog aynı hataları var.
tourdetour
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.