Zaman Kapsülünün Kendisini Yedekleyin


1

Nasıl yapabilirim (otomatik olarak) Zaman Kapsülümü yedekleme?

Time Capsule'imin harddriveı çöktüğünde fotoğraf ve video gibi önemli verileri kaybedeceğime endişeleniyorum.

Yanıtlar:


1

Apple bunun için otomatik bir fonksiyon sağlamaz.

Geçerli Time Capsule sürücüsünün doğrudan Time Capsule'un USB bağlantı noktasına bağlı bir harici diske anlık bir kopyasını çıkarmak için Airport Utility ve "arşiv diski" işlevini manuel olarak kullanabilirsiniz.

Bu birkaç saat sürebilir . Ancak zaman kapsülünüz ölürse, bu dosyaları tekrar yeni bir Zaman Kapsülüne veya onarılan bir Zaman Kapsülüne kopyalayabilirsiniz.

Görmek pondini.org .


1
Veya birkaç "birkaç saat" = P. APTC'nin USB portu sadece USB 2.0 uyumludur, bugün bile aklımı başımdan alır (yol, Apple, 17 yıllık teknolojiyi kullanarak kar marjınızı tohumlamak gibisi yoktur). USB 2.0 ~ 35MB / sn sürekli veri çıkışı ile sınırlıdır. 2,4 TB doldurulmuş APTC birincil yedekleme diskimin tam arşivi yaklaşık 24 saat sürer. Şaka değil. Daha kötüsü, arşiv sırasında, istemci yedeklemeleri devre dışı bırakılır. Ve arşiv farklı değildir. Her zaman her şey bu. Bir kelimeyle: acı verici . USB3.0 buna ~ 2 saatte sahip olacaktı. Grrr.
WhozCraig

0

Bir Time Machine diskini yedeklemenin tek yolu, TM diferansiyel öğeleri yedeklemek için özel sabit bağlantılar kullandığından, bir disk görüntüsü oluşturmaktır.

Time Machine tercihlerinize başka bir disk ekleyebilirsiniz. OS X daha sonra her birine geçecek ve her saat başı değişecektir (ör. 1:00: HD, 2:00: TC, 3:00: HD, 4:00: TC, vb.). Bu çok kolay: http://www.maintain.se/blog/backing-up-to-multiple-time-machine-drives/


Merhaba @roncraftman cevabınız için teşekkürler. Daha ayrıntılı olarak açıklayabilir misiniz ya da adım adım kılavuz / makale ile bağlantı kurabilir misiniz? Cevabınızın benim için çalışmasını sağlamak için kesin adımları anlamakta güçlük çekiyorum.
Ralf de Kleine
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.