Dashlane neden bu kadar çok port kullanıyor?


11

Parolaları saklamak için Dashlane kullanıyorum ve beğendim, ancak bir sorunum var. Neler olduğunu görmek için Etkinlik Monitörü'nü kullanıyorum ve son zamanlarda Dashlane ile garip bir şeyler oluyor.

etkinlik monitör ekran görüntüsü

Hem DashlaneAgent hem de DashlanePluginService neredeyse 50.000 bağlantı noktası kullanıyor. Bu, bilgisayarım çalışırken her iki bağlantı noktası sayısının artmaya devam etmesi kadar, bir durumda 90.000'e kadar beni rahatsız etmeyecekti.

Bu gizemle ilgili 3 sorum var:

  • Dashlane için bu miktarda bağlantı noktası kasıtlı olarak mı kullanılıyor? (yani neden bu kadar çok şeye ihtiyaçları olsun ki?)
  • Diğer insanlar bu fenomeni yaşıyor mu?
  • Yüksek bağlantı noktası kullanımı bilgisayar sorunlarına neden olur mu?

Yanıtlar:


2

Farkında olmayanlar için, söz konusu bu "bağlantı noktaları" ağ bağlantı noktaları değildir, Mach çekirdek bağlantı noktalarıdır ve çekirdek tarafından işlemler arası iletişim için kullanılır. Üçüncü sorunuza cevap vermek için sisteminizin açık olabileceği sabit sayıda Mach portu vardır ; evet, bu sınıra yaklaştıkça sizin için sorunlara neden olabilir. Bağlantı noktası sayısının çok yüksek olduğu, 90K veya daha yüksek bir değere yükseldiği ve sistemdeki hiçbir şeyin bu sayıda bağlantı noktasına yakın bir şey kullanmadığı göz önüne alındığında, Dashlane'nin Mach bağlantı noktalarına sızdığını söylemek güvenli olduğunu düşünüyorum.

İlk sorunuzu cevaplamak için, bunun Dashlane tarafında kasıtsız davranış olduğunu söyleyebilirim.

İkinci sorunuza cevap vermek için bu sorunu yaşamıyorum; diğer bazı insanlar bunu yaşamazlar.

Daha fazla bilgi için Chrome'da Mach bağlantı noktalarına sızan bu harika gönderiye göz atın: https://robert.sesek.com/2012/1/debugging_mach_ports.html

Senin durumunda ne yapardım:

  1. Dashlane'yi kaldırın. Ayrıca ~ / Library / APPLICaiton Support / Dashlane'den dosya silin
  2. Web sitelerinde yükleyiciyi kullanarak Dashlane'yi yeniden yükleyin
  3. Sorunun geri dönüp dönmediğini görmek için izleyin ve devam ederse, çalıştırdığınız yazılımın sürüm numaraları ile Dashlane desteğine başvurun.
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.