Kişiler Takma Adı başka birine iletiliyor mu; iMessage veya e-posta?


9

iOS 9.0.2

Siri'den bana Sugar Daddy demesini istedim ... Çok komik, değil mi?

Bu sabah e-posta uygulamasını kullanıyordum ve dün gece gönderdiğim birkaç e-postaya baktığımda, ismimin bu e-postalarda da "Şeker Baba" olarak yazıldığını fark ettim. Daha sonra Siri'nin Kişiler'de (gerçek adımı ve soyadımı korurken) "Sugar Daddy" i takma adım olarak koyduğunu ve e-posta uygulamasının kişilerin takma adlarını gösterdiğini fark ettim.

E-posta gönderdiğim kişilerin ismimi gönderen alanında "Şeker Baba" olarak görme şansı var mı? Bunlardan en az biri iOS'un kendisini kullanıyor. Lütfen bunun mümkün olmadığını söyleyin ... Bunun mümkün olmadığını anlıyorum, ama sadece emin olmak istiyorum.

Btw, dürüstçe trol etmiyorum, bu ciddi bir şekilde başıma geldi.


1
Takma adıma iş arkadaşlarına gönderilen e-postalar listesinde takma adımı "patron" olarak her gördüğümde birazcık korkuyorum. Kesinlikle eminim ki, Siri verilen takma adımın kimseye aktarmadığından emin misiniz? Neden alana gönderilen e-posta bağlamında bile ortaya çıkıyor, bu da aynı şekilde bilgi alan veya bilgi alan herkes tarafından görüleceği anlamına geliyor. İnternette bu soru gündeme getirilen tek yer, inanmakta zorlanıyorum ama bulabildiğim tek şey bu.
Todd

1
@Todd Bunun süper ürkütücü olduğunu ve Apple'ımın oldukça kötü bir tasarım olduğunu kabul ediyorum. Siri'den size bir şey çağırmasını istediğinizde, bu Siri ile kalmalı ve kişi kartına girilmemelidir. Bunun nedeni Siri'nin birçok insanın eğlenmesi gereken bir şey olmasıdır (bir adamın Siri'den ona "Rockstar" demesini istediği bir iPhone reklamı bile vardır), iletişim kartları profesyonel bağlamlarda iş arkadaşlarınıza vb. Gönderebileceğiniz ciddi bir şeydir. . Bu Apple tarafından son derece kötü bir tasarım. Ancak, sorunuzu cevaplamak için, mevcut cevabın doğru olduğunu düşünüyorum, ancak% 100 emin değilim.
Revetahw, Reinstate Monica'ya

1
@Todd Bunun için endişeleniyorsanız, komik takma adı kişinizden kaldırmanızı öneririz; sadece huzur için, başka bir şey yoksa.
Revetahw, Reinstate Monica'ya

Yanıtlar:


5

Gülmek zorunda kaldım - ama burada ciddi bir soru var elbette.

Kişilerinizdeki bir takma ad başkalarına gösteriliyor mu?

Ampirik olarak, hayır diyebilirim - ne verdiğiniz bir takma ad ne de başka bir kişi iletilmez.
Eşim ve ben "Kişiler" [Acil Durumda] takma adıyla Kişiler listesinde listelenmiş, ancak birbirimize gönderdiğimiz mesajlarda veya e-postalarda görünmüyor.
Benzer şekilde, kendi Tetsujin takma adım başkaları tarafından gönderdiğim iletişimde görülmüyor.

Eminim Siri size halka açık bir şekilde yapmadığı sürece ya da vCard'ınızı birisine geçirmek istemiyorsanız, kesinlikle ihraç edilen kartta olacağından emin olursunuz ;)


1
Evet - çünkü - bu bir kaçınmak olacaktır yapar Kartvizitinizdeki parçası olarak ihracat. Bunu cevaba ekleyeceğim, aslında ...
Tetsujin

1
Soru başlığının daha genel olması için güncellenmeye değeceğini düşünüyorum, bu nedenle Google çalışanlarının benzer endişeleri varsa bulma şansı daha yüksek olacak
Tetsujin

1
Ben bir gitmek vardı - eğer memnun değilseniz, tweak veya değiştirmek için çekinmeyin.
Tetsujin

1
Güzel. Farklı Sormak hoş geldiniz, btw - güzel ilk soru :)
Tetsujin

1
Ancak, kesinlikle belirtilmesi gereken bir şey: kişi kartınızı biriyle paylaşırsanız, takma adınız onunla birlikte gelir!
Timothy Mueller-Harder

-1

Ne yazık ki, takma ad gerçekten de iletiyor. Kısa süre önce bir e-posta aldım ve "tümünü yanıtla" yı seçtim. Gönderenin kendisi ve CC kutusundaki diğer kişiler için takma adı, benim, kocam ve kocası için takma adlarını içeriyordu. Kocası için tek boynuzlu at emoijo bile ortaya çıktı.


Açıkladığınız, bu karakterler ad alanlarında uygunsa ne olacağıdır. Elbette onaylamak için gönderen iOS kişi kartının bir ekran görüntüsünü görmeniz gerekir, ancak bu ampirik testlerden ibaret değildir.
bmike
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.