Bağlı bir iPhone internet bağlantısının ne için kullanılabileceğini sınırlayın


1

Çok fazla bant genişliği kullanan Mac'imde çalışan çeşitli arka plan hizmetlerine sahibim: Google Drive, birkaç OneDrive eşitleme programı, iCloud eşitleme, Dropbox ve Backblaze, sabit diskimin genel bir yedeğini almak için.

Bu, normal bir wifi bağlantısında olduğumda gayet iyi, ancak Mac'imi iPhone'uma bağladığımda sınırlı veriye sahibim - ayda sadece 4GB. İPhone'um tarafından internet bağlantısı sağlandığında internet bağlantımı kullanabilecek hizmetleri sınırlayabilmeyi istiyorum.

Bunu yapmanın basit bir yolu var mı? Little Snitch kullanıyorum ve bağlı bir iPhone ile bağlandığımda belirli bir profil oluşturabileceğimi düşünüyorum, ancak bu oldukça karmaşık görünüyor.


Bu yorumun bir Mac forumunda çok yararlı olmadığını biliyorum, ancak Windows 10'da Ölçülü bağlantı seçeneğine de sahip. Mac'ler iPhone Tether'de olup olmadığınızı da bilirdi ve eminim "Ölçülü Bağlantı" gibi şeyler yakında çeşitli İşletim Sistemlerinde standart olacak. Şansınız varsa, üçüncü parti uygulamaları bu tür göstergelere saygı göstermeye başlayacaktır. Telefonumu bağladığımda, verileri çok hızlı bir şekilde bulabilirim, bu inanılmaz.
Jonathan Peel
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.