İPod'dan müzik çalarken albümlere gidin


0

Arabanızda müzik dinlemek için eski bir 1. Nesil iPod nano'yu kullanıyorum. Dock konektörü ile bağladım.

Rıhtım konektörü aracılığıyla araç stereo sistemime bağlandığında, kullanıcı arabiriminden kilitlendiğimi fark ettim: ekran çalınan şarkı hakkında hiçbir şey göstermiyor, duraklatamıyor, hızlı ileri sarmıyor veya çalamıyor iPod’un düğmelerinden, başka bir albüm seçmek için dolaşamıyorum ve çalmaya başlayamıyorum.

Buna karşılık, iPod'u kulaklık aracılığıyla müzik çalmak için kullanırken (arabama bağlı değil) bir şarkı çalabiliyorum. Şarkı çalarken diğer albümlerimde gezinebilir, yeni bir albüm seçebilir ve diğer albüme geçmek için diğer albüme basabilirim. Ama arabama bağlandığında bunu yapamam.

Bir iPhone 4 ile bu sorunu yaşamam: dock konektörü ile araç stereo sistemine bağlı iPhone 4 olsa bile, çalmayı duraklatabilir veya başka bir albüme gidebilir ve telefonun dokunmatik ekranından oynatmaya başlayabilirim.

Bu sorun 1. Nesil iPod nano'ya özgü mü? Başka, daha yeni iPod nanoslarında da aynı sorun olacak mı? İPod touch ve iPod shuffle dahil tüm iPod'larda bu sorun olacak mı? Hangi aygıtların bu sorunu yaşayacağını veya olmayacağını nasıl belirleyebilirim, satın almaktan ve denemekten nasıl kurtulurum?

(Kulaklık jakı aracılığıyla 1/8 "ila 1/8" kablo veya FM vericisi kullanmak istemiyorum.)

Yanıtlar:


2

Maalesef, bunun farkında olmamın bir yolu yok - gözlerinizi yolda tutmanızın gerekçesi, sanırım. Ancak, eğer stereo sisteminiz iPod'unuzdan doğrudan müzik okuyabilecek kadar akıllıysa, göründüğü gibi, genellikle arabanızla müziğinizde gezinebilirsiniz. Bu genellikle iPod arayüzünden daha clunkier, ancak muhtemelen işi halledecektir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.