İPhone'umu uzaktan silersem, iCloud yedeklememe ne olur?


1

İPhone 5'lerim çalındı ​​ve gerekli tüm işlemleri yaptım (etkin hale getirildiğinde icloud.com'da iPhone'umu kaybettim ve verilerimi operatörümle iptal ettim). Şansıma, telefonumu uzaktan silme ve son iCloud yedeklememi kaybetme riski altında mıyım?


Verileri sağlayıcınızla iptal ettiyseniz, uzaktan silme komutu, olası olmayan wifi ile birleştirmedikçe, telefonunuza yapmaz.
Tyson

IPhone'umu Bul etkinleştirilmişse, veriler kesilmiş olarak güncellenmeyecektir.
Tyson

Yanıtlar:


1

Bir telefona silme isteği gönderdiğinizde, yedeklemeler silinmez. Aslında, telefonunuzda bir şifre kilidi yoksa veya şifre ihlal edildiyse, telefonunuz şimdi kim varsa, bir şeyleri silmeye başlayabilir ve telefon başlarsa, telefonun yeni bir yedekleme yapması durumunda yedekleri koruyacaksınız demektir. verilerinde daha az veri var.

Bir iOS cihazının yedekleme verilerini silmek için kullanılan arayüz, iCloud'un yönetilen depolama bölümündedir. Birisinin iCloud hesabınıza erişimi olduğunu düşünüyorsanız, verileri silmelerini önlemek için şifrenizi değiştirin.

Bu nedenle, başka şeyler olmadıkça, yedekleme verileriniz iCloud'da oturuyor olacak ve kurtarırsanız ya da seçtiğiniz bir başka cihaza yüklemenizi bekliyor olacak.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.