El Capitan'da yatay bölünme tam ekran modunda nasıl etkinleştirilir?


27

Harici ekranımı kule modunda kullanıyorum. Gerektiğinde ekranımı yatay olarak bölmek için üçüncü taraf yazılımı ( Moom gibi ) kullanıyorum. El Capitan, tam ekran modunda bölünmüş ekranı desteklediğine göre, tam ekran modunda, ekranı iki bölmeyle yatay olarak bölmenin doğal bir yolu var.

Her yeri aradım ve iki uygulamayı yan yana yerleştirebiliyorum ancak üste ve aşağıya yerleştiremiyorum. Ayrıca uygulamaların pencere boyutlarını küçültmeyi denedim, böylece yatay bölme modundayken iyi bir şekilde uyuyorlar. Ama yine de hiçbirini bir başkasının üzerine koyma seçeneğini alamam.

Etkinleştirmem gereken başka ayarlar var mı? Ben etkinleştirdimDisplays have separate Spaces

görüntü tanımını buraya girin


1
Apple bunu henüz mümkün kılmadı. Buradan Apple'a geri bildirim gönderebilirsiniz . Ekranınızı yatay olarak bölmenize yardımcı olacak uygulamaları ekleyebilir misiniz, böylece diğer kullanıcılar size neyin yardımcı olduğunu görebilirler mi?
At0mic

oh, o zaman geri bildirim göndereceğim. Şu anda ilk yarıya 1. uygulamayı ve alt yarıya 2. uygulamayı koymak için kullandığım yazılımı ekledi.
sdayal,

Eğer burada tasarım tercihim olsaydı, başlangıçta dikey olarak yatay seçerdim. Bir komut satırı istemi ve ne yaparsam yapayım, yaptığım işin çoğu için daha iyi çalışır, ancak işimi en üst düzeye çıkarmayı öğrendim ve şu ana kadar dikey seçimi tercih ettiğim / tercih ettiğim bir sürü yer var.
bmike

Bu mükemmel bir soru. Aynı özelliği arıyorum ve ne yazık ki şansımız tükendi gibi görünüyor. Izgarayı tek tek yapılandırmaya izin veren başka birkaç araç var.
merlin

Yanıtlar:


12

Gibi iOS 9 uygulanan ve , OS X 10.11 Bir bölümünün sol tarafında uygulama ve sağda farklı bir biri ile iki portre bölüme birleşik tam ekran görüntüsünü bölünmüş sağlar.

görüntü tanımını buraya girin

Oldukça basit, ancak aynı zamanda sadece bir serbestlik derecesine sahip net bir geometri ile zarif bir şekilde minimum seviyede.

Umudum, bunun mekaniğine daha fazla insanın alışması gibi, Yazılımları, işleri sadece dikey olarak bölmek yerine, bu şekilde çalışmak istiyorsak, yatay bir dilekçe seçmemize izin vermek için karmaşık olabilir. Özellikle geniş ama dikey olarak dar bir pencerede birlikte çalışan zorlayıcı uygulamalar varsa.

İşinizde daha üretken olabileceğiniz mükemmel bir kullanım durumunuz varsa, lütfen http://apple.com/feedback adresinde kibar aktivizmi düşünün.


14
Mükemmel kullanım durumum, portre moduna 90 ya da 270 derece döndürülmüş bir monitör.
Stephen Kiningham

Mükemmel kullanım durumum not alırken eğitim videoları izlemektir. Videolar yatay ve ekranımın yarısı temelde% 70 oranında boşa harcanırken, aynı zamanda videoyu eziyor. Bazı şeylerde düşey bölünmüş para cezasını seviyorum, ama bu her zaman beni Apple için üzen şey: sadece kullanıcı için seçenek.
denizyıldızı

7

Kullandığım Spectacle tuşları kombinasyonları aşağıdaki:

alt + cmd + left key  # split window and set to left side
alt + cmd + right key  
alt + cmd + up     
alt + cmd + down    
alt + cmd + f      # full screen

3
Bu cevaba bazı destekleyici detaylar eklemek en iyisidir.
Allan

Lütfen artık korunmayan macappstore.org bağlantısını kaldırın . Başvuru için resmi ana sayfa fazlasıyla yeterli.
Franklin Yu,

0

Yatay bir bölme yapmak için herhangi bir komutu kullanamamanıza rağmen, söz konusu kule ekranına yeni bir masaüstü ekleyebilir ve kullandığınız başka bir ekran için diğer masaüstlerini kullanırken şeyleri bir kez bölümleyebilirsiniz.

Senaryomun bir masaüstünde görünüm takvimi ve posta kutusunu görmeye ihtiyacı varken, kullandığım çeşitli sohbet programları ve herhangi bir tam ekran tarayıcı ile bir masaüstüne sahip olmak gerekiyordu. Sana masaüstü bilgisayarlar daha sonra sıralanır; sohbetler için bir tane, görünüm için ikinci ve tam ekranda üçüncü krom.


0

Nick'in bahsettiği Gösterinin yanı sıra, ekranınızı Magnet ile de bölebilirsiniz . 2 $ maliyeti, ancak Mac App Store'da mevcut.

Bununla birlikte, aynı Moon kısıtlaması Mıknatıs için de geçerlidir: onları tam ekran modunda kullanamazsınız. Dock'un ortaya çıktığını göreceksiniz. Tam ekran modunda bunu yapan üçüncü taraf bir uygulama bulamadım.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.