Kali Linux MacBook Air'e nasıl düzgün şekilde kurulur (El Capitan ile çift açılış)


6

Dün El Capitan'a güncellendi (MacBook Air 2014'te). Daha sonra Kali Linux 2.0'ı kurmaya karar verdim ve çocuk birbiri ardına sorun oldu, şimdiye kadar hiçbir şey olması gerektiği gibi gitmedi. Ayrıntılara fazla girmeden, bunlardan bazıları (yeniden yükleme, iso görüntüsünü başparmak sürücüsüne yazma vb.). Sanırım bunu yapmayı başardım.

Şimdi Mac'imi yeniden başlatmaya çalışıyorum, rEFInd açılış ekranı göründüğünde usb'i taktım ve yalnızca bir birim alıyorum (eski işletim sistemi olanı bir tane) ve Linux yükleme rehberi rEFInd'i yüklemeyi deneyin ve tekrar deneyin zaten rEFInd var (gösterdiği gibi 3 cildiniz olması gerekir İşte ).

enter image description here

Eski klasörü önyüklemeye çalışırsam şöyle der:

Eski Yükleyiciyi Başlatma
Yükleme Seçeneklerini Kullanma USB
Hata: Eski yükleyici yüklenirken bulunamadı

En son ürün yazılımı güncellemesinin kurulu olduğundan emin olun.
Devam etmek için herhangi bir tuşa basın

Herhangi bir yardım beğeni topluyor :) Gerçekten de ilk defa Kali'yi kurmaya çalışırken gerçekten sinirleniyorum.

Not; Daha önce bir yerde karıştığım çok yüksek bir olasılık var, çünkü dediğim gibi, orada neredeyse her soruna rastladım, googling ve etrafta dolaşmaya çalıştım, çoğu zaman ne olduğumdan bile emin değilim. yapıyor, öyleyse ... yoldayken berbat olmuş olabilirim.

BTW dizüstü bilgisayarım USB'mi okuyamıyor, bu beklenen bir şey değil, ancak daha sonra okunabilir hale geleceğim, değil mi?

Daha fazla detay:

kullanılan REFIdn - 0.9.2 Nasıl konfigüre ettim: Onayladıysam, kurtarma ayarlarında güvenlik ayarlarımı kapatmak zorunda kaldım ve bağlantıda söylendiği gibi çalıştırılması gerektiği gibi çalıştırdıktan sonra benim için çalıştığını düşünüyorum. Uzun süreç, hepsini hatırlamıyorum.

the dark screen


Tamam, karışıklık için üzgünüm, bunu nasıl çözeceğinizi bilemezsiniz, değil mi?
RainMan

Makinenin hacmi her zaman oradadır, yani 2 fazladan birimin olması gerekiyordu, ama toplamda sadece bir veya 3 tane var, fakat sadece 2 tane var. Ama tüm sıkıntıları çözdüğün için gerçekten minnettarım, bu konuda gerçekten çok kötü olmadığım sürece yapmam gereken çok şey var. Teşekkür ederim :)
RainMan

Vancouver’a yeni taşındım, Londra’nın zamanı 8 saat ileride, yani GMT -8 mi? 1 burada
RainMan

REFInd'in hangi sürümü ve onu nasıl yüklediniz / yapılandırdınız? Lütfen bunu düzenleyerek sorunuza ekleyin.
klanomath

@RainMan Sonunda nasıl çözdün? USB ile önyüklemem dışında aynı hatayı var
Bigood

Yanıtlar:


4

MacBook Air 2013'ü sıfırdan kurdum ve Kali Linux 2.0'ı kurmaya çalıştım. Yükleme başarılı oldu, büyük sorun Broadcom kablosuz kartı olsa da. Ama bu muhtemelen ikinci bir soru.

İşte yaptığım şey:

 1. Önce iç sürücüyü bir bölüme bir GUID bölümleme tablosu ile yeniden bölümlendirdikten sonra yeni bir El Capitan 10.11.1 kurulumu yaptım.
 2. El Capitan'ı yapılandırdıktan sonra indirdim Kali Linux ve 0,9.2
 3. Sonra kali iso görüntüsünü bir başparmak sürücüsüne dd'ed:

  Öncelikle başparmak sürücünün disk tanımlayıcısını alın ve çıkartın:

  diskutil list
  

  Başparmak sürücümde disk tanımlayıcı disk2 vardı.

  diskutil unmountDisk /dev/disk2
  

  daha sonra isoyu başparmak sürücüsüne dd:

  sudo dd if=/Users/your_user_name/Downloads/kali-linux-2.0-amd64.iso of=/dev/rdisk2 bs=1m
  

  Başparmak sürücü, rEFInd kurmadan çalıştırılabilir.

 4. Sonra tutarak tutarak Recovery HD'ye başlattım. cmd R, önyükleme yaparken. Terminalde Sistem Bütünlüğü Korumasını Devre Dışı Bırak

  csrutil disable
  
 5. Tuşunu basılı tutarak İnternet Kurtarma Moduna yeniden başlayın alt cmd R, .Bo çizme sırasında dönen bir küre animasyonu göreceksiniz.

 6. Muhtemelen El Capitan kurduktan sonra bir CoreStorage bölümünüz olduğundan, yeniden boyutlandırmanız gerekir. Kali Live USB sürücüsündeki disk bölümleme aracının bu konuda başarılı olduğundan şüpheliyim. Terminal'i açın ve şunu girin:

  diskutil cs list
  diskutil cs resizeStack lvUUID size
  

  lvUUID, Mantıksal Birimin UUID'sidir. Çıktısında listelenen sonuncusu. diskutil cs list. boyut t, g, m veya k olması gerekir. Örnek: Ana diskinizde 250 GB varsa ve Kali Linux'u kurmak için 40 GB boş alana ihtiyacınız varsa, 210g .


  Mac'inizde CoreStorage yığınız yoksa, Disk yardımcı programı Ana birimi yeniden boyutlandırmak için Her iki durumda da Recovery HD otomatik olarak taşınmalıdır.

 7. Tuşunu basılı tutarken yeniden başlat alt tuşuna basın. Önyükleme , Windows başparmak sürücü bölümü. Seçmek Grafiksel Yükleme ve yerel ayarları yapılandırın. Ağ arayüzü kurulumu muhtemelen başarısız olacaktır. Seçmek Yok . Disk bölümleme aracının varsayılanlarını kullanın. Grub, ana bölüm ve takas bölümü için küçük bir önyükleme bölümü oluşturmak için ana diskinizdeki boş alanı seçecektir. Sonra Kali Linux kurulacak. Grub'u ana diskinizin mbr'ına takın.

 8. Yeniden başlattıktan sonra Mac OS X'e önyükleme yapacak. Kali Linux yükleyici başparmak sürücüsünü çıkarın.

 9. REFInd'i kurun:

  cd /Users/your_user_name/Downloads/refind-bin-0.9.2
  ./install.sh
  

  Refind klasörünü ve efi dosyasını yeniden adlandırın:

  cd /Volumes/ESP/EFI
  mv refind boot
  mv boot/refind_x64.efi boot/bootx64.efi
  

  REFInd kurulduktan hemen sonra EFI birimi / Volumes / ESP'ye monte edilir ve kurulum betiği bağlantıyı kesemez. Disk0s1'i daha sonra el ile bağlarsanız (ör. Yeniden başlattıktan sonra) diskutil mount /dev/disk0s1 / Volumes / EFI'ye monte edilecektir! O zaman kullanmalısın cd /Volumes/EFI/EFI yerine.

 10. Terminal'den çıkın ve tuşunu basılı tutarken yeniden başlat alt

 11. Mac önyükleme ekranında EFI Boot'u ve ardından önyükleme ekranında Kali Linux'u seçin.
 12. Kali Linux'u kur

WLAN arayüzü dışındaki her şey (ve web kamerasındaki AFAIK) şimdi çalışıyor.

Kali Linux'u daha da kurmak için aşağıdaki kaynakları kontrol edin:

NASIL: Kali Linux 1.0.6 MacBook Air (Orta 2013) 13 inç

Broadcom çipinin çalışmasını sağlamak için:

Broadcom BCM4360'ı Macbook pro'da debian'a nasıl yükleyebilirim?
İnternet bağlantısı olmadan build-essential'i nasıl kurarım?
Kali 2.0 Macbook Pro 2015 Retina için Kurulum İpuçları
Broadcom üretici yazılımı
Debian'ı Apple MacBookAir6-2 Üzerine Kurmak
b43 ve b43legacy

Şimdiye kadar WLAN'ın çalışmasını sağlayamadım ancak araştırıyorum ve cevabı başarılı olur olmaz uzatacağım.


Her şeyi ayarladıktan sonra, başarılı bir şekilde yeniden Recovery HD'ye önyükleme yapın ve Terminaldeki Sistem Bütünlüğü Korumasını yeniden etkinleştirin

csrutil enable

WOW, etkileyici bir derleme, USB Live kullanıyorsanız, WLAN'ın işe yaramadığını duyduğumu duydum, sanırım sanal bir kutu olabilir, hatırlamıyorum ama Linux'un Wi-Fi cihazına erişemediğini söylediler. dizüstü bilgisayar. Neyse, Büyük teşekkür ederim, şimdi tekrar denemek zorunda kalacak. Yine de ilgilendiğim bir şey, eğer USB sürücüsünü önceden başlattıysam ve çalışmıyorsa, nasıl açarım ve tekrar denerim? Sadece üzerindeki tüm dosyaları mı siliyorum?
RainMan

@RainMan Dosyaları silmeniz gerekmez, çünkü komut sudo dd if=.. of=.. bs=.. 3. adımda başparmak sürücünüzün üzerine yazacaktır.
klanomath

oh tamam, peki, farklı bir komut kullandıklarını görüyorum, onlardan rehberde kullanıyorlar, kullanıyorlar: sudo dd if = kali-linux-1.0.9a-amd64.iso = / dev / disk6 bs = 1m ve u ekle, kullanıcı, indir, bu önemli mi?
RainMan

@RainMan Benim cevabımda Kali Linux 2.0 yüklemesini bağladım ve bu yüzden dd komutunu uyarladım.
klanomath

Bunu denedim ve ortaya çıkmak için Kali önyükleme menüsü var, ancak donmuş. Aynı zamanda gerçekten küçük ve sağ üst köşede. Ne oluyor olabilir? İşte neler olduğunu görmek için bir resim: imgur.com/a/U04dO
addison

1

Önce siparişi doğru vermelisin.

1) İndir refind ve UNetbootin

2) Seçenek tuşunu önyükleme sırasında tutarken yeniden başlat

3) Recovery HD'ye gidin ve Kali için bir bölüm oluşturun

4) Terminali açın ve yazın: csrutil devre dışı bırak

5) Yeniden başlatma ve ISO’yu USB’nize yazmak için UNetbootin kullanın

6) USB takılıyken yeniden başlatın ve önyükleme sırasında Seçenek tuşunu basılı tutun

7) rEFInd ekranında USB'den önyükleme seçeneğiniz olacaktır.

8) USB'den önyükleme yapın ve Kali'yi normal şekilde yükleyin

WiFi ile ilgili olarak gelince, işte basit bir düzeltme. İşte Arch için bir wiki'den bir sayfa ancak Kali için de aynı. Kali Debian tabanlı olduğu için, Broadcom-wl ve sürücü olarak broadcom-wl-dkms değil.

Sonra web kamerası olayı var. OS X bölümünde gizlenmiş bir sürücü var:

/System/Library/Extensions/IOUSBFamily.kext/Contents/PlugIns/AppleUSBVideoSupport.kext/Contents/MacOS/AppleUSBVideoSupport

Bunlar bir , iki ve üç tüm siteler, iSight kamera için sürücünün nasıl çıkarılacağı ve yükleneceği hakkında ayrıntılı talimatlar verir. Ürün yazılımı üzerinden bakıyorsanız ve hala doğru olanı bulamıyorsanız, kontrol edin. bu veya bu site .


Bu aptalca bir soru olabilir, ancak unetbootin kullanarak ISO'yu USB'ye nasıl yakarsınız, çünkü onları Kali'yi desteklemiyor, Debian'ı ve diğer linux dağıtımlarını görüyorum, ancak Kali'yi görmüyorum.
RainMan

@RainMan Kali, Debian'a dayanmaktadır. Bu yardımcı olur mu?
tjt263

Emin değilim, çünkü debian'ı seçtiğimde, bir çok seçenek liek sabit net kurulum, test etme, kararsız netinstall ro ve pek çok seçenek verir;
RainMan

@RainMan UNetbootin'de 2 radyo butonu vardır: Dağıtım ve Diskimage. Diskimage'i seçin ve yanındaki açılır menünün 'ISO' yazdığından emin olun. Şimdi sağdaki üç noktaya ... 'tıklayın ve Kali ISO dosyasını seçin. En alttaki USB sürücünüzü seçin ve sonunda 'Tamam'a basın.
Jack of all Spades

@ TRT oh, tamam, harika, şimdi anlıyorum, TY. Sadece hızlı bir soru bu benim usb bir önyüklenebilir kali yapmak ya da benim mac üzerinde yüklemek willl, bu yüzden bir usb ihtiyacım yok?
RainMan

0

Buradaki RainMan, yine de benim kimliğimi unuttu, Kali'yi kurmayı başardı - ileriye doğru ilerliyordu - çünkü bundan önce birkaç kez karıştırmayı başardım, tüm işletim sistemimi silmek de dahil olmak üzere, ikinci kez Kali'yi kurduğumda, daha önce hatırlatmayı unuttum.

Bu yüzden Kali'yi kurdum ve araştırdım, sonra Mac HD'ye geri dönmek istediğime karar verdim, bu yüzden dizüstü bilgisayarımı yeniden başlattım, Mac HD'ye girdim ve şimdi Kali'ye nasıl geri döneceğimi bilmiyorum, göremiyorum o. Bir yerde donanımımda olduğundan eminim, ama nasıl erişebileceği hakkında bir fikrin yok mu?

teşekkür ederim0

Veertu adı verilen bu yeni mac sanallaştırma aracına Kali linux görüntüsü kolayca yüklenebiliyor. Mac Appstore'unuzda Veertu'yu arayın, onu bulacaksınız.


-2

WLAN için sadece komutu kullanın sudo modprobe -r acer_wmi


Farklı sormaya hoş geldiniz! En iyi cevapları bulmaya çalışıyoruz ve bu cevaplar neden en iyi olduklarına dair bilgi sağlayacak. Verdiğiniz cevabın neden sorunu çözeceğini ya da diğerlerinden daha iyi olduğunu düşündüğünüzü açıklayın. Bağlantıların sağlanması OP'ye ve diğerlerine de kendileri için ek bilgi bulmanıza yardımcı olabilir. Görmek Nasıl cevap kaliteli bir cevap sağlama konusunda.
fsb
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.