OSX El Capitan görüntü profilimi otomatik olarak değiştiriyor


12

2010 ortası MacBook Pro'mda iki ekran profilim var. Varsayılan olan ve daha karanlık ortamlarda kullandığım sıcak renklere sahip bir ekran.

El Capitan'a güncellediğimden OS X, ekran profilimi sormadan sıcak olana değiştiriyor. Neler olup bittiğini gerçekten bilmiyorum ve ilgili bir sorunla ilgili herhangi bir yazı bulamadım.

Bu ekran işletim sistemi renk profilleri:

resim açıklamasını buraya girin


F.lux kullanıyor musunuz? Harici monitörümün sRGB renk profiline rasgele değiştiği ve f.lux'tan çıktığı sorunu çözdüğüm bir sorun yaşadım.
3871968

Gerçekten f.lux'un ne olduğunu bilmiyorum, bu yüzden kullanmıyorum. Bir süredir harici monitör de kullanmadım. Otomatik Parlaklık Ayarı olabileceğini düşündüm, ancak test etmenin bir yolu yok.
McLeary

f.lux gün batımından sonra ekranınızın renk sıcaklığını otomatik olarak ısıtan bir uygulamadır: justgetflux.com
3871968 2:15

4
2011 sonundaki 13 "MacBook Pro'mda da benzer bir sorun var. Her zaman daha koyu / daha sıcak bir renk profili kullanıyorum, ancak bazen genellikle başlangıçta varsayılan renk profiline geçiyor. Renk profili seçeneklerini açtığımda doğru olan Ayrıca kalibre edilmiş bir profile sahip harici bir monitör kullanıyordum, ancak bir süredir kullanmadım.Bu muhtemelen Apple'ın yama yapması gereken bir hatadır.
kal-al

1
Ekran renkleriniz / Library / ColorSync / Profiles / Displays içinde el capitan'da saklanır. Sıcak profili ~ / Library / ColorSync / Profiles içindeki kullanıcı klasörünüze taşımayı deneyin. Bu klasörü oluşturmanız gerekir, çünkü taze el capitan kurulumunda bu mevcut değildir.
dante12

Yanıtlar:


3

Eğer kullanırsanız F.lux

F.lux'un El Captian'da titrendiği bilinen bir sorunu var (bkz. Yedinci madde işareti). Mac'inizin Automatically Adjust Brightnessözelliğini kapatarak düzeltebilirsiniz .

Kapatmak Automatically Adjust Brightnessiçin Sistem Tercihleri ​​-> Ekran'a gidin.


F.lux kullanmıyorsanız

Sorununuz OS X'te bir hataya benziyor. Sierra'da düzeltilebilir, ancak önce beta'yı denemek istemiyorsanız, F.lux'a geçerek kolayca olmasını durdurabilirsiniz:

  1. Warm ColorsProfili (veya Sistem Tercihleri ​​-> Ekran -> Renk) altında ayarladığınız diğer ekran profillerini silin
  2. F.lux'ü indirin ve ideal ekran sıcaklığınızı elde etmek için kurulumu izleyin (ekranınızın gece daha sıcak olmasını istiyorsanız).
  3. F.lux'u istediğiniz zaman otomatik olarak açılacak şekilde ayarlayın veya sadece bu işlevi kapatın ve manuel olarak açın / kapatın.

Bunun sadece bir MacBook sorunu olup olmadığını bilmiyorum, ancak MacPro ve Apple LED Sinema Ekranı ile çalışıyorum. Sıcak bir profil oluşturdum ve bu yapılandırmada olup olmadığını bildireceğim.
McLeary

@McLeary Tekrar olursa, yukarıda verdiğim yanıtı takip etmeyi deneyin (Sıcak Renkler profilini silin ve bunun yerine F.lux kullanın).
owlswipe

3

Her şeyden önce, ekranınızın otomatik olarak değiştiği profili silin (bu profili sildikten sonra bile ekranım gece moduna geçiyordu).

Sildikten sonra yapmanız gereken Mac'inizi yeniden başlatmaktır . Şimdi, ekranları otomatik olarak değiştirmeyecek.resim açıklamasını buraya girin


MacOS'taki bazı güncellemelerden sonra bu sorunu görmüyorum. Eğer tavsiyeni takip etmeye çalışırsam tekrar görürsem.
McLeary
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.