Apple Watch Ekran Yakalamasını Devre Dışı Bırak


8

Apple Watch'un ekran yakalama özelliğini nasıl devre dışı bırakabilir veya değiştirebilirim?

Bir gün saatimin ekran görüntüsünü almam yararlı bir özellik olsa da, Apple Watch'un donanım gerçekleri bunu son derece sinir bozucu bir uygulama haline getiriyor. Hem yan düğmeye hem de dijital tepeye aynı anda bilmeden ve yanlışlıkla basmak çok kolaydır.

Evet, saati bileğimin üstünde ve birkaç farklı bantta takmayı denedim. Saatin yönünü değiştirmek istemiyorum çünkü tacı çok daha az erişilebilir hale getirme pahasına olurdu. Çalışırken veya fiziksel iş yaparken saati taktığımda, her türlü bulut yedeklemesine yayılan bir dizi istenmeyen görüntü ile karşılaşıyorum, ancak iPhone'umdaki Ekran Görüntüleri albümünü toplu olarak silmek için kullandım, ancak bunlar zaten bant genişliğim ve yukarıda belirtilen depolama alanımı tıkıyor.

Yanıtlar:


4

WatchOS 3'te, İzle Uygulaması -> Genel'e gidin, varsayılan olarak devre dışı bırakılması gereken Ekran Görüntülerini Etkinleştir adlı bir geçiş vardır (biraz aşağı kaydırmanız gerekir). Anahtar devre dışı bırakıldığında, Saat'te ekran görüntüsü alamazsınız.


1

Bunu (watchOS 2 ve daha düşük sürümlerde) herhangi bir ayar veya MDM profiliyle kontrol edemezsiniz. Apple'a geri bildirim veya hata bildirebilirsiniz. Watch 3 bu mükemmel cevapta ele alınmıştır.

Ekran görüntüleri oldukça küçüktür - bu yüzden evet teoride bant genişliğiniz kullanılır - ancak temizliği kaybettiğiniz zamanın aksine buna devam ederseniz Apple için zor bir durum olacaktır.

Diğer taraftaki taç ile deneyler yapardım. Yüzün dirsek tarafında taç var, çünkü yanlışlıkla herhangi bir düğmeye basmayı sevmiyorum. Ayrıca işaret parmağımın aksine başparmağımı dijital taç için kullanmayı tercih ediyorum ve gerçekten diğer düğmeyi çok kullanmıyorum.


WatchOS 3
Stevoisiak

Teşekkürler @StevenVascellaro. Bunu öyle olduğunu açıklamak için düzenledim ve şimdi değil.
bmike
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.