El Capitan'da Sürükleme Penceresini ekranın üst kısmındaki Görev Kontrolü / Boşluklar özelliğini devre dışı bırakabilir miyiz?


23

Görev Kontrolünü Aç

Görev Kontrolünü açmak için bu yöntemlerden birini kullanın:

....

  • OS X El Capitan'da bir pencereyi ekranın üstüne sürükleyin.

https://support.apple.com/en-us/HT204100

Bir pencereyi yapıştırma / yeniden boyutlandırma uygulamasını kullanıyorum ve yukarıdaki El Capitan'da tanıtılan bu özellik yerine tetikleniyor. Bu, bir pencereyi ekranın ortasına oturttuğumda.

Bu özelliği kapatmanın bir yolu var mı?


2
Daha iyi dokunma aracı kullanıyor musunuz, pencere takma için Çünkü El Capitan'da bir seçenek var : Görev Kontrolünü en üstte geciktirin .
Mateusz Szlosek,

@MateuszSzlosek HyperDock kullanıyorum, ayrıca Better Touch Tool da var. Görünüşünden ve hissinden memnunum ama BTT'ye nasıl hissettiğini görmek için bir şans verebilir.
Natetronn

3
Ben de gerçekten çok uzun zamandır mac kullanıcı olarak bu gerçekten nefret ediyorum. Zamanımın çoğunu boşa harcıyor. Bunu devre dışı bırakma seçeneği olmadan eklemek gerçekten kötüydü.
Michael Johnston,

Yanıtlar:


18

Reddit iş parçacığına göre, bir pencereyi ekranın üstüne sürüklediğimde Görev Kontrolü'nü devre dışı bırakmanın bir yolu var mı? , çözüm şudur:

Sistem Tercihleri> Görev Kontrolü

"Ekranlarda ayrı Boşluklar" seçeneğinin işaretini kaldırın, ardından oturumu kapatın ve tekrar açın.

Çalışıyor, aynı sorunu vardı ve şimdi sıralandı.


3
Bu benim için işe yaradı, ancak iTerm2'nin ikincil bir pencerede kullanımıyla ilgili başka bir problem ortaya çıkardı ... bu yüzden ayrı Alanları tekrar açmak zorunda kaldım. Uzayların yalnızca üst kenara sürükleme özelliğini devre dışı bırakacak bir çözüm arıyorsunuz ...
Pirkka Esko

En son açılan uygulamaları yeniden açmayı seçmeli ve bu sayfayı geri iade etmeli ve daha fazla oy kullanmalısınız . :)
Itachi

1
Bu benim için çalışmıyor. Ben bazen menü çubuğuna sürüklerken bazen de tam tersi, açığa davranışı olsun. Menü çubuğumu MacBook Pro'mda harici bir ekranda görüyorum.
Rick

1
Bu benim için kötü bir tradeoff olan üst menü çubuğunu kaldırır.
Peter Ehrlich

4
Pirkka Esko, noktadaki tırnağa çarptın. Seçmelisiniz: ya kendi boşluklarına sahip olmalısınız, böylece kendi bilgisayarı gibi ayrı bir ekrana sahip olabilirsiniz (üstte, tam ekranda vb.) Ya da yeniden boyutlandırma uygulamalarını uygun şekilde kullanabilmek için kapatabilirsiniz. Apple bunu düzeltmeli.
jobonki

3

Sadece pencere sürükle aktivasyonunun nasıl devre dışı bırakılacağını öğrenmedim, ancak bunu tamamen şu şekilde kapatabilirsiniz:

Devre Dışı:

defaults write com.apple.dock mcx-expose-disabled -bool TRUE && killall Dock

Etkinleştirme:

defaults delete com.apple.dock mcx-expose-disabled && killall Dock

kaynak


Bir açıklama olmadan bir -1 bu foruma yararsız bir katkıdır.
rob

1
Bunu deneyen diğer insanlara dikkat edin, bu tam ekran uygulama yöneticisini tamamen devre dışı bırakacaktır, yani açmak için ^ yukarı kullanamazsınız ya da çimdikle hareket edersiniz.
Alex Gittemeier
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.