SSD'ye yükseltmeye değer mi yoksa sadece yeni satın almak mı?


1

Geç 2011 15 "MacBook Pro 2.4 GHz i7'mde SSD'lere yükseltme yapıp yapmamaya ya da nihayet sadece yeni bir MacBook satın alıp almam gereken yere gelmeye karar veriyorum.

Dizüstü bilgisayarımın soğuk bir başlangıçtan sadece açık uygulamalara kadar 20 - 30 dakika sürdüğü için SSD'ye yükseltmenin sorunlarımı uzun süre çözüp çözmeyeceğinden emin değilim ... HHD'nin tamamen silinmesine rağmen her şeyi denedim. işletim sisteminin yeni kurulumu.

Düşünceler?


Ayrıntılı bir önyüklemede uzun zaman alıyormuş gibi gösteren - Ayrı olarak, ilk hızımdaki gue'larım HD'nizin harici bir diski önyüklemeye çalışacağını gösteriyor
Mark

Ayrıca aynı 2011 Sonu 2.4 GHz modeline de sahibim. 2 dakika içinde başlar ve uygulamalar birkaç saniye içinde açılır. 750 GB HDD'yi bile değiştirmedim. Yani bilgisayarınızda bir sorun olabilir. Neyse, bir SSD ile Mac çok daha hızlı olacak.
Pratik

Yanıtlar:


3

Benim de bir geç 2011 MacBook Pro var. Geçen yıl Yosemite'ye yükselttikten sonra, performans çok kötüydü çünkü yeni bir Mac almayı düşünüyordum. Her türlü uygulamanın açılması inanılmaz derecede yavaştı, aynı anda birden fazla uygulamayla çalışmak bile imkansızdı. Ayrıca sadece basit bir PDF açmak çok zaman aldı.

Sonunda Mac'ime bir SSD kurmaya karar verdim. Yeni Dünya. Artık her şey düzgün çalışıyor ve dizüstü bilgisayarım yeniden doğuyor gibi görünüyor. Ayrıca El Capitan için güncellendi ve performans daha da iyi.

Bu yüzden, Mac'inizden vazgeçmeden önce bir SSD almanızı öneririm. Samsung SSD SATA 250 GB'im var ve çok memnunum. 120-130 $ 'dan daha az harcama yapabilirsiniz ve tamamen yeni bir deneyime sahip olacaksınız.


1
Evet! Kızımın 2009 MacBook'u var. Yavaş yavaş çalıştığından şikayet etti. Anlaşma teklif ettim - SSD'ye yükseltirim, hala mutsuzsanız, size yeni bir dizüstü bilgisayar alacağım, Sanırım Hava. Yeni bir bilgisayar gibiydi dedi. Yenisi 2 yıl sonra üniversiteye gittiğinde olacak. MacBook'tan 8 yıl alacağız.
JoeTaxpayer 5:15

1

Intel i # donanımlı herhangi bir bilgisayar, yaşın ne olursa olsun yavaş olmamalıdır. Yavaşsa, bir donanım veya yazılım sorununuz olur. Daha iyi bir video kartı için olmadığı ya da çok miktarda RAM'e ihtiyaç duymadığı sürece Intel i # donanımlı herhangi bir bilgisayarı değiştirmeyi asla tavsiye edemezdim. Yeni bir kurulumdan sonra önyükleme yapmak o kadar uzun sürüyorsa ilk tahminim sabit disk sorunları olurdu. Herhangi bir şey olup olmadığını görmek için Disk Yardımcı Programını kullanmayı denediniz mi? Ve El Capitan'ı kurulu ve güncel mi? Özetlemek gerekirse, basit bir SSD herhangi bir bilgisayara yeni bir hayat getirecek ve çok daha ucuz, MacBook'unuza yüklemek için bir tane satın almanızı tavsiye ederim, en azından yeni bir MacBook için yeni bir SSD'ye sahip olmanız en kötü senaryo.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.