Güvenilmeyen Safari uzantılarını yüklemeye zorla


10

Safari 9'dan önce, Safari'ye herhangi bir sorun olmadan herhangi bir uzantı yükleyebildim, ancak Apple Geliştirici Programını güncelledikten sonra, Apple ve Safari Uzantı Galerisi'nde henüz imzalanmamış uzantıları yükleyemiyorum. İki güvenilmeyen uzantı yükledim ve çalıştım, ancak bunları kaldırmak zorunda kaldım ve tekrar yükleyemiyorum.

Hala umuyorum, çünkü uzantı dosyasını çift tıkladığımda, Safari bana böyle bir iletişim kutusu gösteriyor:

Safari ekran görüntüsü

Ama tıkladığımda hiçbir şey olmuyor Trust. Sadece iletişim kutusunu kapatır ve uzantıyı yüklemez. Bu uzantıyı yükleyebilmemin herhangi bir yolu var mı?

Yanıtlar:


18

Kopyalandığı yer: Safari 9 - Uzantıları yükleyemiyorum

Bir .safariextz dosyası yüklemek için şu adrese gidin:

  • Sistem Tercihleri> Klavye> Kısayollar> Klavye (OS X 10.11.4+ için)

veya

  • Sistem Tercihleri> Klavye> Kısayollar> Tam Klavye Erişimi (OS X 10.11.1 - 10.11.3 için)

Sonra bu iletişim kutusunun alt kısmında, değiştirmek Tam Klavye Erişim: ... seçeneğini Metin kutuları ve listeler yalnızca için tüm kontroller . Daha sonra bu Sistem Tercihleri ​​penceresini kapatabilirsiniz.

Ardından, uzantıyı yüklemeye geri dönün. Çift Safari Uzatma dosyasını tıklayın ve ne zaman "Emin yüklemek ... istiyor musunuz iletişim kutusu görüntülenir", yok tıklayarak Güven düğmesi. Bunun yerine, Güven düğmesini tabseçmek için düğmelerini kullanın ve ardından düğmesine basarak onaylayın . Bu, uzantıyı gerektiği gibi yüklemelidir.space


10.11.4'teyim ve Kısayollarda Tam Klavye Erişimi yok
user151019

10.11.4'te artık "Klavye" olarak adlandırılıyor. Talimatın geri kalanı hala iyi. Cevabın kendisini güncelleyeceğim. (Ama soruna ne kadar tuhaf bir çözüm! Teşekkürler Ruud!)
tkp

1
İkinci kez, uygunsuz kozmetik değişiklikleri geri almak zorunda kaldım. Lütfen olduğu gibi bırakabilir miyiz. Amacım SysPref yol talimatlarını öne çıkarmak ve OS X sürüm bağımlılığının göze çarpmasını sağlamaktı. Ayrıca, açıkça vurgulamak "fare tıklama" söz değil fareyi kullanarak bu geçici çözüm özüdür.
tkp

Neden böyle? Yani, bu beklenen bir davranış olamaz.
Nemo64

@ Nemo64 Keşke bilseydim. Belki de profilim veya kurulumumla kırılan bir şey. Yine de test etmek için yeni bir yükleme olmadı.
Ruud Althuizen

3

Dolayısıyla, "güvenilmeyen" bir uzantı geliştiricilerinden biriyle iletişime geçtikten sonra, bunun normal olarak güvenli modda yapılabileceğine dikkat çekti. Açılışta basılı tutarak Mac'inizi güvenli modda önyükleyebilirsiniz Shift.

Mac'inizin güvenli modda gerçekten yavaş çalıştığına dikkat edin, bu nedenle güvenli modda önyükleme yapmadan önce yüklemek istediğiniz uzantıyı indirin.

Bu , tüm uzantıların Safari Uzantıları Galerisi'nde barındırılmasına gerek olmadığını belirten Apple Belgeleri sayfasıdır.


3

"Güven" i seçmek için sekme tuşunu ve tıklamak için boşluk çubuğunu kullanmayı deneyin. Hangi nedenle olursa olsun, bu benim için işe yarıyor.


2
İlk başta, bu cevabın yanlış olduğunu varsaydım, ama aslında aynı sorunu yaşadım ve klavyemi kullanarak iletişim kutusunu onaylayarak çözdüm. Bu, klavye erişilebilirlik ayarlarının yeniden yapılandırılmasını gerektirir. Bkz discussions.apple.com/message/29328892#29328892
Aron Rotteveel

3

Bu sorun, uzak masaüstü istemcisinde (VNC gibi) macOS Sierra 10.12 kullanıldığında da ortaya çıkar. Çözüm, uzantıyı doğrudan fiziksel makineye kurmaktır.

OS X'in diğer sürümlerinden emin değilim.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.