Temassız kişiler için farklı zil sesi atama


11

İOS 9.1 kullanıyorum ve bilinen tüm kişiler için bir zil sesi ve temassız kişiler için farklı bir zil sesi atamak istiyorum.

Birkaç özel kişi için başka bir zil sesim var, ancak genel olarak arayan kişinin kişi listemde olup olmadığını bilmek istiyorum.

Bu herhangi bir hapishane ya da benzeri olmadan nasıl yapılabilir ?

Ayrıca tüm kişi listem için bir zil sesi tanımlayabileceğimin de farkındayım. Ancak bu sadece elverişsizdir. Google Hesabıma her kişi eklediğimde iPhone'daki zil sesini atamam gerekirdi.


1
İOS'ta kolayca mümkün olmayan bazı şeyler var ve bu bunlardan biri gibi görünüyor. Yapabileceğiniz tek kişi / temassız şey hakkında Rahatsız Etmeyin. Apple, muhtemelen telefonunuzu çıkarmadan kimin aradığını göstereceği için bir Apple Watch almanızı önerir.
bassplayer7

1
Evet, kelimenin tam anlamıyla Apple'ın söylediği bu. Rahatsız Etmeyin'in nesi var?
bytecode77

DND'yi, kişilerinizde olmayan telefon numaralarından gelen tüm aramaları engelleyecek şekilde ayarlayabilirsiniz.
bassplayer7

Hiç istediğim bu değil. Ancak tüm kişi listem için farklı bir zil sesi tanımlamam gerekiyorsa, yapmamayı tercih ederim.
bytecode77

Yanıtlar:


1

Kişi listemdeki herkese aynı zil sesini atadım ve günler sürdü. Sonra farklı bir varsayılan zil sesi seçtim ve bunu duyduğumda arayanın bir kişi olmadığını biliyorum. Ancak bu özelliği iPhone 7 için eklemenizi öneririm, çünkü önemlidir.


1
Evet geçerli bir çözüm, aynı zamanda oldukça büyük bir acı. İOS güncellemelerinden biri yüklendiğinde, atanan tüm zil seslerini sildi ve tekrar yapmak zorunda kaldım.
Judith Schwartz

1
Tüm kişi listesine bir zil sesi atamak ve kişi olmayanlar için varsayılanı kullanmak cevabımda açıkladığım şeydir. Bu yöntemi biliyorum ve bariz nedenlerden dolayı kesinlikle beğenmiyorum. Ayrıca Soru-Cevap kartındaki iOS özelliklerinin önerilmesi Apple'ın alacağı bir şey değil.
bytecode77

Bence bir özellik yapmak çok daha mantıklı bir çözüm.
Judith Schwartz

Hum, Apple nereden alacak?
Judith Schwartz

3
Beni yanlış anlamayın. Ancak bu özelliği StackExchange'te "öne sürmek", Facebook'ta bir şeyi sevmek ve iyi olmasını veya bir şeyleri değiştirmesini beklemekle ilgilidir. Konu dışı, ama düşünebildiğim tek karşılaştırma. Ve dürüst olmak gerekirse, büyük şirketlere nerede özellikler önereceğimi bilmiyorum. Deneyimlediğim kadarıyla, çok gürültülü olmadıkça, yani ton ve ton kullanıcılardan gelmediklerinde duyulmazlar.
bytecode77

0

Varsayılan zil sesini "bilinmeyen kişi zil sesi" olarak ayarlamak ve her bir kişiye "bilinen kişi zil sesinizi" atamak geçerli bir çözüm olmaz mı? :)


3
Çünkü bu olur. Bunu düşünmediğim gibi değil, ama kötü bir çözüm. Google Kişiler'e her Kişi eklediğimde, zil sesini atamayı hatırlamam gerekir ...
bytecode77

3
2.000'den fazla kişim var.
2540625

0

Partiye geç kaldım ama kısmi bir çözüm sunabilirim.

Spam ve tele-pazarlayıcıları engelleyen Hiya uygulamasını yükleyin. Sözleşmeler engellenmez. Bilinmeyen numaraların aranması ve kötü çağrının engellenmesi birkaç zil sesi alır.

Başlangıçta yaklaşık 3 saniye sessizlikte bir zil sesi oluşturun.

Bir çağrı gelirse, telefonunuz başlangıçta ses çıkarmaz. Çağrı Hiya tarafından engellenirse, hiç duymazsınız.

Ancak arama engellenmezse, zil sesi çalmanın geri kalanını duyarsınız.

Mükemmel bir çözüm değil çünkü meşru bir çağrının x-saniye geç saatlere kadar geldiğini bilmiyorsunuz. Ve titreşim fonksiyonunu ele almıyor.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.