OSX El Capitan - önyükleme kampı ile önyüklenebilir usb çubuğu yapamaz


8

Bu öğreticiyi titizlikle takip ettim ve bu 2014 yılında benim için çalıştı. Bilgisayara takılı bir 4GB usb çubuğum var. Artık önyükleme yapmayan bir bölüm olan Windows 7 için yeterli olmalı ve kurulum USB'sinden başlatma onarımını çalıştırmayı umuyorum, bu yüzden temiz bir şekilde başlamak zorunda değilim.

öğretici: http://tsentas.net/create-a-windows-7-or-later-version-install-disk-missing-on-el-capitan/

Bu, USB oluşturma gerçekleşmesine izin vermek için bootcamp'ın Info.plist dosyasının değiştirildiği bu öğreticiyi izledikten sonra aldığım ekran (daha önce olduğu gibi aynı ekran):

Görevleri seçin En son Windows destek yazılımını Apple'dan indirin

Bu sorunla karşılaşan var mı?


Yanıtlar:


12

Harici USB sürücünüzü ISO hedefi olarak seçme seçeneği bulamazsanız - bunun yerine bölümlenmiş sabit sürücünüze hemen yüklemeye yönlendirilirseniz - info.plist dosyasını açın ve model tanımlayıcınızı aşağıdakilere ekleyin:

<key>ExternalInstallOnlyModels</key>
<array>
    <string>MacBook8,1</string>
    <string>MacBook9,1</string>
    <string>MacBookAir7,1</string>
    <string>MacBookPro11,5</string>
</array>

sooooo bu cevap için çok teşekkürler !!!!! Bu durum için çok açık bir parametre adı, ancak benim için çalışıyor ( MacBookAir7,2 osx 10.12 sierra)
Sild

7

Bu eski bir iş parçacığı olduğunu biliyorum, ama bu i Sierra OS Mac (mac os 10.12.5) çalışan benim iMac çalışmak için diğer cevaplarda belirtildiği gibi birkaç öğe birleştirmek zorunda kaldı.

SIP'yi devre dışı bırakmak yerine, Boot Camp Yardımcısı'nı masaüstüme kopyaladım ve içeriği devre dışı bırakmadan düzenlememe izin verdim. Yine de yeni Boot Camp simgesine ctrl tıklayarak ve okuma paketinin içeriğini seçerek yöneticiyi okuma / yazma kullanıcısı olarak eklemem gerekiyordu. İçerik klasörü ve info.plist dosyası için izinleri düzenleyin.

İçeriğe girip Xcode kullanarak info.plist dosyasını düzenledikten sonra, 'pre' öğesini USBBootSupported Models anahtarından kaldırmak ve model sürümümü oraya eklemek zorunda kaldım. Sohma'nın işaret ettiği gibi, model sürümünü ExternalInstallOnlyModels anahtarına da eklemek zorunda kaldım. Biraz çalışma yaptım, ancak bir kez doğru tuşları düzenledim, Windows 8 Önyüklenebilir USB oluşturmak için Boot Camp Yardımcısı'ndaki seçeneği seçebildim.


1
Büyük içgörü için teşekkürler! Benim için çalıştı! Plist'i düzenlemeye çalışan herkese dost hatırlatma, vim, nano, Xcode ... vb. İle düzenlediğinizden emin olun. Biçimlendirmeyi veya kodlamayı değiştirmeyecek herhangi bir şey. (yani TextEdit çalışmaz.)
natemacinnes

Bu benim için de işe yaradı! Model tanımlayıcınızla ilgili yardıma ihtiyacınız varsa, sadece bu Apple sayfasındaki listeye bakın
Luis U.

Bu çözüm El Capitan üzerinde çalıştı.
scx

4

İşte yapmanız gerekenler. El Capitan'da, info.plist dosyasını düzenleme izniniz yok ve kendinize bu izni vermemek, terminaldeki köksüz özelliği devre dışı bırakmadan, tavsiye etmeyeceğim. Bunun yerine, Boot Camp Yardımcısı'nı başka bir klasöre kopyalamanız yeterlidir, o zaman bu kopyayı düzenleyebilir ve kullanabilirsiniz. İndirilenler klasörüne kopyaladım, model kimliğimi eklemek için info.plist dosyasını düzenledim ve ilk denemede çalıştı. Yeniden başlatma yok, saçmalık yok.

Bir metin düzenleyicisi kullanıyorsanız, bunun gibi görünebilir. USBBootSupportedModels anahtarını arayın (PreUSB diyorsa, sadece USB olarak değiştirin), sonra bilgisayarınızın model tanımlayıcısına bir dize ekleyin.

sergi A

Düzenleme: Yine de kopyaladıktan sonra uygulamaya izin vermeniz gerekebilir, ancak kopya bunu yapmanızı sağlar. Uygulamayı tıklayın ve Dosya> Bilgi Al'a gidin, ardından açılan pencerenin alt kısmında kendinize izin verin.

Edit 2: Mac modelinizin bir görüntü oluşturmasını engelleyebilecek / engelleyebilecek birkaç yer var. Modelimi <key> ExternalInstallOnlyModels </key> 'e eklemenin işe yaradığını gördüm.


1
Bunu denedim, herhangi bir nedenden dolayı yardım etmedi.
stackOverFlew

Ancak geçmişte
OSX'in

Sadece ilk cevap ipucunu denedim ve işe yaradı. Boot Camp Yardımcısı uygulamasını rastgele bir klasöre kopyaladım, info.plist'i düzenledim ve Windows 7 64bit iso'dan önyüklenebilir bir USB yaptım. Yeniden denemeli ve dosyayı doğru şekilde düzenlediğinizden emin olmalısınız.
user2132783


-1

Ben sadece bir geek olur bir dişçi m .. Şanslıydım ama ben sadece önyükleme kamp kopyalandı masaüstüne infocode listesi xcode üzerinde düzenlenmiş sonra sadece preusb rased ... tekrar bootcamp açtı ve voila i vardı Bir win7 usb seçeneği oluşturun .. Bu size anysens yapar çocuklar?


Sen kopyalanıp Boot Camp açıldı neyi ? Burada ne elde ettiğinden emin değilim.
Allan
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.