El Capitan ile 3. taraf USB Ethernet adaptörü nasıl kullanılır


22

MacBook Pro'uma bir USB Ethernet adaptörü (Apple markası değil) takıyorum (Retina, 15 inç, 2013 Sonu). Gitme.

System Preferences> Altında listelenen herhangi bir "USB Ethernet" öğesi görmüyorum Network. Adaptörü taktığımda biri görünmeli mi? "+" Düğmesiyle bir öğe eklemeli miyim?

resim açıklamasını buraya girin

"+" Düğmesini kullandığımda, yalnızca "Thunderbolt Bridge", "Thunderbolt 2", "Thunderbolt 1", "Bluetooth PAN", "Wi-Fi", "VPN", "PPPoE" ve "6 ila 4". USB-Ethernet adaptörü için herhangi bir seçenek göremiyorum. Bu artık Apple tarafından desteklenmiyor mu?

resim açıklamasını buraya girin

Apple menu > About this Mac > System Report (button) > Hardware > USBBen bir ürüne sahip olduğunu rapor gösterileri Realtek Semiconductor Corp. ( şirket web sitesi )

resim açıklamasını buraya girin


Herkes USBCDEthernet.kext'i nereden edinebilir? Kuantum USB - Ethernet sürücüsünü kurdum (IC Realtek'tir), ancak .kext'i sağlamadı. Bu .kext dosyasını nereden alabilirim?

Yanıtlar:


10

Anladığım kadarıyla, "Sistem Bütünlüğü Koruması" nı (SIP) devre dışı bırakarak Apple imzalı sürücüleri olmayan birçok genel sürücü çalıştırabilirsiniz

Gönderen: http://inkandfeet.com/how-to-use-a-generic-usb-20-10100m-ethernet-adaptor-rd9700-on-mac-os-1011-el-capitan

Mac OS 10.11 El Capitan'da daha önce hiç adaptör kullanmadıysanız adaptörünüzün çalışması için adımlar.

 1. Bu çalışmayı denemek için yüklemiş olabileceğiniz diğer onlarca sürücüyü kaldırın.
 2. USB adaptörünüzü fişten çekin ve yeniden başlatın ve temiz bir sayfa açın.
 3. Yeniden Başlatma. Ekran kararır kalmaz, Apple logosu ve beyaz ilerleme çubuğu olan siyah bir ekran görene kadar "Komut" ve "R" tuşlarını basılı tutun. Bırakın ve bilgisayarınızın kurtarma moduna geçmesini bekleyin.
 4. Üst çubuktan "Yardımcı Programlar" ı ve ardından "Terminal" i seçin
 5. Terminalde csrutil enable komutunu çalıştırın.
 6. Üst çubuktan "" ve ardından "Yeniden Başlat" ı seçin
 7. Yedeklendiğinizde, sürücüleri bu iyi insan tarafından yüklenen CD'den indirin ve yükleyin .
 8. Yeniden Başlatma.
 9. Terminalinizi açın ve çalıştırın sudo kextload /System/Library/Extensions/USBCDCEthernet.kext
 10. Yeniden Başlatma.
 11. USB Adaptörünüzü canlı bir ethernet kablosuyla takın.
 12. Sistem Tercihleri'ni açın ve Ağ Bölmesine gidin.
 13. Sağ alttaki + düğmesine basın, "USB 2.0 10 / 100M Ethernet Adaptörü" nü seçin ve add tuşuna basın.
 14. Hazırsınız! Adaptörünüz çalışıyor!
 15. Son birkaç saat içinde söyledikleriniz için önem verdiğiniz kişilerden özür dileriz. Anlamayacaklar, ama seni affedecekler.

Yosemite (10.10) öncesi bu tür şeyler için çalışan herhangi bir sürücünün 7. adımdaki sürücüler için çalışacağını varsayıyorum.

Bu yöntemi kullanmanın güvenlik riskleri hakkında bir tartışma için orijinal sayfaya bakın. Ancak, risklere ihtiyacınız varsa ve risklerin farkındaysanız ve tamamsanız, işe yarıyor.

Bu benim için rastgele bir marka dışı adaptörle El Capitan (10.11) üzerinde çalıştı (markayı hatırlamıyor veya hatta varsa).


1
Sadece bunun bu adaptörle benim için çalıştığını yorumlamak için . Sürücüyü yükledikten sonra SIP'yi yeniden etkinleştirebilirsiniz.
starfry

4
Bu cevap oldukça yararlıydı, ancak RealTek - bu genel USB konektörlerinin çoğunluğu tarafından kullanılan 8152 / 8152B ve 8153 Ethernet yongaları resmi, imzalı bir sürücü yayınladılarsa, yapımcılar : realtek.com.tw/Downloads/… . Lütfen bunu kullanın çünkü csrutil disablebir güvenlik riski yaratır
Eric Kigathi

1
Apple'dan o kadar çok nefret ediyorum ki, yeni şirket beni en son macbook pro'lardan birini kullanmaya zorluyor ve bu konuyla ve çok daha fazlasıyla uğraşmak zorunda kalıyorum.
Ivan Castellanos

8

Realtek tabanlı USB 2.0 veya 3.0 Ethernet Adaptörleri için, sürücüyü hem 8153 hem de 8152 için çalışan Realtek'ten alabilirsiniz .


2
Bunun için teşekkürler, bu yeni doğru cevap. @ [Aaron Wallentine] ve @ inkandfeet'in bir önceki cevabı csrutil disable, sisteminizi kötü amaçlı yazılımlara açan bir çözüm gerektirir .
Eric Kigathi

Bunu yaptım ama işe yaramadı
alper

3

Eski yazı, ama sadece bir güncelleme vermek istedim.

Bazen sadece yonga setinin sürücülerini yüklemeniz gerekir.

Asix Sürücüsü

Şanslıysanız, bir Asix'in yonga setine sahip olacaksınız ve macOS'ta uygun USB ethernet adaptör sürücülerini bulmak için aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

 1. adaptör yonga setini bulun The Apple menu > About this Mac > System Report (button) > Hardware > USB report. USB raporu

  Benim adaptör yonga seti modelidir AX88772BÜretici dir,ASIX Elec. Corp.

 2. Google ASIX Elec, bunun resmi sürücü indirici sayfası olduğunu bulun

 3. AX88772BWeb sayfasında bulun . AX88772B

 4. MacOS sürümünüzle eşleşen sürücüyü indirin. resim açıklamasını buraya girin

 5. sürücüyü yükleyin.


4
Bağlantı koptu. Yanıttaki bağlantılı materyalin içeriğini neden özetlemenin mükemmel bir örneği. Downvoted.
user3.1415927


1

Bağdaştırıcınız özellikle Mac uyumlu olarak tanıtılmamışsa, çalışması olası değildir. Olumlu bir şekilde çalışacak 3. parti markalardan birkaçı var, ancak herhangi bir marka dışı adaptöre güvenmeyeceğim ve eğer bir PC üreticisi markasıysa, Mac uyumlu bir adaptörün sahip olacağı dahili devrelere kesinlikle sahip olmayacak cevap, ne yazık ki sadece ... hayır.

Bakınız: [ MacBook Air için Apple USB Ethernet Adaptörünü kullanmam gerekiyor mu? kesinlikle uyumlu adaptörler hakkında daha fazla bilgi için.


1

RD9700 için uygun bir talimat burada https://www.technouz.com/3973/how-to-use-a-generic-usb-ethernet-adapter-rd9700-on-mac-os-x/

Bu, TÜM gerekli adımları içeren şimdiye kadar bulduğum tek el kitabı. Özellikle adım 7 kritiktir (sürücüleri x86_64 klasöründen yükleyin).

Noname bağdaştırıcımı çalıştırmayı başardım, ancak 100mbps bağlantısı olmasına rağmen internet hızı sadece 5mbps :(

Adım 1: USB adaptörünüzü çıkarın.

Adım 2: Sol üst köşedeki Apple logosunu ve ardından Yeniden Başlat'ı tıklayarak Mac'inizi yeniden başlatın. Makineniz yeniden başlar başlamaz Apple çanını duyarsınız. Kurtarma Moduna önyükleme zilini duyduktan hemen sonra CMD + R tuşlarını basılı tutun.

Apple logosunu ve bir ilerleme çubuğunu gördüğünüzde CMD + R'yi serbest bırakabilirsiniz.

Adım 3: Üst çubuktan Yardımcı Programlar'ı ve ardından Terminal'i seçin.

Adım 4: Terminal penceresinde, aşağıdakini yazmanız ve ardından enter tuşuna basmanız gerekir: csrutil devre dışı. Yönetici parolanız istenebilir.

Adım 5: Şimdi üst çubuktan Apple Logosunu ve ardından Yeniden Başlat'ı tıklayın.

Adım 6: Mac'iniz şimdi normal çalışma moduna geri dönmelidir. Sürücüleri kurmanın zamanı geldi. Zip dosyasını indirmek ve Masaüstünüze çıkarmak için burayı tıklayın.

Adım 7: x86_64 klasöründe bulunan RD9700 sürücüsünü yükleyin ve ardından Mac'inizi yeniden başlatın.

Adım 8: Mac'iniz yeniden başlatıldıktan sonra Terminal'i açın ve aşağıdakileri girin ve Enter tuşuna basın: sudo kextload /System/Library/Extensions/USBCDEthernet.kext.

Adım 9: Yeniden başlatın.

Adım 10: Şimdi USB Ethernet Adaptörünüzü canlı bir ethernet kablosuyla takın. Sistem Tercihleri'ni açın ve Ağ'a gidin.

Adım 11: Sağ alt taraftaki + düğmesine basın ve USB 2.0 10 / 100M Ethernet Adaptörü'nü seçin ve Ekle'yi tıklayın.

Adım 12: WiFi bağlantısını kesin ve ağ bağlantınızın hala RD9700 Ethernet Adaptörü ile çalıştığını fark etmelisiniz. Ayrıca, RD9700'ü kullanarak da internet paylaşabilirsiniz.


0

Hangi adaptörü satın almış olabileceğinizi tanımlamazsınız, ancak işletim sistemi için bir sürücü sağlamazsa, üreticiden bir sürücü yüklemeniz gerekecektir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.