Varsayılan geri dönüş yazı tipini değiştirme (latin olmayan diller için)


20

Sorum şu: Tay dili için varsayılan geri dönüş fontunu (veya bu konuda herhangi bir latin olmayan dili) nasıl değiştiririm ki terminal uygulaması İngilizce fontu korurken benim seçimim olan Tay fontunu göstersin.

Ekstra uzun ayrıntıları affedin, ama Mac OS 10.11.1'de gerçekten burada kaldım ve terminal fontum benim için rahat bir font boyutunda Menlo olarak ayarlanmış. Menlo'nun, Fontbook > View > Repertoireayrıca kontrol ettiğim ve kontrol ettiğim herhangi bir Tay karakteri yok Menu bar > Show Emoji and Symbols. (Ama ilginç bir şekilde Lao var.) Ancak, terminaldeki Tay karakterlerini yazdığımda mucizevi bir şekilde Tay beliriyor. Görünüşe göre, bir sistem çapında varsayılan geri dönüş yazı tipi var. Ancak, bir Tay karakteri düzgün görüntülenmiyor. (Sara Am, ำ อำ) Terminal yazı tipini CS Prajad olarak değiştirebilirim ve Tay dili sorun karakteri de dahil olmak üzere çok iyi görünüyor. Ancak ingilizce yazı tipi çirkin ve bir programlama yazı tipi olarak kullanışsız.

İçinde DefaultFontFallbacks.plistbulunan xml dosyasını değiştirmek için SIP'yi (Sistem Bütünlüğü Koruması) devre dışı bıraktım

/System/Library/Frameworks/ApplicationServices.framework/Versions/A/Frameworks/CoreText.framework/Versions/A/Resourcessonra bunun benim sorunumu çözeceğini düşünerek yeniden başlatıldı. Ancak, orijinal varsayılan Tay yazı tipi hala terminalde gösteriliyor.

(Yaptığım değişiklikler DefaultFontFallbacks.plist.)

Varsayılan dize yerine.

<default>...
  ...
  <string>Thonburi</string> to <string>CSPrajad</string> (no space)
  ...
</default>

Han Çince ve Korece xml dizelerine göre monospace font olarak CS Prajad ekleyin.

<monospace>
  ...
  <array>
    ...
    <array>
      <string>th</string>
      <string>CSPrajad-Regular</string>
    </array>
    ...
  </array>
  ...
</monospace>

Tay dili için varsayılan geri dönüş fontunu (veya bu konuda latin olmayan bir dili) nasıl değiştiririm ki terminal uygulaması ingilizce fontu tutarken benim seçimim olan Tay fontunu gösterir.


Tuhaf bir şekilde Menlo, Lao ve Arapça için unicode değerlerine bağlı olmayan ve bu nedenle giriş / görüntüleme için kullanılamayan gliflere sahiptir.
Tom Gewecke,

Kullanmaya çalıştığınız yazı tipi sistem için yüklü mü? veya bir kullanıcı yazı tipi olarak? Ayrıca, TrueType yazı tipi olarak yüklü mü?
user3052786

Yanıtlar:


Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.