Bağlı olan bluetooth kulaklıkların pil seviyesini komut satırından kontrol edin


24

Kablosuz kulaklıklarımın pil seviyesini komut satırından kontrol etmeye çalışıyorum. Birkaç tartışmaya rastladım ve tek yapmam gereken aşağıdakine girmek:

ioreg -c 'deviceName' |grep -i batterypercent

Bu komutu "Powerbeats Wireless" ve "bluetoothaudiod" kullanarak denedik 'deviceName', ama ikisi de geri dönmedi batterypercent. ioreg -c bluetoothaudiod |grep -i batteryBatarya hakkında genel bilgi almaya çalıştım ve bunu yanıt olarak alıyorum :

| |   +-o AppleSmartBatteryManager  <class AppleSmartBatteryManager, id 0x100000250, registered, matched, active, busy 0 (0 ms), retain 7>
| |     +-o AppleSmartBattery  <class AppleSmartBattery, id 0x100000252, registered, matched, active, busy 0 (0 ms), retain 6>

Kulaklıkları iPhone'uma bağlarsam, pil seviyesi hemen araç çubuğunda belirir. Bu, cihazın pil seviyesini yayınladığına ve bu bilgilere bilgisayarımdan erişebilmem gerektiğine inanmamı sağlıyor.

Bluetooth bağlantılı kulaklıklarımın pil seviyesini nasıl kontrol edebilirim?

Düzenle:

Başlangıçta, sorunun cihazın adıyla olduğunu düşündüm, ancak görünüyor "Powerbeats Wireless"ve bluetoothaudiodbirbiriyle değişiyor. batterypercentParamuma nasıl erişeceğinizi çözemezsiniz.

Düzenleme 2:

Bluetooth belgelerine bakıldığında , Pil Durumu ve Pil Seviyesini ortaya çıkaran bir Pil Servisi var gibi görünüyor . Akü Seviyesi, GATT Okuma Karakteristik Değer alt prosedürünü kullanarak okunabilir , bu yüzden komut satırından bu servisle arayüz oluşturmanın bir yolunu bulmalıyım. Sadece standart çevre birimleri (trackpad, fare, klavye) için kodlanmış bir his var , çünkü denediğim tüm pil izleme widget'leri sadece bu cihazlarla uyumlu.batterypercent

Düzenleme 3:

Neredeyse bir yıl sonra bu tekrar. Kablosuz bir trackpad ve klavyeye sahip olduğumu biliyorum ve pil seviyelerinin (araç çubuğunda veya komut satırında) tamamen iyi olduğunu görebiliyorum. Yine de batarya seviyesini kulaklıklarımdan alamıyor ve nedenini bilmiyorum: /


ioreg -c "Powerbeats Wireless" |grep -i batteryAyrıca genel batarya bilgilerini verir, bu yüzden doğru cihaz adını aldığımı düşünüyorum. Ama neden batterylevelkomut çalışmıyor? Smh
pingo

Lütfen kendi sorunuza yorum yapmak yerine sorunuzu düzenleyin.
At0mic

@IronCraftMan düzenlemeleri şimdi tamamlandı. Herhangi bir yardım önerebileceğini düşünüyor musun?
pingo

Merhaba - Daha fazla bilginiz varsa duymak istiyorum. BlueTooth’ın iMac cihazıma bağladığı PS4 kontrol cihazlarının pil ömrünü çıkarmak istiyorum.
dunxd

JVC bluetooth kulaklıklarım için de çalışmıyor. Garip, çünkü 5 yaşındaki iPhone 4S'imin, bağlandığında pil seviyelerini söylemekte hiçbir sorunu yok.
John Smith,

Yanıtlar:


8

İMac'imde (macOS 10.12.6), yukarıda belirtilen çözümlerin hiçbiri çalışmıyor. İoreg'in man sayfasını okuduktan sonra . Bilgisayarımda çalışan çözüm:

// the -r option is used to reduce output
// the -l option is used to display properties for all object
// by default some object properties are not shown
// the -c specify device class, the class could be specific or general
ioreg -c AppleDeviceManagementHIDEventService -r -l
ioreg -c AppleDeviceManagementHIDEventService -r -l | grep -i battery

// instead of using device io class, you could also use a property key to query
// you need to know one of target device's property key(-k), for example it is BatteryPercent for Bluetooth keyboard and mouse
// any device with this property will be listed
ioreg -r -l -k "BatteryPercent"
ioreg -r -l -k "BatteryPercent" | grep -i battery

-C argümanı için denenecek başka aygıt sınıfları da var: AppleHSBluetoothDevice AppleHSBluetoothHIDDriver AppleMultitouchMouseHIDEventDriver AppleHIDKeyboardEventDriverV2 , farklı çıktılar veriyorlar.


7

Kullanman gerek ioreg. Cihazın adını bilmeniz gerekir. Sadece bu kılavuzu takip edin .

Rehber, kısaca, temelde ioreg -c <devicename> |grep '"BatteryPercent" ='

Örnek:

ioreg -c BeatsBluetoothHeadset |grep '"BatteryPercent" ='

görüntü tanımını buraya girin

Ek olarak, daha geniş pil bilgilerini şu yollarla da alabilirsiniz:

ioreg -c BeatsBluetoothHeadset |grep Battery

2
Hey, cevabınız için teşekkürler! Kablosuz klavye ve trackpad'imin pil seviyelerine erişebildiğim için bu sorun Beats kulaklıklarına özgü görünüyor. Orijinal soruyu güncelleyecektir!
pingo

benim için çalışmıyor
Jadda

1

Mac'imdeki powerbeats 3'ümün pil seviyesini kontrol etmek için sadece ekranımın sağ üstündeki simge alanındaki bluetooth menüsüne gidip bağlı powerbeats'inizin üzerine geldim ve ardından pil seviyesini tam orada gösterdiğini keşfettim. Umarım yardımcı olur.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.