'Semptomlar' nedir ve neden bazen iMac'in CPU'sunun% 60'ını kullanıyor?


11

İMac'imde El Capitan'ı çalıştıran ve iMac'imdeki CPU kaynağının yaklaşık% 20 ila% 60'ı arasında sürekli olarak zıplayan "belirtiler" adı verilen bir sistem işlemi var.

Çalışıyor /usr/libexec/symptomsd. /System/Library/PrivateFrameworks/Symptoms.frameworkKendisi denilen başka çerçeveler içerdiği yüklenen özel bir çerçeve vardır :

  • ManagedEvent.framework
  • SymptomAnalytics.framework
  • SymptomEvaluator.framework
  • SymptomPresentationFeed.framework
  • SymptomPresentationLite.framework
  • SymptomReporter.framework

Sistem günlük dosyalarına fazla yazmıyor gibi görünüyor. Aslında iMac'teki "Tüm Mesajlar" daki tek ilgili mesaj şudur:

syslogd [46]: Yapılandırma Bildirimi: ASL Modülü "com.apple.networking.symptoms" seçilen iletileri talep ediyor. Bu iletiler standart sistem günlük dosyalarında veya ASL veritabanında görünmeyebilir.

/private/etc/asl/com.apple.networking.symptomsGünlüklerin yazılması gerektiğini belirten bir tercih dosyası var, /Library/Logs/CrashReporter/com.apple.networking.symptoms.logancak bu dosya iMac'imde bile yok.

Ne gibi araçlar ile ne yaptığını izlemeye çalıştım fs_usageama sadece "ioctl" istekleri bir sürü geri çok yararlı bilgi almıyorum. Manuel olarak öldürmeyi ve tekrar başlatmak için tetiklemeyi denedim ve iMac'imde yüklü olan tüm uygulamaları inceliyor ve daha sonra birçok "ioctl" isteği yapmaya geri dönüyor gibi görünüyor.

Google'da arama yapabildiğim tek şey, bunun OSX ve iOS arasında paylaşılan şeylerden biri olduğu görünüyor. Aslında ne yaptığı hakkında hiçbir yerde bilgi yok.

Herkes bu sürecin ne için herhangi bir fikri veya belgelendiği herhangi bir yerde biliyor mu?


1
Şimdiye kadarki güzel analiz, programı demonte etmeyi denemedim, ancak çalıştırıp sysdiagnose symptomsmuhtemelen Apple'a bir hata / geri bildirimde bulunmalısınız. Henüz herhangi bir sistemde hatalı davrandığını görmedim, ancak sistem günlüklerinin geri kalanını kontrol ediyorum çünkü benim anlayışım çökme raporlaması, geri bildirim ve OS X'in iyileştirilmesi için günlük toplama / toplama ile ilgilidir.
bmike

Benzer semptomlar görüyorum: "semptomlar" ile yüksek CPU yükü. Ben de "mDNSResponder" yüksek CPU yükü (yaklaşık% 50) olduğunu fark ettim. DNS istekleri çok yavaştı ve sistem genellikle durgun hissediyordu. Duyarlılık öldürdüğümde geri döndü (Force Quit) "semptomlar". Özellikle, "belirtiler" otomatik olarak yeniden doğmadı. Meraktan, VirtualBox kullanıyor musunuz? Sistem: OS X 10.11.4
Daniel

@Daniel VirtualBox'ı geçmişte kullandım, ancak etkilenen makinede kullanmadım.
Alistair McMillan

Yanıtlar:


1

Bir iMac'im var ve aynı sorunu yaşadım. Mac OS X'te bir hata gibi görünüyor.

Benim durumumda, iMac'im için hem Ethernet hem de Wifi açtım. Ethernet'i kapatmak System Preferences > Network, Wifi'yi tek bağlantı olarak tutmak sorunu tamamen önler. Şimdi, symptomsdolması gerektiği gibi yaklaşık% 0.2 ~ 0.3 CPU yükü tüketir.

Mac OS X 10.11.1'e yükselttikten sonra ancak son zamanlarda deneyimlemeye başladım. Sanırım bu son zamanlarda tanıtılan bir hatadır.


Yanıtlamak için zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Bunu denedim, ama hiçbir fark yaratmadı. :(
Alistair McMillan

0

belirtiler CrashReportor çerçevesinin bir parçası olarak çalışır.


OS X'te "CrashReporter.framework" yoktur. "CrashReporterSupport.framework" mu demek istediniz?
Alistair McMillan

0

Benim mac LAN (yıldırım 2 lan dongle) ve iletim tam güç çalışma ile web bağlandığında, CPU (fare gecikmeleri vb.) Yeme belirtileri süreci ile aynı sorunu var.

Sanırım bunun için bir düzeltme buldum, sizin için çalışıyorsa bilmiyorum - ağ ayarlarına gidin, lan bağlantınızı seçin, ileri gidin, donanım sekmesini seçin, ardından manuel olarak yapılandırın, dubleksinizi "tam dubleks, akış kontrolü olarak değiştirin ", diğer şeyler olduğu gibi ayrılır (benimki" speed-1000baseT "/" mtu-standard 1500 "/ AVB etkin).

Bu yardımcı olur umarım.


-2

Symptond hakkında şimdiye kadar hiçbir yerde kesin bilgi bulmayı başaramadı.

Ve benim düzeltmemden tamamen emin değilim, ancak güvenlik duvarını kapatmak sorunu zaten benim için hafifletiyor gibiydi.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.