iMac OS X 10.11, El Capitan'a yükselttiğinden beri kapanmıyor


14

İMac normal şekilde kapanmaz, döner yükleyici görülebilir ve güç düğmesini kullanarak kesmezsem bu durumda kalır.

Normal olarak kapanabilmek istiyorum, şu anda ara vermek için arkadaki güç düğmesini kullanmak zorundayım.

Burada da aynı sorunla ilgili birkaç yazı fark ettim , ne yazık ki konu hakkında yorum yapacak kadar 'itibar puanı' yok. İş akışım, OS X 10.11, El Capitan'a yükselttiğinden beri durdu. Adobe InDesign korkunç ve 1988'den beri ilk kez Apple ile gerçekten darmadağın oldum.

Dosya sistemini kontrol ettim Disk Utility.


1
Tam olarak ne yapmak istiyorsun? İMac'i kapatmak istiyor musun, yapamaz mısın? Öyleyse, aşağıdakileri deneyin: Terminal> 'sudo shutdown -h now' yazın ve çalışıp çalışmadığını görün. Lütfen sorunuzu düzenleyin ve daha spesifik olun.
mgiordi 12:15

1
Sadece normal bir şekilde kapanabilmek istiyorum, şu anda arkasındaki güç düğmesini kullanmak zorunda kalıyorum, başlıktaki ipuçlarını
David Milburn,

Peki, Apple Menüsü> Kapat'ı tıklattığınızda ne olur?
Arc676

1
İmac olmaz kapatma normal, yükleyici görülebilir ve ben güç düğmesini kullanarak kesme yoksa o halde kalır
David Milburn

1
Bunu zaten denedim
David Milburn

Yanıtlar:


8

Tüm önbellek ve yazı tipi bakımının temizlenmesinin sorunu çözdüğünü buldum.

rm -rf ~/Library/Caches/*
rm -rf ~/Library/Saved\ Application\ State/*
sudo rm -rf /Library/Caches/*
sudo rm -rf /System/Library/Caches/*
atsutil databases -removeUser
sudo atsutil databases -remove
sudo atsutil server -shutdown
sudo atsutil server -ping
sudo rm -rf /var/folders/*

Hemen yeniden başlatın


1
Bu benim için çalışan tek çözüm oldu, teşekkürler !!
nathanvda

Doğru olarak işaretle?
user2720970

OP değilim, bu yüzden yapamam :) Yapabileceğim sadece oyum var :)
nathanvda

Bu benim için çalıştı! Sistemim 10.13.12’ye güncelleme yaparken kapanmak istemiyordu. Tüm önbellekleri temizlemek işe yaradı. Teşekkürler!
xinit

4

Ben de bu sorunu yaşadım ve Apple ile telefonda yaklaşık bir saat geçirdim. 3. parti başvurusunda bir sorun olduğu ortaya çıktı.

İ girdi kere Sistem Tercihleri > Kullanıcılar sonra içine ve Gruplar> Oturum Öğeler ve listedeki tüm öğeleri silinmiş, bilgisayarım düzgün kapatmaya başardı.


3

Avid ürünlerini kullanıyorsanız, çıkarmayı deneyebilirsiniz:

/Library/Audio/Plug-Ins/HAL/Avid CoreAudio.plugin/ 

veya

/Library/Audio/Plug-Ins/HAL/Digidesign CoreAudio.plugin/ 

El Capitan güncellemesinden sonra bilgisayarlarımızın üçünün kapanmamasının nedeni buydu. Çıkardıktan sonra ilk kapatma sudo shutdown -r nowterminalden gerektirir veya güç düğmesini basılı tutun. Bu, üç bilgisayar için de sorunu çözdü.


Bu da benim sorunumu çözdü. Mac Pro'mda ProTools 9 vardı. Bu eklentiyi çıkarmak onu düzeltti. (ProTools'u yakında yükseltmeyi planlıyorum, ancak bu yazı itibariyle görünüşe göre en son sürüm henüz en yeni Mac OS için onaylı değil). avid.force.com/pkb/articles/download/Pro-Tools-12-5-2-Downloads
David Barrows

Bu bana Yosemite’da yerli olan Pro Tools ile oluyor, bu düzeltme Yerli için geçerli mi? DUC'deki tüm çözümler bu çözümü bir HD çözümü olarak adlandırıyor. Ayrıca, bu çekirdek ses eklentisini yeniden yüklemem gerekecek mi? Sadece silmek biraz garip görünüyor ...
joe_04_04 19:17

0

Bekleyen bir güncellemeniz varsa, kapatmadan önce yüklemeyi deniyor olabilirsiniz ve siz onu durduruyorsunuz. Yeniden başlatma gerektiren herhangi bir güncelleme olup olmadığını kontrol edin. Mac OS X 10.11.1 çıktı ve kurulumu biraz zaman alan bir yeniden başlatma gerektiriyor.


1
Beklemede hiçbir güncelleme yok, zaten kontrol ettim
David Milburn

Çalışmasına izin verip, kapanıp kapanmadığını ve ne kadar sürdüğünü görüyor musunuz? Temizleme komut dosyaları veya başka bir sıradan görev çalıştırıyor olabilir.
ArchonOSX

0

Ben de bu sorunu yaşadım. Apple menüsünden ve hatta oturumu kapattıramadım. Kapatmaya çalıştığımda tüm masaüstü öğeleri ve menü çubuğu kaybolur, ancak yuva kaldı ve makine asla kapanmazdı. Finder dışındaki uygulamaları dock'ta bile yeniden açabilirim. Ancak, Giriş Ekranına gidip orada ShutDown'ı tıklatarak kapanabilirdim. Her zamanki sıfırlama işlemlerini denedim, Güvenli Mod'da vb. Başlatıp durdurun.
Bulabildiğim tüm mesajları okuduktan sonra, deneme yanılma, benim hatam olduğunu keşfettim. Kaldırma işlemini yapmadan uygulama dosyalarını (benim durumumda CiscoVPN) sabit diskimden sildim. Sonunda, iMac'in hala başlangıç ​​öğesi olarak CiscoVPN'e sahip olduğunu farkettim (Apple menüsü> Bu Mac Hakkında> Sistem Raporu> Yazılım> Başlangıç ​​öğeleri). Cisco web sitesinin CiscoVPN'i Başlangıçtan kaldırmak için açık talimatlar içerdiği için şanslıydım. Satırları Cisco komutlarından Terminal'e kopyaladım / yapıştırdım, bilgisayarı yeniden başlattım ve şimdi normal ve hızlı bir şekilde kapanıyor. CiscoVPN'in bir sorunu olduğuna inanmadığımı unutmayın - iMac'in başlangıçta aradığı şeydi ve kapatmaya çalıştığımda muhtemelen hala onu arıyordu. Öyleyse başlangıç ​​öğelerinizi kontrol edin ve bir şey olup olmadığını kontrol edin.


0

Bende de aynı problem vardı. Taktığım bir şeyin güncellenmesi gerekiyor veya bozuluyor ve ne olduğunu çözemiyorum. Yine de basit bir iş buldum. Kapatmak istediğinizde, önce tüm açık programları kapatın. Ardından kapatmayı seçmeden ÖNCE, "ÇIKIŞ KUVVET" Bulucusunu seçin. Finder yeniden başladığında, güç tuşunu basılı tutmak zorunda kalmadan normal şekilde kapatmanız gerekir (aylardır olduğu gibi!) İyi şanslar Tony


-1

Yükseltmeden beri işte iki iMac ile bu sorunu yaşadım. Tuhaf bir biçimde, ofis etrafındaki macbookların hiçbiri bunu sergiliyor gibi görünmüyor.

Bulduğum tek çözüm / geçici çözüm, kapatmadan önce çöpün boş olduğundan emin olmak. Bunun neden benim için işe yaradığını açıklayamıyorum ama sadece işe yarıyor.

Bu yardımcı olur umarım...

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.