OS X El-Capitan - / çekirdek dizini çok fazla yer kaplıyor mu?


35

Mac'imde ne yer kapladığını görmek için Daisy Disk adlı bir program kullanıyorum ve / cores dizininin 77 gb olduğunu gösteriyor.

Bu bir problem mi? Alanı geri kazanmak için ondan kurtulabilir miyim?

görüntü tanımını buraya girin


launchctl limit coreÇekirdek büyüklüğü ödenekleri için ne gösterilir? Varsayılan olarak 0 büyüklük sınırında hiçbir şey bulunmamalıdır. Çekirdek dökümlerini etkinleştirmiş olabilirsiniz veya hangi belirli dosyaların yerleştirildiğini takip edebiliyor musunuz?
bmike

Yanıtlar:


46

Uzun lafın kısası, onları silmek güvenlidir.

/coresOS X Çekirdek döker sakladığı klasördür. Bunlar, geliştiricilerin yazılımlarındaki arızaları gidermelerini ve arızalarını teşhis etmelerini amaçlayan dosyalardır. Yazılım çökmesi olarak üretilirler. Bir geliştirici değilseniz veya bir geliştirici için yazılımı test etmiyorsanız, bu dosyalar sizin için hiçbir işe yaramaz.

Dosyalar, kilitlenme sırasında Mac'inizdeki belleğin (veya RAM) durumunu içerir. Geliştiriciler veya test uzmanları için çökmelerin hatalarını ayıklamak için pek çok yararlı bilgi. Başka hiç kimsenin yararına değil.

Varsayılan olarak, OS X, çekirdek döküm dosyalarını oluşturmak için ayarlanmamış. sudo launchctl limit coreBir Terminal penceresini yazarsanız , oluşturulmasına izin verilen döküm dosyalarının yumuşak ve sert boyut sınırlarına cevap verir. Yumuşak limit, her işlem için varsayılan değer anlamına gelir, ancak işlem gerektiriyorsa bunu ancak sabit limitin değerine kadar değiştirebilir. Varsayılan olarak OS X'deki değerler "0 sınırsız" gibi görünür, işletim sisteminin varsayılan olarak çekirdek dökümleri oluşturmayacağı anlamına gelir, ancak işlemler istenirse oluşturulan sınırsız çekirdek döküm dosyalarına sahip olmayı seçebilir.

sudo launchctl limit core 0 0Özelliği tamamen devre dışı bırakmak için girerek makinenizdeki ayarı değiştirebilirsiniz . sudo launchctl limit core 0 unlimiteddeğiştirildiyse varsayılan davranışı geri yükler.


1
ulimit -cMevcut kabuk işleminin ötesinde bir şey yapar mı ? Linux'ta olmaz.
saat

1
@AlistairMcMillan Sadece şu anki kabuğun soyundan gelen işlemleri etkilediğinden eminim. Çekirdek dökümünü küresel olarak mümkün kılmak için, kemanına ihtiyacın olduğunu düşünüyorum launchctl. Developer.apple.com/library/mac/documentation/Darwin/Reference/…
2015’de

1
@AlistairMcMillan ah! Bunun ulimitmanpage olduğunu sanıyordum . Ama yukarıdaki çizgiyi yeniden demek istedim launchctl.
saat

1
@ abligh Cevabımı güncelledi. Umarım anlamlıdır.
Alistair McMillan

2
30 günden daha eski olanları silmek için yararlı komut:cd /cores; sudo find . -mtime +30 -type f -delete
turtlemonvh 08
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.