Başlık çubuğundaki Safari aramaları iki kez "geri dön" düğmesine dokunmayı gerektirir


9

Bu, El Capitan'a geçtiğimde başladı. Bazen bir google araması için Safari'nin başlık çubuğunu kullanarak arama yaptığımda, dönüş tuşuna iki kez basmam gerekir. Tek bir dönüş bazen arama sonuçlarını yükler, ancak her zaman değil.

Sorun giderme işleminin bir parçası olarak com.apple.Safari.plist dosyasını Kütüphane klasörümden sildim, ancak yine de gerçekleşiyor.Ayrıca, her tuşa basma, değiştirici basma veya dokunmatik yüzeye dokunma, ekranda EYLEME CEVAP VERMEZSE, ekranda bazı küçük LED'lerin aktif olmasını isterdim. Bu, yanıt vermeme uygulamasına dokunmama / yazmama hatasına karşı ergonomi ve güvenliği artırmama izin verir.
William Entriken

Yanıtlar:


5

Bu sorunu yaşıyorum ve beni deli etmeye başladı. Safari için arama tercihlerini değiştirerek ve 'akıllı arama' seçeneklerinin çoğunu devre dışı bırakarak çözdüğümü düşünüyorum. Soruna hangi özel seçeneğin neden olduğunu belirlemek için her zaman geçirdim. Dönüşe iki kez basmak zorunda olmadığım için mutluyum.

resim açıklamasını buraya girin


Bu benim için çözdü… çok sinir bozucu.
toabi

2
Sadece "Hızlı Web Sitesi Arama" yı devre dışı bırakmak benim için düzeltti
Dmitry

Dmitry'nin ipucu benim için düzeltti.
Andrea Gottardo

1

Bu gerçekten garip bir fenomen. İki ihtimal görüyorum. Yükleme sırasında hızlı arama önerileri yavaş olduğundan veya önbelleğinizde bir sorun olduğundan geri dönüş girdiniz kaydedilmiyor.

Tüm web sitesi verilerini temizlemeyi denerdim.

resim açıklamasını buraya girin

NOT: Tüm hesaplarınızda tekrar oturum açmanız gerekir, ancak bu, gecikmeyi temizlemenize yardımcı olur ve yeniden başlatıp tekrar çalıştırdığınızda tarama deneyimini genel olarak daha gizli hale getirir.


0

Doğru değil, ama ilk bakışta öyle görünüyor.

Safari 8/9 aramanız bir kez enter tuşuna dokunduktan sonra yüklenecek, ancak ikinci kez enter tuşuna basana kadar yükleme çubuğunu göstermeyecek. Bu sadece alışılmadık bir özellik. Enter tuşuna iki kez dokunmazsanız, sayfanız yüklenmiyor gibi görünür, ancak beklerseniz yine de yüklenir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.