OS X'te Şarap: İspanyolca özel karakterler içeren yollarla ilgili sorunlar


2

Wine'ı MacPorts aracılığıyla OS X El Capitan'a yükledim, böylece standart bir şarap kurulumum var. Aşağıdaki sorunu yaşıyorum:

OS X'deki varsayılan dilim İngilizce'dir ancak İspanyolca'yım, bu nedenle bazı klasörlerim ve dosyalarımın "á, é, í, ó, ú, ñ, ¿" gibi karakterleri var. Bazı nedenlerden dolayı Wine, İspanyolca karakterleri düzgün gösteremiyor. Örneğin, AIMP 4'ü yükledim ve Wine hariç her şey mükemmel çalışıyor, isimlerinde İspanyolca karakterleri görüntüleyemiyor. Daha fazla bilgi için aşağıdaki resimlere bakınız.

(İlk resim nasıl olması gerektiğini gösterir, ikinci resim şarabın bu yol adlarını nasıl kodladığını gösterir.)

Finder'da doğru İspanyolca karakterlere sahip klasörler

Şarap Explorer’da klasörler, şarabın farklı bir kodlama kullandığını gösterir

Birisi bunu nasıl düzelteceğini biliyor mu? "LC_MESSAGES = es_ES.UTF-8 wine path_to_exe" yol ayarını değiştirmeyi çoktan denedim ancak hiçbir şey değişmedi.

Şimdiden teşekkürler.


Font gerekli karakterleri içermiyor gibi görünüyor
Mark

@Mark Sadece bu olduğunu sanmıyorum. AIMP (ses çalar) gibi bir yazılım bir çalma listesinin yollarını (ispanyolca özel karakterler içeren yol) düzgün bir şekilde okuyamıyorsa, bu sorunun kullandığı yazı tipinden daha fazla olması gerektiği anlamına gelir. Çalma listesinden (sadece bir metin dosyası olan) bir yolu okuyor ve yolu ararken bulamıyor çünkü şarap bu yollara farklı çakralar atadı ... Daha garip olan şey, bunun varsayılan olmasıdır. şarap kurulumu ve bu sorun İspanyol halkı için şarabın üzerine çalışan herhangi bir yazılımı etkileyecektir.
diegopau 13:15

AIMP'nin yolları okuyamadığını (işe yaradığını söylüyorsunuz) - ama sadece onlara gösterememeyi nasıl biliyorsunuz
Mark

@Mark AIMP çalışıyor, ancak çalma listesindeki bu dosyalardan birini içeren yolu olan her dosya çalışmaz (AIMP dosyayı bulunmadı olarak işaretler), çalma listesi dosyasına gitmem, ispanyolca karakterleri değiştirmem gerekir á veya ¿ikinci resmin bu garip sembollerinden sonra AIMP onları düzenler ve oynatır. Bu yüzden sadece AIMP 4'ün şarapla çok iyi çalıştığını kastediyordum (bu, AIMP ile ilgili olmayan ancak sistemimdeki şarabın nasıl çalıştığı ile ilgili değil). Başka fikrin var mı? şimdiden teşekkürler
diegopau 13:15

Yani AIMP çalışmıyor, o zaman dosyayı çalmıyor - Ne sorduğunuzu anlamıyorum
Mark

Yanıtlar:


0

Bunun yanında birçok başka yerel değişken var LC_MESSAGES. Aynısını LANGve aynı şeyi yapmaya çalışın LC_ALL.


1
LANG = es_ES.UTF-8 şarap .wine / drive_c / Program \ Files / AIMP / AIMP.exe işin püf noktasını yaptı! Aslında LANG'ın artık kullanılmadığı ve son şarap sürümlerinde artık kullanılmadığı bir yerde okudum, bu yüzden denemedim bile: S. Neyse, senin ki lütuf :)
diegopau 21:15

Korku veren! Yardımcı olduğuma sevindim!
rubynorails
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.