Çok uzun süre beklerseniz yazdırma işleri iptal edildi mi?


2

Yazıcıma bağlı olmasam bile (usb üzerinden) yazdırmak için bir şeyler göndermeye meyilliyim. Bu, dizüstü bilgisayarımdayken güzel olan yazıcıyı bağladığım anı yazdırmasını sağlar. Yazıcımı bir iki günlüğüne bağlayamasam bile işe yarardı, ama şimdi çalışmıyor. Yazdırma işleri 3 saat sonra ölüyor gibi görünüyor. Herhangi bir yardım?

Yanıtlar:


2

OS X'te yazdırma, Common Unix Printing System CUPS tarafından gerçekleştirilir. OS X'in eski sürümlerinde CUPS'un eski sürümleri vardı. Yeni bir Bu bir hata değil, bir "Özelliği" Sıkışmış işleri önlemek için Mac OS X 10.8 Mountain Lion'a karşılık gelen CUPS 1.6'ya eklendi.

MaxJobTime varsayılan olarak 10800 saniye (3 Saat) olan seçenek, zaman aşımına uğramış bir yazıcıdaki etkin yazdırma işini iptal eder. Sıradaki bir sonraki iş ya yazdırır ya da sonunda zaman aşımına uğrar.

Cups.conf man sayfasından:

MaxJobTime saniye
Bir işin iptal edilmeden önce yazdırmak için alabileceği maksimum süreyi belirtir. Varsayılan ayar 10800 saniyedir (3 saat). "Sıkışmış" işlerin iptalini devre dışı bırakmak için 0 olarak ayarlayın.

kurgu /etc/cups/cupsd.conf içermek MaxJobTime 0 bunu devre dışı bırakmak için "Özellik" .

Benim özel durumumda, 10,10 Mavericks'e yükseltene kadar 10.6.8 Snow Leopard'daydım ve değişimin farkında değildim.


1
@ user3439894 Bunu düzenlemeye devam etmenin bir nedeni var mı?
cde
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.