Preview App uygulamasında üç parmak hareketi


2

Preview.app’de, seçilen kelimeyi sözlükte gösteren üç parmak hareketini nasıl etkinleştirebilirim?

Bu hareket Mail.app'de harika çalışıyor ancak Preview.app'ta çalışmıyor


Yeterince garip, hatta kısayolu çalışmıyor.
Ivan Z. Xiao

Yanıtlar:


1

PDF görüntülüyor musunuz? Ne yazık ki, üç parmakla dokunma hareketi sistemdeki PDF dosyalarıyla çalışmıyor (örneğin Safari'de de değil).

Aklıma gelen en uygun alternatif, seçmek için bir kelimeye iki kez dokunmak ve sonra "sözlüğe bak" komutunu bulduğunuz bağlam menüsünü göstermek için o kelimeye iki parmakla dokunmaktır.


1
PDF ile çalışmadığını nasıl bildiğinizi sorabilir miyim? Resmi belgede yazılı mı? Kontrol ettim ve doğru görünüyor. Ama neden işe yaramadığını hayal bile edemiyorum, çünkü kelimenin tam anlamıyla "Look up word" seçeneğine sahipsiniz.
Ivan Z. Xiao

Bu sadece benim tarafımdan tahmin ettiğim, gözlemlediğim davranışa göre. Teknik arka plan bilgisine sahip olarak, OS X'te normal, düzenlenebilir metni görüntülemek ve PDF'leri görüntülemek için farklı programlama öğelerinin kullanıldığı belirtilir. Benim tahminim, bu konuda öncekilerin bu konuda davranmasını sağlamak önemli değildi.
mss

Tamam, bazı gözlemlerden sonra bazen işe yaramadığını öğrendim. Neler olduğu hakkında hiçbir fikrim yok.
Ivan Z. Xiao

Ben öyle düşünmüyorum. Yeni macOS sürümüne güncelleme yapmadan önce Önizleme'deki üç parmaklı hareketin işe yaramadığını hatırlıyorum, belgeleri okurken kelimeleri hızlıca aramak benim için çok uygun oldu. Şimdi artık işe yaramayacak, gerçekten bıktım.
Duc,
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.