El Capitan'da sistem genelinde çevre değişkenlerini ayarlama [kapalı]


4

Bu yazıda açıklanan yöntemi, ortam değişkenlerini global olarak ayarlamak için "launchctl setenv" i çağırmak için kullanıyordum. OS X 10.11 "El Capitan" 'a henüz yeni geçtim ve şimdi launchctl komutunun iyi çalıştığını görüyorum, ancak asıl çevre üzerinde hiçbir etkisi olmadığı görülüyor. Örneğin, Eclipse altında çalışan bir "make" dosyasına girdiğim bazı hata ayıklama kodlarının çıktısı:

launchctl getenv PATH /usr/bin:/bin:/usr/sbin:/sbin:/opt/ecos/gnutools/h8300-elf/bin:/opt/ecos/gnutool s/arm-elf/bin:/usr/local/bin:/opt/local/bin:/opt/local/sbin

echo "PATH = /usr/bin:/bin:/usr/sbin:/sbin"
PATH = /usr/bin:/bin:/usr/sbin:/sbin

Bana olanları bilen var mı? Şimdiden teşekkürler.


2
Bu yankı komutu PATH’e sadece "" içindeki metni göstermiyor, deneyin echo $PATHve getenv yerine setenv mi demek istiyorsunuz
Mark

Aslında, makefile içinde bir "launchctl getenv PATH" ve "echo $ (PATH)" yaptım ve daha sonra çıktıyı kopyaladım / yapıştırdım, make'in yerine geçtiğini ve komut ile çıktı arasındaki satır beslemelerinin geldiğini fark etmedim. kayıp. Afedersiniz.
Philip Keller

Bu arada, sorunun "make" ten gelmediğini de doğruladım: Eclipse'nin "make" olan komutunu "printenv PATH" ile değiştirdim ve sonuç aynı. Eclipse'den de gelmiyor: Xcode'da bir getenv ("PATH") yapmak için hızlı bir komut satırı programı yazdım ve hata ayıklayıcı içinde çalıştırdım. Yolun Xcode tarafından değiştirildiğini gösterdi, ancak launchctl aracılığıyla uyguladığım değişiklikleri içermiyordu. Gerçekten "launchctl setenv" in kabul edildiğini, ancak El Capitan'da yok sayıldığını düşünmeye başladım.
Philip Keller

Yorumumun sivriği, bize asıl yolu göstermediğiniz
Mark

1
Komut: echo "PATH = $ (PATH)" idi ve çıktı: PATH = / usr / bin: / bin: / usr / sbin: / sbin
Philip Keller
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.