Bir sonraki OSX için Uyumsuz Yazılım?


10

Snow Leopard'dan sonraki hamlenin Rosetta'yı kaybetmek ve herhangi bir PPC uygulamasıyla uyumluluk anlamına geldiğini anlıyorum.

Değiştirilemeyen bazı uygulamalar olduğundan (örneğin, referans almam gereken eski TurboTax yılları) Snow Leopard'ı önyüklemek için bir sürücüm ve Yosemite için bir tane var. VMware Fusion 5.0.5, OS X El Capitan ile uyumlu mu? Sorusunu görünce El Capitan'a atlamayı düşünüyordum. bu da soruyu merak etmemi sağladı -

Yeni nesil bir işletim sistemi kurmadan önce, hareketle yetim bırakacak hangi uygulamalara sahip olduğumu bulmanın herhangi bir yolu var mı?

Edit, Jean Valjean aşağıdaki cevap ihtiyacım olan buydu. Beni ilgilendiren bir uygulama şu şekilde ortaya çıktı:

resim açıklamasını buraya girin

Birçok uygulamayı aramak sıkıcı olabilir, ancak en azından bu, üzülmeme neden olacak en iyi olanları görüntüleme şansı veriyor.


Kar Leoparı bir VM'ye de kurmayı düşünebilirsiniz ...
mb21

Bunu düşündüm. Şu anda, Snow Leo benim ana işletim sistemim. Hepsini bir sanal makinede yeniden oluşturmayı denemem. İkinci bir MacPro'm var. Ana SL makinemi yapmayı ve Yosemite önyükleme sürücüsünü bu makinede bırakmayı planlıyorum. Aslında beni Yosemite'den indirip önyükleme yapmaya zorlayan TurboTax 2014'dü.
JTP - Monica'dan özür dileyin

Snow Leopard'ı bir VM'ye kurabilmeli ve zaman makinesi yedeklemenizi ona geri yükleyebilmelisiniz, bilgisayarınızı yeni bir donanımla değiştirmiş gibi kolayca geçirebilirsiniz. OS X'i yüklemenizi açıkça sağlayan bir sanal makine yöneticisine ihtiyacınız olacak.
Thorbjørn Ravn Andersen

@ ThorbjørnRavnAndersen - SL ikincil işletim sistemim olduğunda VM'yi düşünürdüm. Bir VM içinde birincil işletim sistemi çalıştırmak yanlış görünüyor. Ve ikinci Mac geldiğinde, gereksiz. Yolun ilerisinde, öneriyi dikkate alacağım.
JTP - Monica'dan özür dileyin

Ayrıntılı olarak, "dış" işletim sisteminizin donanımınızın çalışabileceği en son OS X olacağı bir senaryo oluşturacağım. "İç" işletim sistemi, bilinen kurulumunuzda dışarıda çalışamayacağınız birkaç uygulamayı işleyecektir. Ayrıca yeni mac'inizle ekran paylaşımını da düşünebilirsiniz. Daha sonra gerekirse eski makinenizde ağ üzerinden çalışabilirsiniz.
Thorbjørn Ravn Andersen

Yanıtlar:


11

RoaringApps , inanılmaz derecede kapsamlı bir uygulama grafiğine ve uyumlu oldukları çeşitli işletim sistemi sürümlerine (OS X, iOS ve Windows!) Sahiptir .

Referans olarak, yeşil bir daire bir uygulamanın iyi çalıştığı anlamına gelir, sarı bir daire bazı sorunlarla çalıştığı anlamına gelir, kırmızı bir daire çalışmadığı anlamına gelir, gri bir daire çakışan veri olduğu anlamına gelir ve mavi bir daire veri olmadığı anlamına gelir.

Birçok uygulamada arama yapma şikayetiniz: Bilgisayarınızı tarayacak ve sahip olduğunuz her uygulama için size uyumluluk raporları verecek bir Mac uygulaması üzerinde çalışıyorlar. Hangi zaman çerçevesini planladıklarını bilmiyorum (27 Temmuz'da, "hazır olmak için çok yakın" olduğunu tweetlediler), ancak buradaki posta listelerine girerek serbest bırakıldıklarında bildirim alabilirsiniz .


1
Mükemmel, tam da ihtiyacım olan şey.
JTP - Monica'dan özür dileyin
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.