Macbook Air Şarj Aleti prize takıldığında şarj olmuyor, SMC'yi zaten sıfırladım. Ayrıca Apple'dan daha yeni aldım… Ne yapabilirim?


1

Bataryayı daha sonra sorumun cevabını arayarak boşalttım ... lütfen yardım edin! Şarj cihazı birkaç gün çalışır. Işığı bir kez açmaya yardımcı olan bir tuş kombinasyonu bulmuştum, ama artık bulamıyorum. SMC'yi veya zaten ne olursa olsun ve hiçbir şey olmuyorsa sıfırladım. Bu şarj cihazından nefret ediyorum.

Yanıtlar:


1

Bir MagSafe güç adaptörünün aralıklı olarak Yeşil / Sarı LED şarj durumunu göstermesinin birkaç nedeni vardır. Eğer gelir ve gider, ince DC hat kablosunda kısa devre veya kopma belirtisi olabilir. Bu genellikle adaptörün kendisine girdiği elektrikli tuğla ucunda olur. Plastik tel kapağında bir kesik bile görmeyebilirsiniz, ancak kötü kırışık görünüyorsa, içten içe çalışmak için yeterince dokunan bir tel kopması olabilir. Diğer uç (MagSafe konektörünün olduğu yerde) aynı sorunu yaşayabilir. MagSafe MagSafe 1 tipi ise (MagSafe 2 daha ince bir konektör profiline sahipse) ve kablo iyi görünse bile dik açılı L-şekilli konektör ise, metal konektörün içinde gevşek bir şekilde bükülmüş olabilir. Metal konektörü bir yandan tutarsanız ve diğer elinizle kabloyu yavaşça döndürmeye çalışırsanız, konektöre çalışan kablo hiç bükülmemelidir. Tümüyle dönerse veya adaptörün yanında bulunan diğer ucunda bir DC hattı kesilmesi, yeni bir adaptöre ihtiyacınız olduğu anlamına gelir. Aksi halde, MagSafe konnektörünü normal olarak bağladığınız zıt yöne bağlamayı deneyin ve takıldığında pimleri doğru bir şekilde oturtun. LED yanarsa çalışacağını bileceksiniz.

Tüm bunlardan sonra hala sorun yaşıyorsanız ve ekranın sağ üstündeki bilgisayarın kendisi güç kaynağına bağlı olmadığını göstermeye devam ederse, değiştirilmesi gereken kötü bir adaptör olabilir, bilgisayardaki konektörün temizlenmesi veya değiştirilmesi gerekir ( MagSafe DC giriş kartı) veya en kötü durumda, mantık kartındaki şarj alt sistemi arızalı. Başka olasılıklar var ama daha nadir. Yeni bir adaptör tutarlı bir şekilde çalışıyorsa, yeni bir adaptör edinmek sizin cevabınızdır. GERÇEK bir Apple adaptör olduğundan emin olun. Yakından bakana kadar gerçek bir şeye benzeyen birçok knockoff var. Genellikle daha az ağırdır ve elbette daha az maliyetlidir, ancak çok uzun sürmezler. Umarım burada bir şey yardımcı olur.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.