Mac Book Pro Rretina (2014) ücret almayacak


0

Yanlışlıkla mac kitabım pro retina pilimi boşalttım ve şimdi şarj olmuyor. Güç kaynağı yeterli ve manyetik konektörle ilgili herhangi bir kalıntı görünmüyor.
Bilgisayarımı günlerce takılı halde bıraktım. Pili mahvettim mi?


SMC'yi temizlemeyi denediniz mi? İşte nasıl açıklayan bir Apple makalesi.
At0mic

Yazı için teşekkürler; SMC'yi temizlemek için adımları takip ettim ancak değişiklik yapılmadı. Manyetik güç kablosunda turuncu ışık yanmaya devam ediyor ve bilgisayar güç verme girişimlerime yanıt vermiyor. Ihh!
Isa

Yanıtlar:


1

Pili mahvettiğinizden kesinlikle şüpheliyim.

Denemek için bazı adımlar şunlardır: 1) https://support.apple.com/en-us/HT201295 - SMC’yi başka birisinin önerdiği şekilde sıfırlayın

2) güç adaptörünüzü 2 dakikadan uzun süre duvardan çıkarın. Güç adaptöründe bir hata olduğunda tetikleyen kesici benzeri bir devre vardır (genellikle halı üzerinde uzanıyor ve aşırı ısınmış gibi termaldir). 2 dakika süreyle çıkarmak, bunu sıfırlar

3) bazen nadiren garip bir şey olur ve pilin çıkarılması / yeniden takılması gerekir. Ne yaptığını bilmiyorsan bunu kendin yapma. Bu dizüstü bilgisayarlardaki batarya, doğru ekipman olmadan gerçekten tehlikeli olabilir (bence). Güç adaptörüyle birlikte Apple mağazasına götürün ve sadece "güç almayı bıraktığını, lütfen yardım et" ini söyleyin. Sorun garanti dışı olsa bile teşhis ücretsizdir. İstedikleri zaman ne olduğu hakkında yalan söylemek zorunda değilsiniz - dizüstü bilgisayarınızı birkaç gün güçsüz bırakmak bir suç ya da garantiniz yoksa garantiyi geçersiz kılmak değildir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.