İPhone 6'larım neden iTune'a yedekleme yaparken bile uygulamayı ve kullanıcı verilerini Internet'ten geri yüklüyor?


0

İPhone 6'mı aldım ve Apple iPhone HT201269'u izleyerek eski iPhone 5'imden içerik aktardım ve iPhone 5'imi iTunes ile yedekledik. Yedeklemeyi iPhone 6'ma geri yükledikten sonra, 6'ların tüm 3. parti Uygulamalarımı yeniden yüklüyor ve kullanıcı verilerini Internet ile geri yüklüyor gibiydi.

Kafamı karıştıran birkaç soru var:

  1. Apps kullanıcı verilerim nereye kaydedilir? İTunes yedeklememde veya iCloud'umda otomatik olarak? Apple'ın tüm uygulamalarının ayarları da dahil olmak üzere verilerini geri yüklediğini ve 3. Apps'in bir kısmının kullanıcı verilerini geri yüklediğini, ancak bir kısmının çalışmadığını gördüm. İTunes, tüm üçüncü taraf uygulamalarımı nasıl yedekler?
  2. "Dosya> Cihazlar> Satın Alma İşlemlerini Aktar." Seçeneğini tıklayıp tıklamam, iTunes yedeklemesinin herhangi bir uygulamayı kaydetmeyeceği ve iOS geri yüklendikten sonra App Store'dan yeniden indireceği anlaşılıyor. Ancak iTunes'daki tüm App yedeklerimi bulabilirim, hiç bir anlam ifade etmiyor.
  3. Tüm Uygulamalarımı ve tüm kullanıcı verilerini eski iPhone'dan yenisine nasıl yedekleyebilirim? iPhone yeniden indirilirken her zaman usb kablosunu takmam gerekiyorsa?

Yanıtlar:


1
  1. İTunes’a yedekleme yaparsanız, iTunes’a İCloud yedeklemesi ayarladıysanız, iCloud'u seçin. Her ikisini de kurduysanız, ikisi de. Bazı 3. parti uygulamalar geri yüklenmez, çünkü geliştiriciler kullanıcı dosyalarının yedeklenmemesi gerektiğini belirtmiş olabilir.
  2. iTunes, uygulamaları iOS yedeklemesinden farklı bir konumda tutar. Uygulamalar her yedekleme yaptığınızda kopyalanmaz, çünkü bu çok fazla alan tüketir
  3. Eski cihazınızı iTunes veya iCloud'a yedekleyin. Ardından, yeni iPhone'unuzu ayarlarken iTunes'dan veya iCloud'dan geri yükle (hangisini yedeklediğinize bağlı olarak) seçin.
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.