Macbook uyurken iTunes'un müzik paylaşımı kesiliyor


1

Macbook Pro'm, OSX El Capitan 10.11.1, (Macbook'um) ne zaman uyuduğumu, Windows bilgisayarımın paylaşılan iTunes arşiviyle bağlantım kesiliyor.

Yeniden bağlamak için, Windows makinesinden müzik paylaşımını yeniden başlatmam gerekiyor.

Bu bir acıdır ve her zaman bağlantıda kalmak isterim.


Okumayı sevenler için ...

Aşağıdaki adımları izleyerek Windows PC'mde iTunes ile müzik paylaşımını açtım:

  1. açılış tercihleri ​​(Düzenle> Tercihler)
  2. Paylaşma bölümüne gitmek
  3. "Kütüphanemi yerel ağımda paylaş" kutusunu işaretleyin
  4. "Evlerin ve bilgisayarların paylaşılması oyun sayımlarını güncelle" kutusunu işaretleyerek

ki ben aldığım burada . İzlediğim işlemin sonunda tercihler ekranım makalede gösterilene benziyor.

Sonra iTunes'u Macbook Pro Retina, 15 ", OSX El Capitan 10.11.1 üzerinden açtığımda,

Cihazımın özellikleri

Windows Bilgisayarımın iTunes arşivini görebiliyor, erişebiliyorum ve şarkıları dinleyebiliyorum.

Ancak, macbook'um uykuya daldığında, Windows makineden bir şekilde bağlantısı kesiliyor gibi görünüyor ve artık uzak kütüphaneye erişemiyorum.

Macbook'umun yeniden bağlanabilmesi için Windows makinemden müzik paylaşımını yeniden başlatmam gerekiyor.

Macbook'umu nasıl bağlı tutabilirim?


Her zaman uyanık kalması için onu zorla.
Joonas

Yanıtlar:


1

Takip etmeyi dene. Mac'inizde, xx dakikalık etkinlikten sonra Sistem Tercihleri> Güvenlik ve Gizlilik> Güvenlik Duvarı> Gelişmiş> Oturumu Kapat seçimini kaldırın. Bu, Mac'iniz uyku modunda olsa bile iTunes'un kapanmasını durduracaktır. Önceki seçimdeki dakika sayısı, bağlantının kopma zamanına eşitse, bu muhtemelen sizin sorununuzdur.


0

Bu tam bir cevap değil ve önümde bir Mac sahibi olduktan sonra güncelleyeceğim, ancak temel olarak Sistem Tercihlerinize , özellikle de Enerji Tasarrufu seçeneklerine yakından bakmak zorundasınız .

Orada Wake for Network Access adı verilen bir seçenek olmalı ve bu kutuyu işaretlemenize yardımcı olabilir, ancak bunun çoğunlukla WOL (Wake-On-LAN) erişimi için "sihirli bir paket" kabul etmekle ilgili olduğunu düşünüyorum. ama yanılıyor olabilirim ve bu derhal senin derdi çözebilirdi. Belirli bir seçenek hakkında tam olarak emin değilim, ama ...

Bu tür davranışları önlemek için yapabileceğiniz birkaç şey var:

Güç tercihlerinizi, bilgisayarınızın hiçbir zaman uyumayacağı şekilde düzenleyebilirsiniz, ancak bu, elektriğe bağlı değilseniz pili önemli ölçüde azaltacaktır.

Özel bir güç profili oluşturabilmelisiniz (şahsen Windows'ta olduğu gibi kişisel olarak hiç oluşturmadım, ancak OS X olduğundan eminim)

Yalnızca bu işlevselliğe ihtiyaç duyduğunuzda çalıştırmak için bir üçüncü taraf uygulaması indirin - bu da bilgisayarınızı uyanık tutar - sorununuzun asıl nedeni, bilgisayarınız ne zaman uykuya dalırsa, WiFi erişiminin bilgisayar uyanana kadar otomatik olarak kapatılmasıdır. yukarı.

Tanıdığım üçüncü parti uygulamalara InsomniaX ve Caffeine deniyor . InsomniaX'ı Snow Leopard ile birlikte kullanırdım ve çok iyi çalıştı. Kafein, Mac AppStore'da veya adına bağlı olduğum geliştiricinin web sitesinde mevcut ve sanırım InsomniaX'in HackStore'da veya geliştirdiğim web sitesinde de ismiyle bağlantılı olduğumu düşünüyorum.

En iyi çözüm olan IMHO, Enerji Tasarrufu seçeneklerinizi iki kez kontrol etmek ve ardından bu işlevselliği diğer bilgisayarlarınız için ne zaman kullanmak istediğinizde MBP'nizi güç ve Ethernet'e bağlamak yeterli olacaktır.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.