Şifrelenmiş harici sürücünün, kötü niyetli (osx) kilidini açamıyor


1

Dış sürücümü mavericks'te oluşturdum ve sonra Lion'da bazen birimin kilidini açmak için biraz beklemek zorunda kaldım. Diğer zamanlarda bir disk onarımı yapmak zorunda kaldım ve sadece ondan sonra OSx birimin kilidini açmak için şifremi kabul ediyor.

Bu sorun burada açıklanmaktadır: http://forums.macrumors.com/threads/cant-unlock-encrypted-external-drive.1668423/sayfa-2

Şimdi ne kadar beklememize gerek yok, ne kadar disk tamir ettiğimin kilidini açamıyorum. El Capitain’e bile yükseltme yaptım ama başaramadım. Başka bir OSx bilgisayarında denendi, ancak başarılı olamadı.

Belki de bazı zamanlar düzgün bir şekilde diski çıkarmamaktan dolayı bazı bozuk veriler için bir şans vardır. Şifrenizden oldukça eminim, peki verilerimin bu birimdeki kilidini açmak / şifresini çözmek için ne yapabilirim? Birim görüntüsü ddveya başka bir araçla oluşturabilir ve şifresini çözmeyi deneyebilir miyim? Bunu yapmak için herhangi bir araç var mı?

Yanıtlar:


1

Ne yazık ki, herhangi bir veri kopyalayabilmeniz için önce o birimin kilidini açmanız gerekecek. Şifreleme makul bir sürede “kırılmaz”.

Yolsuzluk varsa, birim / veriler geri alınamaz olabilir.

Lion çalıştıran bir makine bulabilir ve son kez kilidini açmayı deneyebilir misin? Bu işe yararsa, tüm verileri birimden ve yeni bir birime kopyalayın.


Bunu çoktan denedim: Birisi burada bir çözüm buluyorsa SI birkaç gün bekleyecek. Teşekkür ederim
balsagoth 24:15
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.