Aygıt Yerleştirme Bildirim Penceresini Devre Dışı Bırak


17

DEP'ye (Apple'ın Cihaz Kayıt Programı) kayıtlı OS X makineleri için "Cihaz Kaydı" bildirim penceresini devre dışı bırakmak istiyorum. Makineler 10.11 çalışıyor, ancak işlem 10.10 için aynı olmalı.

(Şu anda iOS cihazlarını yönetirken, kayıt programı aracılığıyla OS X cihazlarını yönetmiyoruz ve pop-up'ın öğrencileri karıştırmasını veya dikkatini dağıtmasını istemiyorum.)

Kullanıcı "Atla" yı tıklattığında pop-up'ı devre dışı bırakmanın veya ayarın saklandığı yerin bir yolunu bulamadım. Herkes bu ayarın nerede saklandığını veya "varsayılan yazma" veya benzeri bir şey kullanarak nasıl değiştirebilirim biliyor mu?


Bunu kontrol LaunchAgent /System/Library/LaunchAgents/com.apple.ManagedClientAgent.enrollagent.plist adresinde bulunabilir inanıyorum - Ancak El Capitan "Sistem Bütünlüğü Koruması" hizmeti devre dışı bırakmamı engeller. Herhangi bir fikir?
Tim Dearborn

Yanıtlar:


16

Kayıt pop-up'larını devre dışı bırakmak için 2 dosya taşıdım ...

/System/Library/LaunchAgents/com.apple.ManagedClientAgent.enrollagent.plist
/System/Library/LaunchDaemons/com.apple.ManagedClient.enroll.plist

için /Library/LaunchAgentsDisabledve /Library/LaunchDaemonsDisabled(onlar yokmuş dizinleri oluşturmak için emin olun).

El Capitan'ı kullandığım için, Sistem klasörünü değiştirmem için "izin verilmiyor". Bunu Hedef Disk Modu'nu kullanarak ve bir Yosemite makinesine bağlayarak yaptım. Sistem Bütünlüğü Korumasını devre dışı bırakarak da yapabilirsiniz ( http://osxdaily.com/2015/10/05/disable-rootless-system-integrity-protection-mac-os-x/ adresindeki talimatlar )


bu iki dosyayı taşıdı, ancak yine de bu pop-up'ı alıyor. Kaldırılması gereken başka dosyalar var mı?
LukasMac

1
@KirkOuimet - Hayır. Launchd, / System / Library / LaunchDaemons ve / Library / LaunchDaemons'dan cinleri yükler. Dosya orada değilse, yükleyemez. El Capitan'da bu dosyaları taşımak için SIP'yi devre dışı bırakmanız veya üzerinde çalışmanız gerektiğini lütfen unutmayın.
Tim Dearborn

3
@jfoliveira, Sierra'da bu dosyalar aynı konumlarda, bugün test ettim ve çalıştım.
George Dima

1
Bu çözüm Sierra'da çalıştı, ancak High Sierra'da (10.1.13) işe yaramadı. Bir mv: rename LaunchAgents/com.apple.ManagedClientAgent.enrollagent.plist to LaunchAgentsDisabled: No such file or directoryhata mesajı alıyorum. En son işletim sistemi güncellemesinde başka biri denedi mi?
allenwlee

1
@TimDearborn özür dilerim, yanlış dizindeymişim gibi görünüyor. I was Users/Librarydeğil, System/Library çözüm hala High Sierra çalışır.
allenwlee
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.