Sürücümün kalanını ne kullandığını nasıl bulabilirim?


2

Macbook hava kullanıyorum. 64 GB.

Kullanıcı dizinim 20.47GB kullandı

Disk Yardımcı Programı 'Diğer' 41,33 GB olduğunu ve yalnızca 2,9 GB ücretsiz olduğumu gösteriyor.

Bunun ne kadar büyük bir kısmını kapladığını bulmak için hangi araçları veya komut satırı komutlarını kullanabilirim.

Bulucuyu tüm dosyalarda kullanabilir ve boyuta göre sıralayabilirim ancak bu zaten dizinimle ilgili ve alınan alan dizimin dışında görünüyor.

görüntü tanımını buraya girin

Yanıtlar:


3

Kullandığım Daisy Disk benim diskler üzerinde yer nelerin kullandığını kayıt tutmak için. @Hoshts ve @Joonas gibi başka bir cevapta yaptıkları yorumlarda belirtildiği gibi ücretsiz değil, muhteşem ve anlaşılması kolaydır. Sadece bir defalık bir çözüm aramıyorsanız, bence iyi harcanan para.

Akılda tutulması gereken bir şey - Daisy Disk'in Mac App Store sürümü sanal alandır - bu, yalnızca kullanıcılarınızın okuyabileceği dosyaların sayılacağı anlamına gelir.

Uygulamanın doğrudan indirme sürümünü kullanıyorsanız (bu, her ikisini de yüklerseniz ve MAS sürümünü bir kez başlatıp bıraktıktan sonra doğrudan sürümünü çalıştırırsanız, MAS sürümünden lisans alacaktır). - Yönetici olarak çalışabilir ve hepsini gösterebilir. Mac'inizdeki tüm kullanıcıların dosyaları.


2

Bunun için en sevdiğim araç , dosyaların harika bir grafik gösterimini veren http://grandperspectiv.sourceforge.net/ .

Sizin durumunuzda, daha önceki MacBook Air sisteminde kullanılanlar gibi daha küçük "Katı Hal Sürücüleri" ile ilgili sorunlarla karşılaştım, burada bazı şeyler silindiğinde sistemin SSD'deki dosya alanını tamamen serbest bırakmıyor - belki bazı arka plan görevlerini bekliyor sonunda halletmek için. Sürece konuşmaya başlamak için, / Applications / Utilities / Disk Utility.app komutunu çalıştırdım ve "Boş Alan Sil" i kullandım ve herhangi birine bakarken gözle görülür şekilde kullanılmayan çok fazla yer bıraktı. "dosya alanı" araçları.

Eski MacBookAir (2012 ve öncesi) makineler SSD'yi daha büyük bir şeye yükseltebilir. Örneğin bakınız: http://eshop.macsales.com/shop/SSD/OWC/Air-Retina


1

Bunun için OmniDiskSweeper'ı kullanmaya hayranım. Buradan indirebilirsiniz: https://www.omnigroup.com/more

Yazılım ücretsizdir ve aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi ilk önce en büyük dosyalara göre sıralama yapan, klasörlerin ve dosyaların güzel bir şekilde incelenmesini sağlar.

görüntü tanımını buraya girin


1

Disk Envanteri X adlı programı kullanın. Size tam olarak hangi dosya ve klasörlerin yer kapladığını gösteren güzel bir GUI'ye sahiptir.

Yükleyici doğrudan indirme: Disk Envanteri X


Buna daisydiskapp.com eklemek zorundasınız . Ücretli bir uygulama olsa da güzel ve çalışmak kolaydır.
Hosts,

@Hoshts ile aynı fikirdeyim. Uzun zaman önce ruhumu ücretli 3. parti masaüstü uygulaması tanrılarına sattığımı itiraf etmeliyim, ama Daisydisk kesinlikle harika. Arayüz gerçekten temiz ve kullanımı kolaydır. Koleksiyon özelliğini veya ne denirse onu seviyorum.
Joonas
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.